Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezelnétek a párotokat...

Hogy kezelnétek a párotokat ilyen szituációban?

Figyelt kérdés
A párom anyukája nagyon beteg, meg fog halni. A párom baromi feszült, és vannak kitörései amikor rajtam vezeti le a feszültséget. minden régi sérelmét rám zúdítja, eltelik pár óra és bocsánatot kér, de ez szinte minden héten megismétlődik. Tudom, hogy nehéz neki, de ezt már nem bírom. Hogy kezeljem ezt?
2013. okt. 31. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Itt sajnos nem tudunk okosat mondani... :( Kitartás, más megoldás nincs sajnos.
2013. okt. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
12%
Nagyon sajnálatos dolog ami az anyukájával történik, de ez nem jogosítja fel azokra, amiket leírtál... Ezt valahogy kzölnöd kéne vele, ha még nem tetted meg.
2013. okt. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem tehetsz semmit sajnos! Tudod, hogy szeret és nem azért teszi mert nem szeret, hanem mert stresszes mint állat! Türelem! Nem kívánom, de ha elhuny az illető akkor még 1 ideig össze lesz omolva! :( részvétem!
2013. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
ÉN ebben a helyzetben félretenném az önérzetemet és hagynám, hogy kitombolja magát, majd elfogadnám a bocsánatkérését. Ez a pár hét nem rólam szólna...
2013. okt. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudsz mit tenni. Ne vitatkozz vele, mikor feszült, stb., viszont egy olyan pillanatában, amikor nyugodt és lehet vele beszélni, akkor említsd meg neki, hogy úgy érzed rád zúdít mindent, és rajtad csattan az ostor. Tehát beszéld meg vele. Ettől még ugyanúgy lesznek kitörései, ez ellen nem lehet sokat tenni. Az én párom anyukája is nem sokkal azután halt meg, ahogy megismerkedtünk. Átéltem én is azt, amit most te.
2013. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem természetes, ha kívülálló ok miatt bánt valaki egy olyan embert, akinek semmi köze hozzá, csak épp ő van a közelében. Ezt nem lehet sokáig bírni, akár egy ilyen kitörés is nyomot hagyhat a másikban.

Az ilyen embert kezeltetni kell.

Sajnos apu egy életen át olyan betegségekben szenvedett, ami miatt állandó feszültségben volt, erre jött az ivás, a múlt,... Mi gyerekként előre féltünk a cirkuszoktól, anyu türelmes volt nagyon sokáig, de mégis rengeteg nyugtatót beszedett az életében. Pár éve a körzeti kijelentette, ő már nem ír fel neki nyugtatót, mire anyu, hogy az uramnak nem lehetne? Annak örömmel írt az orvos, azóta anyu a többi gyógyszer közé csempészi, tök normálisan viselkedik azóta. Őt kellett volna kezeltetni elejétől fogva, akkor talán mi gyerekek sem kerültünk volna orvoshoz.

Na ez kicsit durva példa volt, de ezt nem szabad hagyni, mire lenyugszik lehet a körülötte lévőket már eléggé megviselik, és egy életen át viselik a következményeit.

Egy ilyen kitörést sokkal nehezebb elviselni, mintha okot adtunk volna rá.

2013. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem bunkóság másokon levezetni a haragot, elég undorító dolog. Ha nem hagyja abba és nem vagy birka, ennek a kapcsolatnak vége lesz.
2013. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem igaz nem a párom, hanem az anyósom ilyen, és szerencsére nem élek vele együtt. de ha valami miatt kiborul nála a bili, akkor kapom a hideget-meleget, kígyót-békát. az elején szabályosan bőgtem, kijelentettem a páromnak, h nem vagyok hajlandó többet az anyukája közelébe sem menni, mert ha így viselkedik, akkor tuti, h utál, és jobb lenne a békesség.

az évek alatt megtanultam ezt kezelni, és rájöttem, h az anyjának más a baja, és nem én, én csak a közelben vagyok, akin kitöltheti.

na, azóta ha kezdődik a hiszti, akkor egyik fülemen be, a másikon ki, és teljesen higgadtan elkezdem nyugtatgatni anyukát, h nem kell ezen annyira felhúznia magát. :) ő meg persze mégjobban kiborul, de én már csak mulatok rajta.


próbáld te is a lyukas fül effektust. tudatosítsd magadban, h nem ellened szól, hanem anyukája miatt ilyen goromba.

2013. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!