Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám alkoholista, és...

Anyukám alkoholista, és mindent megtettünk azért, hogy leszokjon, de nem sikerült. Fel kéne adni a rábeszélést? Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Anyukám 4 éve alkoholista. Apukám minden héten elmondja neki (van amikor szép, valamikor csúnya beszéddel), hogy szokjon le.1 hete én is elmondtam neki, másfél órán át elbeszélgettünk vele, már mindent elmondtam neki ami miatt oka lenne leszokni.Azt mondtuk neki,hogy nyáron el kell mennie elvonókúrára vagy pszichológus( úgy gondoljuk,hogy depressziós), mondtam neki hogyha ezt folytatja akkor amint elmegyek egyetemre vissza se fogok rá nézni, tényleg mindent elmondtunk neki az utolsó erőnkkel. de ma megint láttam inni. Miért nem tudunk rá hatni? Itt a vége, mi már nem tudunk rajta segíteni?

#alkolhizmus
2014. ápr. 26. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos segíteni csak azon tudunk, aki a segítséget maga is igényli.
2014. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az van, hogy anyukad felnott no. Sajat dontese az, hogy alkoholmamorban akar elni. Nem tudsz ra hatni, mert erosebb az ital utani vagya.

Nem valoszinu, hogy le fog szokni sajnos.

2014. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem fog leszokni.

1) Lehetetlenítsétek el, hogy ihasson (ne legyen nála pénz)

2) Ne foglalkozzatok vele, lehet, hogy azért iszik, hogy magára vonja a figyelmet.

2014. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Az alkoholizmus egy betegség, semmivel nem fogtok rá hatni, a szervezetében, vérében meg kell lennie az alkohol szintnek amit igényel. Csak elvonó intézetben,teljesen zárt rendszerben tudják megoldani az elvonást, de nagyon kis esélye van hogy le tudják szoktatni, általában visszaesnek. Tehát Ti nem tudtok rajta segiteni, rábeszéléssel, lelkizéssel, sajnálat keltéssel,büntudatkeltéssel nem. Valahogy elintézitek, hogy kerüljön alkohol-elvonó intézetbe és esetleg ott, de annak is nagyon kicsi az esélye. Olvass utána, hogy az alkoholistáknál hogy zajlik ez az egész, most első fázisban vagytok, amikor a család ráakarja venni, hogy fejezze be az ivást, van ennek szakirodalma.
2014. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus az egy mentalis betegseg. Kikopheted a tudoted, nem fog leszokni, csakis szakember segitsegevel. Erti o hogy mit magyaraztok, de az agya diktalja, hogy igyon. Elvonokura sikere kb. 70%.
2014. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak valamilyen szaksegítséggel lehet leszokni, akár elvonókúra nem magas átlagos hatásfokkal, akár pszichológus vagy psziciáter, csoportterápia, vagy ha vallásos, valamilyen egyházi segítő szervezet. Pusztán a szó ereje nem elég, az alkoholtól való sejtszintű függőség áll fenn. Maximum annyit lehet elérni, hogy egyezzen bele, hogy elmegy ahhoz a segítőhöz, (tán az egyházi a legjobb), akit ti találtok neki. A depresszióra gyógyszert kéne szednie, de ahhoz el kell jutnia orvoshoz, és ki kéne várni azt a több hetet, amíg használ.
2014. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#3, az alkoholizmus igen gyakran egyenlő szeretethiánnyal. Falak vannak az ivó és a környezete közt, hosszú, ne menjunk bele. Te meg azt tanácsolod, ne foglalkozzanak vele. Hogy te milyen okos vagy.
2014. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!