Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tehát.. 17 éves leszek májusban... szüleim nincsenek összeházasodva.. eléggé jó memóriám van és megmarad bennem minden... minden 2004ben kezdődött... anyu mindig játszott elalvás előtt nekünk ( öcsémnek is ) hogy eltudjunk aludni.. ( vagy épp együtt tvztünk ) míg faterom kocsmában volt.. szóval.. 2004ben egyik este faterom hazajött a kocsmából és anyut felburitotta a székkel együtt.. aztán megverte... majd 2006ban és 2008ban is megtörtént.. most lett elegem, és már unom, hogy tönkre teszik az életem... nem tudok elmenni nyugodtan barátokhoz... mert folyton azon görcsölök, hogy mi van otthon... most elhatároztam, hogy szépen elköltöztetem itthonról... engem is cseszeget.. öcsémet is.. anyukámat is.. mindenkit.. egésznap itthon ül, este pedig kocsmában van ( cukorbeteg és most már levan gyengülve ) viszont.. januárban jár le az ideiglenes... viszont... folyamatosan aláhamisítja anyu aláírását.. ezzel meg hosszabítja magának... és anyu nem mer semmit se tenni.. mert egy elég jó ügyvéd az ivópajtása... na.. ilyenkor mi a teendő? tovább tűrni nem fogom
2014. ápr. 23. 23:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Rendőrségen bejelented, az aláíráshamisítás önmagában is súlyos bűncselekmény...
2014. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
de ott van az a jó ügyvédje... és nagyon régen, mikor anyu megszorult pénzileg... ( 20000 ftról volt szó ) most beakarja hajtani.. és hogy elvileg az a mai nap már 10millió forintot ér... és akkor menne el, hogyha azt kifizeti...
2014. ápr. 23. 23:21
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

1 az ügyvéddel ne foglalkozz

2 házasságban közös a lóvé, nincs kölcsön, ha anyud meg volt szorulva pénzzel akkor apád a közösből segítette ki

3 ne hagyjátok már magatokat egy elmebeteg alkoholistától revolverezni

2014. ápr. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben a családvédők és a bírók is a károsult fél oldalán állnak, lehet akármilyen jó ügyvéd... a törvény az törvény.
2014. ápr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

20 ezer forintból 40 év alatt se lesz normális kamattal számolva 10 millió!

Az uzsorakamatot (irreálisan magas kamatlábat) pedig a törvény tiltja!


Egyébként is, ha nincs 2 tanúval aláírt okirat a kölcsönadásról, nem követelheti édesanyádtól!


Ha az aláírását odahamisítja SEMMIS a szerződés.


Amúgy milyen "ideiglenes..." valamiről beszélsz?


Kinek a lakásában éltek? Anyukádé? Vagy közös tulajdon?

Csak akkor tehetitek ki, ha az anyukádé!

És akkor se te, hanem csakis anyukád!

2014. ápr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Anyué a lakás, és ideiglenes bejelentett lakcímről beszélek.. egyebként, hogyha végre sikerül valahogyan eltávolítani innen.. akkor milyen garancia van rá, hogy nem csinál semmit se ? Anyu napiszinten sokat autózik.. ( munkahelye 100kmre van ) és kinézném belőle, hogy valami kàrt tesz az autóban.. amiből ugye nem akármilyen baleset lehet....
2014. ápr. 24. 00:00
 7/20 anonim ***** válasza:

Elsőnkörben be kellene adni a valást..

Az önkormányzattól kérni az apád kényszerkijelentését az ingatlanból.( ezt is anyukád tehetu meg tulajdonosként)

Vannak dolgok, amikkel egy szipo-szupi ügyvéd sem zud mit tenni ( ez pont olyan)

Ha pedig "ivópajtás"' akkor szented mennyire lehet már jő? Elitta az agysejtjei már..

2014. ápr. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Menj el a kerületi családsegítőbe és ott kérdezd meg!

És a nane-hu-n lévő segélyhívó számon is.

" januárban jár le az ideiglenes..." Mi jár le?

A szüleid regisztrált élettársak? Ezt kéne még tudni.

2014. ápr. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8 a lakcímkártya jár le
2014. ápr. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ja, látom, lakcím!

Egyszerű! Én vettem lakást, és tévesen be voltak még jelentve többen azok köztül, akik az elmúlt 100 évben ott laktak, egyikük már nem is él. Ezért tudom, hogy kell. Bemegy a lakás tulajdonosa az okmányirodára az adásvételi szerződéseel, amivel igazolja, hogy ő a tulajdonos. Egyébként rögzítve van ott is a számítógépben, hogy kié, és hogy a többiek milyen jogcímen vannak ott. De mégis ott helyben be kell mutatni a dokumentumokat. És akkor nyilatkozik a tulajdonos, ki akar ki- meg bejelenteni.

Nem kell hozzá más, csak egyedül az ő nyilatkozata. Anyukád hogyhogy nem tudja ezt? Az ő dolga lenne megoldani, nem a kisgyerekeié!

Ez nagyon nagy baj, hogy Te kell megoldd helyette!

Szerintem inkább gyerekként érj segítséget otthoni körülményeid miatt a családsegítőnél!

2014. ápr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!