Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyi házimunkát csinálnát...

Ti mennyi házimunkát csinálnátok meg otthon ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, most fogok érettségizni. Még két húgom van, 14 és 7 évesek. A nagymamám házában élünk. Anya már kb 8 éve nem dolgozik, előtte is csak pár éves kihagyásokkal dolgozott. Most közmunkázik. Ez annyiból áll, hogy a szomszédban heti 2x kitakarít egy 20 m^2-es orvosi rendelőt+várót(ez is csak felsöprés-felmosás), meg heti egyszer (ebben nem vagyok biztos) egy 50 m^2-t. Szóval napi max 1-2 óra munkáról van szó. De ő mégis elvárná, hogy az idősebb húgom meg én csináljuk meg a házimunkát. Ráadásul a mamám is itthon van végig (ő már nyugdíjas). Ti engednétek neki? Vagy nekem/nekünk van igazunk, hogy ha már büdös neki a munka, akkor legalább a házimunkát csinálja meg?
2014. ápr. 18. 00:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

en is 18 vagyok es en takaritok fozok bevasarolok es anyukam nem dolgozik............

Legalabb a szobatokat takaritsatok ki a tobbi pedig ( konyha furdo nappali) maradjon anyukadnak. Nagyidat pedig ne ugraltasd.. oreg mar es nyugdijjas... Gondolom anyukad sem jokedvebol nem dolgozik... oruljon az ember ha takarithat valahol..... mamadat kihagyni o megelte mar a maga korat.. Anyukadnak pedig mond meg hogy kozosen csinaljatok...

2014. ápr. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
18 éves felnött vagy indulj a dunának ott nem kell megemelned a seged mégis mit képzelsz nem te fizeted a netet kis nyomoronc...
2014. ápr. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Argloss ***** válasza:
87%
Ha sikerült felismerned, hogy nem jó az amit az anyukád csinál, akkor vond le a következtetést és te ne bújj ki minden munka alól. Mutass példát a húgaidnak is, hogy ők se legyenek olyanok, akik isteni segítségre áhítozva tengődnek a semmittevésben abban reménykedve, hogy majd valamitől jobb lesz. Csináljátok meg hárman, nem fogtok belehalni. (igen, az lenne az igazi, ha a legkisebbet sem hagynád ki és neki is lenne valami kis egyszerű feladata)
2014. ápr. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Ha annyira büdös lenne az anyukádnak a munka akkor nem közmunkázna nem gondolod??? Gondolom szeret,foglalkozott veled,törődött veled az elmúlt 18 évben. Akkor belehalnál ha segítenél?Ne légy hálátlan!
2014. ápr. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

A 3. Pontosan leírta a véleményemet..

Ráadásul amikor egyedül maradsz majd, mert elköltözöl, akkor jössz ra, hgy a gyakorlat mekkora segítség...mert önmagában egy házimunka sem bonyolut vagy igazan nehéz, de amikor mindent neked kell csinalni ( vagy megosztva a pároddal) akkor szembesülaz ember azzal, hogy egymásutan mindent megcsinalni több idő, ha van gyakorlat, akkor rutinosan a saját rendszered alapján ele annyi időbe ha nem kevesebbe elik a munka, mit gyakrlat nélkül.


Az érettsegi évében mikor megvolt a vizsgám pénteken bankett hétfőn menetem dolgozni a nyárra, előtte való évben a jogsit csinaltam bevallaltam 2 hétre az unokahúgomat, és 3 műszakban dolgoztam( ekkor már 18 voltam) és melette felesben vittük a haztartást főzést teljesen én csinaltam..

Nekem ezzel nem volt ondom, most könnyű, vagyis könnyeb, mindig áldon az gyerekkori elethelyzetünket, és a szüleim hozzáállását, mert a sajat haztartásomba csöppenve egy kis nehézsegem sem akadt..


Ne akard az anyukádra hivatkozva kihúzni magad a feladatok alol..

Azt a házimunkat csinálnam meg, ami adódik a mindennapokban

2014. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Anyának lett volna munkája, csak nem akart elmenni dolgozni. A közmunkát azért csinálja, hogy meglegyen a családi pótlék.
2014. ápr. 18. 11:01
 7/13 A kérdező kommentje:
A házimunkákban meg szívesen segítenék, ha nem azt kellene néznem, hogy anya a tv előtt ül egész nap...
2014. ápr. 18. 11:03
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja s nem nagyon törődött velem, egész gyermekkoromban féltem is tőle...
2014. ápr. 18. 11:05
 9/13 anonim ***** válasza:
16%
Lehet hogy azért ül a tv előtt egész nap, mert elege van mindenből, szüksége lenne egy kis kikapcsolódásra. Vagy valamilyen lelki problémája van. Hol van a papátok?
2014. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Csináld meg a tesóiddal, tudom, hogy ez nem jó mert tanulnod kell de ebbe is bele kell jönni! :) Én államvizsga és szakdolgozat mellett vezetek egy háztartást mert már elköltöztem. A tanulás egy idő után úgysem lesz kifogás, ráadásul 3-an megcsinálni tényleg nem nagy cucc! :)
2014. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!