Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ebben a szituációb...

Szerintetek ebben a szituációban kérhetem amit szeretnék? Hogy tudnám felhozni?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy már nagyon rég óta szeretnék elkezdeni egy bizonyos küzdő sportot. Általános iskolában azért nem járhattam mert bent volt Pesten és a bérletpénz nagyon megdobta volna a díjat. Ekkor anyám azt mondta hogy majd ha középiskolás leszek mert akkor amúgy is kell a bérlet.

Középsuli elején felhoztam hogy akkor esetleg járhatnák most, hiszen a probléma megoldódott. Ekkor az volt a kifogás hogy még csak most kezdtem a középsulit. És meglátjuk mennyi időm lesz arra hogy esetleg eljárjak.

Addig mindig kaptam zsebpénzt. 1000Ft-ot hetente. Anyukámmal megegyeztünk, hogy ha egy bizonyos átlagot elérek félévkor akkor a zsebpénz helyett mehetek edzésre félév után. Az átlagot elértem, azóta zsebpénzt sem kapok, de edzésre se járok. Kicsit úgy érzem mintha egyenesen nem szeretné anyám hogy járjak. Gondoltam rá, de nem hiszem hogy anyagi dolgok lennének a háttérben.

Szerintetek így jogos ha felhozom (választól függetlenül)? Esetleg nem leszek követelőző? Hogy hozhatnám fel?


2014. ápr. 14. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesitetted a felteteleit. Nyugodtan szolj, hogy most rajta a sor, hogy betartsa az igeretet.
2014. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én anyaként csak annyi kikötést szabtam a fiam és lányomnak amikor önvédelmi sportra akartak menni, hogy addig járhatnak amíg a tanulmányi átlaguk nem romlik. Nem romlott, sőt a fiam esetében még jobb is lett. Én örültem, hogy mindkét gyerekem tanul valami küzdősportot, így ha olyan helyzetbe kerülnének meg fogják tudni védeni magukat.

Nem tudom te anyud miért ellenkezik, de én a helyedben bizony anyud elé állnék, hogy mindent teljesítettem amit kért, így vagy engedje meg, vagy indokolja meg miért nem mehetsz. Ne keressen kifogásokat, mondja meg az igazat.

2014. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
64%
Valószínűleg félt Téged és ezért nem akarja. Szerintem hívd el egy nyílt edzésre ahol meglátja, hogy szabályok közt edzenek ezért nem kell félnie. Szokott lenni olyan edzés amikor be lehet menni, de az is könnyen lehet, hogy bármelyik edzésre beengednek hiszen látogatóból lesz a fizető tanonc. Mi ez a küzdősport? Versenyre is akarsz menni, vagy csak önvédelem?
2014. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Én nagyon örülnék, ha a gyerekem valami ilyen értelmes dolgot akarna csinálni, főleg, ha sportról lenne szó, és ezért évekig is kitartana.

Én már az elején megadtam volna, mert nincs annál nagyobb öröm, mintha értelmes gyereket hozunk a világra, aki kezdeni is akar valamit az idejével, és fejlődni akar.

Nyugodtan kérdezz rá, hiszen te minden feltételt teljesítettél.

Ha úgy alakul, hogy nem lehet, akkor keresd meg levélben azt a sportegyesületet, ahova járni szeretnél, és kérdezd meg, kaphatnál-e ösztöndíjat. Írd meg, hogy évek óta járni akarnál, de nem tudják a szüleid kifizetni.

Komolyan mondom, ha lenne pénzem, én az ilyen értelmes gyereket ismeretlenül is támogatnám.

2014. ápr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem vele. Kiderült hogy végig a pénz volt az oka. Így megértem, de azt nem hogy ezt mért nem lehetett akkor mondani.
2014. ápr. 20. 20:50
 6/7 anonim ***** válasza:
miért, olyan sokba kerül a havidíj ebbe az egyesületbe?
2014. ápr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igen :/

1 hónap 3000Ft

2014. ápr. 22. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!