Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám szörnyen kiábrándító....

Anyám szörnyen kiábrándító. Mit csináljak vele? Elegem van!

Figyelt kérdés

Alapjáraton nagyon különbözünk, máshogy gondolkodunk, érzünk. Soha nem volt felhőtlen a kapcsolatunk, de mindig igyekeztünk megoldani a problémáinkat felnőttek módjára. Vannak, hibáim elismerem, nem is kevés, nem vagyok egy főnyeremény, de Ő sem angyal és nem is minta anya.

Az utóbbi két hétben teljesen kiborítottuk egymást, de azt hiszem most telt be a pohár mind a kettőknél. 2hét sem és érettség, feszült vagyok és nekem projekt munkát kellett végeznem, amiben nagyon rátámaszkodtam. Megmondta, hogy vasárnapig fejezzem be, én nem tettem és így eldöntötte, hogy akkor tovább már ne számítsak a segítségére neki van elég dolga, Ő is vizsgázik, de majd jól megbukok, mert biztos sz*r lesz. És most már látja, hogy nekem nem való az egyetem, ne is menjek, inkább dolgozzak, mert egy hülye gyereknek az való (még jó, hogy miatta akartam tovább tanulni, de most már megerősített abban, hogy nem kell. )Ez volt az első arcon csapás. Tegnap óta állandóan felemeli a hangját velem szemben. Olyanokat vág a fejemhez, amik nagyon rosszul esnek, kezdve attól, ha nem lennék a gyereke már rég megvert volna, és alig várja már, hogy elköltözzek stb. Képes beleolvasni az üzeneteimbe, utána meg kioktatni, hogy milyen hülye vagyok, hogy még beszélgettek az exemmel( megcsalt, szakítottunk, de barátok vagyunk), és biztos szeretek megalázkodni és megakarom dugatni vele magam. Ugyan azokat a hibákat vétem el szerinte, mint Ő, és nem lesz jó életem. Reggel mikor ki akartam vele békülni, elfordult majd mondta, hogy szeret, mert a gyereke vagyok, de egy nagy csalódás vagyok számára. Ezek után mégis mit csináljak? Már ott tartok, hogy otthon sem akarok lenni, mert látom rajta az undort, meg a szánalmat, amit irántam érez.



2014. ápr. 23. 12:18
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
50%
sajnálom, de anyukáddal értek egyet
2014. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Jó és akkor mi legyen? Dögöljek meg, csak azért mert nem lettem olyan gyerek, amilyenről Ő mindig is álmodott?
2014. ápr. 23. 12:25
 3/54 anonim ***** válasza:
83%

nem

kimondta, hogy mi a baja veled: "Ugyan azokat a hibákat vétem el szerinte, mint Ő" - azt várja tőled, hogy az ő hibáiból tanulj (tudod, az okos más kárán tanul)


és igen, ha ő is vizsgázik, és beütemezte, hogy vasárnapig segít neked, te meg lecartad a saját dolgod, akkor jogosan dühöng

2014. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
65%
mondjuk húzz el iskolába... két hét sem és érettség, hogy téged idézzelek, ne a gép előtt lógasd a lábad...
2014. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
71%

vizsgázik anyud is, te segitséget kértél, ö megmondta, hogy vasárnapig fejezd be...onnantol kezdve nem segit.

borzaszto......teljesen igaza van.

2014. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező, én megértelek.

Az én anyám pontosan ugyanilyen.


És nem akarlak megbántani, de anyukád nem jó anya, ahogy az enyém sem.

De hidd el, ez nem azért van, mert nem szeret téged. Szeret ő a maga módján, csak hát nagyon nehéz valakit jól szeretni.


Az a baj anyukáddal, ahogy az enyémmel is, hogy nem tudja, mi egy anya feladata. Egy anya, egy jó anya amellett, hogy normális értékrendet ad át a gyerekének, és megtanítja az alapvető viselkedési, társadalmi normákra, amellett felismeri a gyereke jó és rossz tulajdonságait. A gyerek személyisége 3 éves koráig kialakul, utána már csak csiszolni kell/lehet rajta. Az anya (és az apa) feladata, hogy a jó tulajdonságokat kidomborítsa, a rosszakat pedig háttérbe szorítsa, mert elnyomni ezeket úgysem lehet. És mindezt türelemmel és elfogadással kell tenni. Anyukád ott hibázott, hogy bár ismeri a rossz tulajdonságaidat, megpróbál megváltoztatni, ami ugye lehetetlen. És mivel ez nem sikerül neki, kudarcként éli meg. Amikor azt mondja, hogy csalódott benned, akkor valójában önmagában csalódott, csak ő ezt a tényt nem tudja vagy nem akarja felismerni.

Ezzel nem mentegetni akarom, csak kicsit nézd az ő szemszögéből is a dolgokat.


És hogy mit tehetsz? Kicsit próbálj türelmesebb lenni vele, vagy esetleg mondd el neki szépen, higgadtan, amiket itt leírtam.

És amint lehet, költözz el. Igenis tanulj tovább (ne az ő kedvéért, hanem saját magadért), menj kollégiumba. Nekem nagyon sokat javult a viszonyom anyukámmal azóta, mióta nem látjuk egymást minden nap. Persze most sem tökéletes, de sokkal jobb, mint régen volt.


Kitartást és sok erőt kívánok Neked!


Üdv, egy pszichológus

2014. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
4%

Anyukádnak igaza van. ... és nem azért, mert nem lettél olyan gyerek, amilyenről álmodott, hanem mert a saját leírásod alapján is lusta vagy, nem tartod magad a megbeszéltekhez, és ennek ellenére neked van eleged anyádból, amiért nem segít tovább.

Nézz már tükörbe! Annyira nem vagy már gyerek, hogy azt hidd, az egész világ körülötted forog.

2014. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:

Nem csak egy tantárgyra kell tanulnom, ha nem a többire is. Ezért nehéz volt megcsinálnom.

Akkor én nagyon buta lehetek, mert az ő 20-30 évvel ezelőtti hibáiból, egyszerűen képtelen vagyok tanulni.

De ezzel a viselkedéssel csak azt fogja elérni, hogy többet rá sem fogok hederíteni, mert annyira nem fog érdekelni. Ja az kimaradt a napi mondókájából, hogy ha újrakezdhetné velem, biztos másképp csinálná. Vagyis ebből is látszik, hogy nem meg elégedett velem, a saját nevelésének a csődje vagyok ,amit egyszerűen képtelen elfogadni.

2014. ápr. 23. 12:40
 9/54 anonim ***** válasza:
34%

oh, igen, még oktassa is ki az anyját.... :-DD jo vicc... de utána azért adjon valami jo kis -érattségi, ballagási ajándékot..

nem az anyád a szörnyen kiábréndito, hanem te!! te kértél segitséget, szartál az egészre..neki is van jobb dolga, mint gyogyozni veled a suli miatt..akkor??

2014. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
37%

"Nem csak egy tantárgyra kell tanulnom, ha nem a többire is. Ezért nehéz volt megcsinálnom. "


idöben el kellett volna kezdeni tanulni!!!! nem másra várni, más segitségét kérni!!

2014. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!