Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viseltétek a családi...

Hogy viseltétek a családi fészekből való 'kirepülést'?

Figyelt kérdés
Úgy hozta az élet, hogy el kellett költöznöm elég messzire otthonról munka miatt. Sajnos ez engem lelkileg nagyon megviselt, soha nem gondoltam volna hogy ilyen nehéz lesz. Állandóan azon aggódom hogy nehogy történjen a szüleimmel valami baj, mert nem leszek ott hogy segítsek.. Érdekelne hogy aki átélt hasonlót, hogy lehet ezen átlendülni? Tudom hogy ez az élet rendje,meg hogy boldogulni tudjak az életben, ezt meg kell lépni. De olyan mint ha kiszakadt volna belőlem valami. Lehet túl aggódom, de nem hiszem hogy mindenkinek olyan könnyen megy ez
2014. ápr. 21. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetes a hiányérzet és az aggódás ilyenkor. Majd megszokod, olyasmi ez, mint a párkapcsolati szakítás. El kell viselni a lelki fájdalmat és az ember idővel hozzászokik, megbarátkozik ezzel az állapottal. Sajnos sokaknak kell dönteni az anyagi biztonság és a család melege között, ilyen világot élünk. Gondolj arra, hogy nem veszítetted el őket, tartsd velük a kapcsolatot telefonon, skype-on, hogy megbizonyosodj róla, hogy minden rendben van velük.
2014. ápr. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt gondom, alig vártam a költözést.

Megszokod majd és akármikor járhatsz haza! Minden jót.

2014. ápr. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is messzire kellett koltoznom, kulfoldre. Januarban jottem ki es meg 4 honap mire haza tudok menni. Lelkileg nagyon nehez :(
2014. ápr. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem okozott gondot..

Ee biztosan a fokozatossag miatt nem..

Középiskolába koliba mentem, a szüleimnek akkor volt nehéz, nekem nem, mert rengeteg új élmény ert..

Aután egyetem is koli..

Az ar semmi áltozás..csak egyre kevesebb hétvegét jártam haza..

És utána költöztem külön háztartásba..ugye itt csak az anyagi kötődés szünt meg teljesen..

Kösd le magad, ha sok programod van nincs időd lelkizni..

Pár hónap alatt hozzá lehet szokni..


27/n

2014. ápr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igen nem vagyunk egyformák, valakinek könnyebb, van akinek nehezebb ezt megélni. Sajnos nem alaptalan a félelmem, ugyanis nem sokkal a költözésem után anyukámat elütötte egy autó, szerencsére túl komoly baja nem lett, de akkor is. szörnyű volt meghallani a telefonba hogy mi történt. Azóta meg mindig csupa görcsbe vagyok.. na meg közre játszott az is hogy mikor elköltöztem, anyukám annyira sírt, majd meg szakadt a szívem.. tudom hogy ez az élet velejárója de mégis olyan szar.. :(
2014. ápr. 22. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!