Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj, hogy számít a pénz...

Miért baj, hogy számít a pénz és nem törődtem bele a szegénységbe? Hogy viselkedhet így az apám? Felpofozott és lek-*zott

Figyelt kérdés

Régen is imádtam a drága, márkás dolgokat, de csak azt hallgattam, hogy teremtsem meg rá a pénzt én, minek ilyen drága holmi, ugyanolyan jó az olcsó is, stb.

Nem is akartak jobb életszínvonalon élni, nekik jó volt az, hogy hónapról hónapra élünk.

Aztán mikor esélyem volt rá, léptem és cselekedtem, sikerült elérnem azt a színvonalat, amit akartam.

Viszont apáék megtudták, hogy milyen áron sikerült ez és azóta nem beszélünk.

Apa felpofozott, mintha egy kisgyerek lennék, aki valami szörnyűséget követett el.

Anya pedig látszólag neki ad igazat, de titokban folyamatosan hívogat, hogy menjek haza és megígéri, hogy segít, ha bocsánatot kérek és hogy minden rendben lesz majd, apa is megbékél.


De elég kevés esélyt látok arra, hogy én visszamenjek oda és ezt anya nem tudja elfogadni. Azt hiszi, ez is csak egy kis vita, ami magától megoldódik és holnap már ott ebédelek én is velük, együtt.

Nem értem, hogy viselkedhetett így az apám, hiszen a lánya vagyok.

Olyan, mintha az zavarná, hogy én nem törődtem bele abba, hogy nincs sok pénzünk és nem dolgoztam 0-24 a semmiért szinte, ahogyan ők.


Hogy beszéljek erről anyával, ha ő nem akar elveszíteni, de közben apának nem mondja el, hogy keres?

Hogy értessem meg vele, hogy semmi nem lesz ugyanolyan, mint régen?


2014. ápr. 26. 16:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
97%
A lényeget kihagytad, hogy mit tettél meg azért, hogy jobb színvonalon élj. És mi az a jobb színvonal? Drága ruhákban jársz, szórakozhatsz, vagy normális életkörülményeid vannak, van megtakarításod, és tudod tervezni a jövődet?
2014. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
96%
Nem azt nem erti meg apad, hogy nem akartal egy szinten acsorogni, hanem azt nem tudja feldolgozni, hogy hogy kerested meg ra a penzt.
2014. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
77%

"de csak azt hallgattam, hogy teremtsem meg rá a pénzt én,"

Ha ez a kis kamumese igaz lenne (nyilvánvalóan nem az, senki nem veri nagydobra, hogy kur... a testével keresi a pénzt) tehát a képzeletbeli apukád úgy gondolta volna, hogy a kis eszeddel teremtsd elő a pénzt, ne a kis micsodáddal.

2014. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
92%

Nem világos, hogy mit csináltál azért a pénzért, de eléggé úgy hangzik, mintha apádnak igaza lenne. (A pofonban nem.)


És egy jó tanács: ha azt várod, hogy a szüleid ne ítéljenek el téged bármiért, amit teszel, ne ítélkezz te magad sem fölöttük. Nem tudhatod, hiszen gyerek voltál, mit miért tettek, milyen lehetőségeik voltak/lettek volna. Lehet, hogy elrontottak dolgokat, esetleg te úgy látod, elrontották az egész életüket, de kívülről nézve úgy fest, te legalább annyira elszúrtad a sajátod.


Egyébiránt meg abból, amit leírsz, nem az jön le, hogy ne neveltek volna fel normálisan. Maximum nem menőzhettél márkás cuccokkal. Annak idején én sem kaptam ilyesmiket, tudom, milyen érzés, de hidd el, kinövi az ember...

2014. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
78%

Egy férfival,vagy többel??

Apád előbb vagy utóbb,de úgy is meg fog békélni hisz a lánya vagy!

Mit értél el az életben mármint színvonalon azzal,hogy eladtad a lelked es a tested? Ház,autó???

Válaszolj légyszíves!

2014. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
73%
Hát ha kur.va vagy,akkor kur.va vagy,ezen nincs mit szépíteni,nyilván nem ennek neveltek.Mondjuk én nem tudom mit tennék,ha az én lányom állna prostinak,de ki nem tagadnám az biztos.Te bevállaltad ezt,a jobb életmód,pénz reményében,én úgy gondolom ehhez senkinek semmi köze.Hülyén szólva mindenki előtt nyitott a lehetőség,te éltél vele,más meg (mondjuk pl.én) meg nem is akar.
2014. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
94%

gondolom vmi sexmunka, ebben az esetben viszont nem kellene megsértődni, ha leku...váznak, hiszen a pék sem sértődik meg, mikor azt mondom rá, hogy pék...hiszen az!

sajnállak, mert ha ez igaz, akkor nemsokára egy érzelmileg kiégett, lelkinyomoronc leszel, és már akármennyi pénzed lesz, sem leszel boldog.

2014. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

Nem vagyok k., nem is illegális dologból vannak a dolgaim, a pénzem.

A jobb életszínvonal pedig azt jelenti, hogy utazhatok, ahova akarok, bármit megengedhetek magamnak (tényleg bármit), nem kell azon gondolkoznom, hogyha veszek ma 3 gömb fagyit, akkor lesz-e holnap ebédem és jól érzem magam, boldog vagyok.

2014. ápr. 26. 16:17
 9/70 anonim ***** válasza:
97%

"Viszont apáék megtudták, hogy milyen áron sikerült ez és azóta nem beszélünk. "

Mi az az ár ami árán sikerült? Ezt hagytad ki pont

2014. ápr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ha ez nem kamu, áruld már el nekem, mi az a legális dolog, amivel annyit keres az ember,hogy bármit megengedhessen magának?
2014. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!