Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mit csinálnátok akkor, ha...

Mit csinálnátok akkor, ha nincs otthon rendes étel, és diák létetekre még pénzetek se lenne elmenni még egy szál répáért sem?

Figyelt kérdés
Alapvetően koleszos vagyok, gimnáziumba járok még. Tavaszi szünetünk van, így hazajöttem, de itthon csupa egészségtelen étel van. Fogjátok írni, hogy zöldség-gyümölcs-tojás mindig van a háznál, de nálunk nem így van. Kenyér, tészta, tejtermékek, káros anyagokkal teletuningolt "húsáruk", vaj, liszt... Próbáltam paleos kajákat kitalálni, de nem sikerült, mert nincs hozzá alapanyag, a pénzem meg kell a koleszra. Megkérni meg nem tudom szüleimet hogy hozzanak nekem külön ennivalót, így is épp annyiuk van, amennyiből megveszik ezeket a vacakokat. Most határoztam el, hogy inkább akkor nem eszek. Van itthon 1 fej káposzta, azt megcsinálom, és beosztom magamnak a hétre. Érzem, hogy zsírosodok el a rossz étkezéstől, nehezebben veszem a levegőt, és a közérzetem is rosszabb.
2013. ápr. 2. 17:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más, akkor megennék mondjuk egy fél szelet vajas kenyeret. Hidd el, akármilyen diétát is próbálsz végezni, a koplalásnál a legrosszabb megoldás, de az sem egészséges, ha csak egyfélét eszel.
2013. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
*a koplalás a legrosszabb
2013. ápr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én enném azt, ami van, csak kevesebbet. Most ennyitől nem fogsz meghízni, főleg, ha kevest ezel ezekből.
2013. ápr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
És a koleszba gondolom csupa egészséges, meg diétás kaja van egész évben???
2013. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igen, a koleszban egészségesen eszem, mivel én osztom be a pénzem,és kenyér helyett zöldséget veszek például.
2013. ápr. 2. 17:57
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
HMM nem azt mondjátok hogy a paleo nem vallás?
2013. ápr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem vallás, csak nekem :D miért? mert ha glutént és laktózt eszem, szóval tejtermékeket és gabonaféléket, akkor nálam nincs "elég, itt hagyd abba". zabálom, gyomorfájásig. Ez van, én ilyen vagyok. Nálam vagy az van, hogy szigorúan vallás, vagy egy elhízott disznó leszek. Nincs arany középút. Minden másban tudok mértéket tartani, de ilyen szempontból nem. Ilyen téren gyenge vagyok, elismerem.
2013. ápr. 2. 18:09
 8/15 anonim ***** válasza:
figy ha SEMMI pénzed nincs, az úgy nem megy... csak tudsz szerezni valamennyit, hogy legalább pár tojást és olcsóbb zöldséget (répa, zeller) vegyél! pár száz forint belefér a kolipénzből, ha az egészséged és a közérzeted a tét.
2013. ápr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem erről a fogyasztó palacsintás mese jutott eszembe: a kiránylánynak minden palacsintáért fel kellett mászni a fára, újra és újra. Így még a palacsinta sem hizlal.


Tehát a lényeg: sportolni tudsz? Én azt próbálnám meg ilyen esetben, hogy az evést sporthoz kötném. Kiszámolnám, hogy mondjuk 10 perc futással mennyi kalóriát égetek (ehhez vannak a neten mindenféle táblázatok), és minden 10 perc futást "beváltanék" kétszer annyi kajára. Azért kétszer annyira, mert azért a szervezetnek vannak alapfunkciói, azokra is kell jutnia az energiából. Persze ez a kétszeres érték csak hasraütés, az egésznek a lényege az, hogy ne tudj elszállni a kajálással az égig. Ha pár dekát fel is szedsz, abból még nem lesz katasztrófa. Ezt azért találtam így ki, mert azt írtad, hogy a baj az önfegyelmeddel van - szerintem azon ezzel a módszerrel a legegyszerűbb segíteni. Vezesd is egy füzetben, hogy mennyire sikerült a terveket betartani.


A másik, ami segít, hogy mindig először elkészíted a vajaskenyeret, elpakolsz mindent, utána elviszed jó messzire a konyhától és ott eszed meg. Így kisebb az esélye, hogy visszamész. Igyál meg rá egy pohár vizet is, akkor kevésbé lesz kedved újra próbálkozni.

2013. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nem csak a paleotól lehet lefogyni. bár ahogy nézem hatásos mert tényleg semmit nem esztek meg :D

én saját példámból tudom hogy napi tejivással meg pufirizsa zabálással is lazán le lehet fogyni és úgy 15 éves korom óta a náthán kívül semmilyen bajom nem volt.

2013. ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!