Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is mondták már a...

Másnak is mondták már a szülei, hogy ő a nevelés csődje?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 19. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

HA egy szülő ilyet mond, az azt jelenti, hogy beismeri, hogy ő maga mondott csődöt, mint szülő.

Elég buta mondat egy szülő szájából, minden esetre, elég nagy öngól...

2014. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Engem szipirtyónak hívott az anyám. Kitűnő tanuló voltam, soha nem ittam egy kortyot se, nem cigiztem, nem jártam bulizni, fiúzni. Mindent megtettem, amit kért, mégse voltam soha elég jó neki.
2014. ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Engem semmirevalónak titulált, majd egy x-dik alkalommal elkezdtem sirva orditani, hogyha ő nem hiszi el, hogy jó vagyok, én h tegyem? És szembevágtam vele, hogy minden önbizalmam elszállt, amikor ezeket mondta!
2014. ápr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Igen..

De nem tuda megmondan hogy mi nem tetszik neki...azota tudom.. Igaza van, de ők tehetnek róla( önértékelési gond önbizalomhiány, kishitűség, emiatt félelem a saját ambícióktól... Ő pedig csak az ambíciő hiányat látta...

Azőta rendeződött a viszony... A én kritikámra volt amúgy a reagálása az előbbi..

Akkor bántott, most 4 évvel később már nem... Felnőttem, tudom, hogy érveles nelküli vagdalózás volt sértettségében..

Én is csúnya dolgokat vágtam az apam fejéhez...

2014. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Hát, ez kb. olyan, mint mikor valakinek a tesója mondja, hogy a q*va anyádat.
2014. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Ezt így nem mondták ki, de sokáig én voltam a család fekete báránya. Gimnáziumban elég sok gond volt velem. Irodalomból és testnevelésből nem egyszer meg akartak buktatni, mivel az előbbi nem érdekelt (szeretek olvasni, de a verstanulás vagy elemzés, illetve az írók-költők életrajza nem tudott lekötni), az utóbbiról meg sokat lógtam, mivel az udvaron focizás vagy kosárlabdázás nekem nem volt egyenlő a sporttal. Az osztályfőnököm nem egyszer könyörgött osztályozó értekezleten, hogy ne legyen bukás, mivel a reál tárgyakból viszont nagyon jó voltam, nem egy versenyen értem el szép országos helyezést. Ez miatt a szüleim nagyon haragudtak rám, mert a két nagyobb testvérem ugyanolyan jól teljesítettek minden tárgyból és nem is lógtak. Persze voltak más kisebb-nagyobb zűrök, de semmi komoly. Mégis én voltam a rossz, mert imádtam késő estig a műhelyben bütykölni, illetve a haverokkal körbebiciklizni az országot. Aztán jöttek az egyetemi évek szereztem két mérnöki diplomát, majd egy jó állást. Alig vagyok harminc, de már mérnökségi csoportvezető vagyok egy multinál. Két éve házas vagyok, szerencsésnek mondhatom magam, mert megtaláltam életem párját. Ő pont ugyanolyan csodabogár mint én. Mióta látják a szüleim, hogy nem kallódtam el, azóta nagyon jó a viszonyom velük.
2014. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nem mondták, viszont ez egy hatalmas öngól a szülőnek. Ugyan olyan, mint az "amíg az én kenyeremet eszed" mondat. Általában akkor szokták ezt a szülők mondani, amikor semmilyen normális érvük nincs valami ellen vagy mellett, és nem merik kimondani, hogy "kisfiam/lányom igazad van". (tapasztalat)
2014. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Áh, szerintem ez még smemi ahhoz képest mint amikor azt mondják neked (nem is egyszer!!) hogy túl korai voltál, meg ha újra csinálhatná, akkor nem vállalna gyereket akkor...

Én mint szülő ilyet nem mondanék a saját gyerekemnek, független attól hogy mikor jött, vagy véletlenül vagy hasonló.

Ha meg annyira nem akartak szüleim, igenis, hibáztatom őket hogy miért nem ítéltek abortuszra inkább-az utóbbi időben nagyon sokszor bánom is.

2014. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!