Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hamarosan ballagás, nem...

Hamarosan ballagás, nem akarom hogy a szüleim eljöjjenek! Hogyan mondjam el nekik?

Figyelt kérdés
Nagyon szégyellem öket. Mindketten isznak, apu napi szinten, anyu is hetente többször és ez látszik is rajtuk. Hiányos fogazat, fura beszéd és elég hangosak is. Ráadásul anyu tök ideges a ballagás miatt, tuti inni fog aznap és nagyon kellemetlen lesz. De ha nem inna, akkor is...mit tegyek hogy ne jöjjenek el? Sajnos egyikük sem olyan hogy meg lehet velük normálisan bármit beszélni.

2014. ápr. 14. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azon túl, hogy ezer meg egyszer elmondod nekik, hogy ha aznap isznak, nehogy eljöjjenek, mert hozzájuk sem szólsz, meg sem ismered őket, ha nem tudnak viselkedni, mást nem nagyon tudsz tenni.


Vigasztaljon a tudat, hogy a legtöbb emberrel, aki tanúja lesz, soha nem fogsz többet találkozni. Akik pedig a barátaid, valószínűleg úgyis tudják, hogy problémásak a szüleid.

2014. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%

ők a szüleid, te nem tehetsz róla hogy olyanok amilyenek.ez a te saját ballagásod, nem tilthatod meg nekik, hogy ne menjenek el, képzeld csak bele magadat a helyükbe!neked hogy esne??

inkább törődj bele hogy elmennek, azt a kis időt ki birod.

2014. ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Mi lenne, ha nem mondanád el, hogy mikor van a ballagás?

A ballagás napján elmész otthonról, mintha suliba mennél.

2014. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

AZ unokatesómnál ugyanez volt. Mindkét szülője durván alkoholista, annyira, hogy képesek az utcán összeverekedni. A ballagásán ugyanezt csinálták. Simán összeverekedtek, így az unokatesóm és persze az egész család égett a szégyentől. Az unokatesóm öccse (unokaöcsém) már leleményesebb volt. Ő neki a következő évben volt a ballagása.

Ballagás előtt pár nappal odaadott a szüleinek egy papírt amin egy rég lebontott /vagy bezárt / iskola címe volt, és egy dátum (nem a ballagási dátum) Azt mondta a szüleinek, hogy a ballagás a papíron lévő suliban lesz, mert túl sok vendég lesz, és a sulijukban nincs annyi hely. A dátum meg ez. Bevették. Ballagáson kérdeztük, hogy merre vannak a szülők, akkor mondta el, hogy ők egy nappal később mennek egy másik suliba.. Az unokahúgom tudta csak, hogy az öccse mit tervezett, és támogatta.

2014. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Másik dátumot mondj nekik, egy nappal későbbre tedd.
2014. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már tudják az idöpontot...engem nem vigasztal hogy a szüleim viselkesése őket minősíti...amúgy maradok még egy évet a suliban, technikumon. A szüleim pont olyanok ahogy az elöttem szóló írta...tiszta szégyen velük bárhol megjelenni. Ha anyu józan, és felhozom neki a témát, akkor üvölt, hogy hálátlan dög vagyok, meg hogy örüljek hogy zabálnivalót ad a pofámba...hozzáteszem, főzni már rég nem tud normálisan, ehetetlen moslékot főz. Én és a hugom, aki 7 éves szinte péksütin és szendvicsen élünk. Amíg a mamáék éltek, ott ettünk suli után. Elköltöznék, de a hugomat nem hagynám el. Dolgozok egy héten 4 napot mekiben, a pénzt igyekszem félretenni, de sok elmegy kajára. Nagyon durva, és sovárogva nézem az osztálytársaim szüleit, akik kedvesek, törődnek a gyerekükkel. Nekünk még egy normális karácsonyunk se volt. Akkor is az van, hogy már délre totál részegek, a hugival díszítem a fát síri csöndben, hogy nehogy felébredjenek. Nem tudom mi lesz velünk, annyira igazságtalan hogy nekünk ilyen szülők jutottak. Pedig jó gyerekek vagyunk, jól tanulunk, a házimunka javát is megcsinálom. Én már ma nem is mentem suliba mert itthon kellett maradnom nagytakarítani. Nem vicc. Reggel anyu azzal keltett, hogy indulás ablakot pucolni. Mondtam neki hogy szerdától van szünet, erre üvölt, hogy akkor szerintem ki a ku*va anyám fogja megcsinálni. Hát ilyenek a szüleim.
2014. ápr. 14. 10:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Esetleg aznap reggel mondd azt nekik, hogy bombariadó van a suliban és elhalasztják a ballagást miatta.
2014. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bombariadó sem jó...anyu keresztlánya is velem jár suliba, egyből borulna a bili...nagyon félek. Rettegek. Valahogy betegítsem meg magam? Ez jutott eszembe...de hogy? Az kötve hiszem ha csak mondjuk fej vagy hasfájásra hivatkoznék. Vakbélgyulladást hogy tudnék előidézni?
2014. ápr. 18. 21:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz vészes, Te osztálytársaiddal leszel, a meghivott vendégek, szülők meg általában a ballagás ahol lesz, udvaron, folyoson, aulában gyülekeznek. Ne foglalkozz velük, elmennek, mosolyogsz, azt az osztálytársaiddal leszel. Ugy vedd, hogy hadd csináljanak bármit is, ne szolj bele azt kész..sokan azt se fogják tudni, hogy a Te szüleid, akik meg tudják azok se fognak megszolni téged, ez a viselkedés csak őket minősiti.. Nyugodj le, azt hadd menjenek.
2014. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bárcsak ilyen egyszerű lenne... :/ ezt az érti meg hogy mennyire nehéz, aki benne van ebben. Utálom már ezt. Elegem van. Félek. Miért nem jutott nekem is normális család?? Ma is hulla fáradtam jöttem haza a melóból, ma egész napot dolgoztam mert nincs suli...arra érek haza hogy apám alszik a konyhaasztalnál, anyu a nappaliba, tök büdös van..a kishugom meg takarít.
2014. ápr. 18. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!