Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám bele beszélhet abba,...

Kismutyesz_ kérdése:

Az apám bele beszélhet abba, hogy meg-e vehetem a telefont a SAJÁT pénzemből?

Figyelt kérdés

Félév alatt nagy nehezen össze kapartam közel 12 000 forintot amiből egy LG G2-t szeretnék venni. Dolgoztam érte, segítettem a ház körül, stb...Viszont 2 napja kaptam egy értesítőt suliból, hogy bukásra állok matekból (ami nekem mindig is nagyon nehezen ment, a többi tantárgyból jól állok). Magamtól elmentem ma magántanárhoz, és hétfőtől fogok járni, hogy mentsem még ami menthető. Egyébként vendéglátóipari szakközépbe járok, és szaktantárgyból is nagyon jó az átlagom.


Szóval apám megtilthatja, hogy ennek fényében megvegyem a telefont a saját pénzemből.


2014. máj. 1. 19:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és 16/f.
2014. máj. 1. 19:36
 2/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondat végére kérdőjelet akartam írni, elnézést!
2014. máj. 1. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Akarod mondani, beleszólhat-e? :D


Beleszólhat, mert ameddig az ő kenyerét eszed...blabla


Viszont úgy gondolom nem volna helyes, mert a mateknek semmi köze nincs a telefonhoz. A büntetésnek pedig passzolnia kell a büntetendő tetthez, különben semmit nem ér. Értsd: ha bemegy valaki sáros lábbal a szőnyegre az nem megfelelő büntetés, ha mondjuk emiatt nem ehet desszertet, ellenben ha büntetésből ki kell takarítania az egész szőnyeget, az már megfelelő.


Mondjuk ez esetben én matek órára küldenélek.

2014. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Természetesen beleszólhat. Én megengedném hogy megvedd a telefont, de ha megrántanak matekból, akkor elkoboznám. 32/N
2014. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Magántanárt meg fizesse apád, mi? Ne röhögtess már, egy kettest a hülye is összevakar matekból...
2014. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Beleszólhat, szülő. Nevelni próbál. A magántanárt meg gondolom saját pénzből fizeted majd, ugye? Megveszed a telefont, apád meg fizesse a drága magánórákat, ami teljesen indokolatlan kiadás, a suliban ingyen megtanulhatnád. Érted a lényeget, ugye? Valami olyannal kell büntetnie, aminek érzed a súlyát. Például hogy fizesd magadnak az órákat.

Persze, neked rosszul esik a dolog, de ne várd, hogy még gratuláljon is a bukáshoz. Ha a szívedre teszed a kezed, és tényleg mindent megtettél a bukás elkerülése végett, akkor viszont vizsgáltasd ki magad, mert ha nincs valami tanulási nehézséged, egy kettest össze kéne kaparnod gond nélkül. Ebben az esetben persze a büntetés is felesleges, mert nem a te hibád a dolog - plusz a szükséges igazolásokkal felmentést is kaphatsz a tárgy alól.

Próbálj nem megbukni matekból, nyáron meg elmehetsz dolgozni és simán összeszeded a pénzt. De én a helyedben nem nagyon pattognék egy bukással, kis időre próbáld meghúzni magad.

2014. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Beleszólhat, tudod miért, kiválóan leírták előttem hogy miért. Én annyit fűznék hozzá, hogy ( gondolom 120 000 Ft-ot akartál írni, nem 12 000-et, mert ugye a G2 107 000 Ft jelenleg ) egyébként sem engednék a gyerekemnek, helyesbítek, a 16 éves gyerekemnek ilyen drága telefont venni. Minek? Egy 50-70 000 Ft-oson elhúzom a szám, de jól van, de egy 110 000 Ft-os telefon minek? A másik meg, hogy, tegyük fel, hogy belemenék a telefonba, ha 2-esre felhúzza magát idén és jövőre semmiből nem lesz 3-asnál rosszabb, akkor engedném csak.
2014. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy beleszólhat, amíg ott élsz vele, addig ő az úr a házban. Amúgy meg ,hogy is van ez az ő pénze a te pénzed is amiből öltöztet, ruháztat, etet, iskoláztat, a te pénzed meg csak a tiéd?
2014. máj. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!