Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen arányban nevelés és a...

Milyen arányban nevelés és a hozott anyag a gyerek személyiségében? Mennyit tud változtatni a szülő?

Figyelt kérdés

Finnyás, kényeskedő gyerekek. Agresszív, ordítozós-sikitozós kissárcok. Hisztis, manipulatív, kétszínű kislányok... mindenkinek megvan a kép.


Eggyesek szerint a túl keménykezű, túl laza, túl lágyszívű vagy pont a szeretethiányos család az oka. De közben nagyon sok esetben látom, hogy a család tök normális, a másik két gyerek szintén, de haramdik maga az ördög és az egész család szenved tőle.


Szerintetek mennyi a szülő lehetősége hogy "alakítsa" a gyereket, és hol van az a határ, amin túl tehetetlen?


2014. márc. 5. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
A szülők szerintem 90%-ban tudják befolyásolni a gyerekeket. Csak valamikor ők is hibáznak, pl a legkisebbet elkènyeztetik. De ott az a 10%, ha valaki rossz társaságba kerül. Ott a szülők nem nagyon tudnak mit tenni, max erőszakosan.
2014. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alaptermészetnek megfelelő nevelés - inkább ez a kulcs. Ami az egyik gyereknél működik, az teljes kudarc lehet a másiknál.
2014. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kislányként 100% apám voltam. Akaratos, konok, gonoszkodó, önérzetes.

Aztán mivel anyu nevelt, az ő türelme és nevelése hatására egyre inkább az ő értékeit, értékrendjét szívtam magamba, és mára már 90%-ban olyan vagyok, mint ő. Talán csak a fenenagy önérzetem maradt meg. :)

2014. márc. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek elsővel..

A legtöbb dolgot a szülőktől veszik át a gyerekek..

TEhát ha ezeket tapasztalod, elég gázos szüleik vannak ezeknek a gyerekeknek...

és igen, a szerethiány sajnos nagyon sokat nyom a latban.. pl az agresszív ordítozós srácoknál.. de persze máshol is.


Amin túl tehetetlen? Ha akkor jön rá hogy elszúrta, amikor a gyerek már 16 éves elmúlt. .valaki szerint 12.. ez is változó.

2014. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A másodikkal értek egyet. Személy szerint biztos vagyok benne, hogy az alapszemélyiség, amivel eleve jön az ember, a legmeghatározóbb, persze a nevelés is sokat számít, s ugyanaz az ember is tud változni, de az alaptulajdonságai nem. Szóval az alapanyag adott, abból kell kihozni, amit lehet, figyelembe véve az alapanyagot magát. Ami az egyik gyereknek az ideális nevelés, attól a másik szerencsétlenül érzi magát, majd fellázad.
2014. márc. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

65 %

35 az öröklés....


önismereten és pszichológián ezt tanították..


tehát pl tanulás esetén nem lehet arra hivatkozni, hogy az apám sem volt jó tnuló, mert 65 % a szorgalom, és kitartás lérdése

2014. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A személyiséghez kell hogy igazodjon a nevelés. Egy picit lehet alakítani, de a személyiség ki fog ütközni.


Nekem két gyerekem van, mind a kettő tök más személyiség. Nagyon kicsi a korkülönbség, kedvenc nincs, mindent egyformán kapnak és a kis korkülönbség miatt is ugyanazok a szabályok, kivételezés nincs.


Az egyiket kérni kell és megcsinálja, ha nem és még egyszer szólok, akkor bocsánatot kér és megcsinálja. Kiabálni, hangosan rászólni nem szabad, mert összetörik a lelke. Hagyni kell kibontakozni és magától is jól teljesít.


A másik először kifogásokat keres, majd megmagyarázza, hogy kinek a hibája, hogy nem csinálta meg. Addig nem vesz semmit komolyan, amíg nem adok elő kaszárnyaudvari üvöltözést, hiába szólok előtte normálisan ezerszer. Azokat tiszteli (tanárok pl), akik erős személyiségek és nagyon szigorúak. Mellettük teljesít, de ehhez ostort kell csattogtatni. Aki egy kis gyengeséget mutat, meg próbál vele beszélni valamit, egyezkedne, azt megeszi reggelire.

2014. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!