Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben értesítik a...

Ilyen esetben értesítik a szülő halálakor a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem ismerem apámat, házasságon kívül születtem, de elismert gyerekének, az ő családnevét viselem (bár gyerektartást nem nagyon fizetett, de elvileg kellett volna neki, gondolom akkor még nem volt számlásól levonós rendszer). Kb. 3-4 évesen láttam csak egy-kétszer, anyám minimálisan tartotta vele a kapcsolatot (pl mert útlevélnél 18 alatt kellett az engedélye, meg ilyenek), de már ő sem tud róla semmit. Fogalmam sincs mi van vele, hol él, egyáltalán él-e még, stb. Azt tudom, hogy mostanra már elég idős lehet, (74 körül), arra vagyok kíváncsi, ha meghal, megkeresnek engem hivatalból és értesítenek, vagy sose fogom megtudni? Ha megkeresnek, mi alapján, hogyan találnak meg?


(Nem örökség miatt kérdezem, anyámnak megmondta annak idején, hogy kitagad engem, szóval örökséget úgyse kapnék, csak érdekel.)



2014. ápr. 17. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom a népességnyilvántartásból.Érdekes különben,igaz utánam fizetett.De halála után 10évvel csak a tesómat keresték meg engem a mai napig sem.Tesóm örökölt valami földet:))igaz a mai napig kuss van róla.Annyira nem is érdekel nem jártam utána mi miért meg hogyan.
2014. ápr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Első, ilyen esetben lehet pert indítani, ugyanis te is a gyereke vagy és jár a köteles rész. Szerintem meg ha olyan a családja és tud rólad akkor értesítenek. De ha nem, akkor nem tudsz semmiről.
2014. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egy fia van rajtam kívül (más anyától), őt sose láttam. Felesége volt, de már meghalt, szülei és a testvére már rég nem élnek, nincs rokona, aki értesítene szerintem. Ezért kérdezem ilyenkor mi van.
2014. ápr. 17. 15:44
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
hivatalból senki nem fog értesíteni, bár a közjegyzőnek elvileg tudnia kell rólad (mint írtad elismerte) és a hagyatéki éljárásról értesítenie kellene
2014. ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi, ezek szerint valószínűleg még él.

Azért is gondolkozom rajta, hogy azért megkeresnének-e hogy pl. a nyakamba varrják a temettetését (vagy a fiára, vagy mindkettőnkre). Nem örülnék neki ha nekem kéne ilyet elintézni meg pláne kifizetni (bár ha ki vagyok tényleg tagadva, gondolom nem szekálnának ilyenekkel?)

2014. ápr. 17. 16:00
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha örökös vagy, akkor meg fognak keresni, ha nem, akkor nem kötelessége semmilyen hivatalos szervnek értesítenie téged a halálesetről.

Ha örökös vagy, valószínű akkor is csak a hagyatéki tárgyalásról kapsz értesítést, amikor jó eséllyel apukádat már régen eltemették.

2014. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mentek a zöldek.

2014. ápr. 17. 16:15
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

6-os vagyok.

Annyit még elfelejtettem írni, hogy elvileg a hagyatéki eljárás lebonyolításáról is kellene értesítést kapnod, gyakorlatilag ez nem biztos, hogy meg lesz. Kicsit az ügyintézők hanyagságán is múlik.

Nálam volt olyan, hogy idézést nem kaptam, csak már a határozatot arról, hogy mi történt ott, mindent az élettárs örökölt én semmit és pont. Annak ellenére, hogy erre számítottam és nem is tartottuk a kapcsolatot, azért nem volt túl jó érzés egy halálhírről hivatalos papírból tájékozódni. A mai napig nem tudom melyik nap halt meg az említett rokon és mikor temették el egyáltalán, csak a hagyatéki tárgyalás eredményét közölték már velem.

2014. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi, gyanítom itt is ilyesmi lesz, csak felteszem itt a fia örököl (őt nem tagadta ki).

Hát evvan, kötődésnek írmagja sem alakult ki, nem hiszem hogy szarul fog esni.

2014. ápr. 17. 16:25
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Hagyatéki hivatalosan tájékoztatnak majd. A férjemnek is volt édesapja(nemrég halt meg). 4en voltak tesók,2dolgozott,1 szószerint hajléktalan.A férjem bátyja se látta,férjem dettő 4 éves kora óta.Mivel az "édesapának" csak közmű tartozása volt,,örökség semmi igy amikor a hagyatékkal kapcsolatban hívtak,mondtuk h a család lemond róla. Elég volt a temetés elintézés és a cucc elhozás miatt lemennünk 2szer.A hagyaték miatt is Dégre kellett volna lemenni. Az uti költség több lett volna,mint az örökség. 1 út 12ezer. S arról még nem is beszélünk,hogy a hivatalos szerveknek is kell fizetni h lerendezzék az ügyintézést.
2014. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!