Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is helyesen...

Szerintetek is helyesen döntöttem az albérlet mellett?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva leszek 27 éves és még mindig itthon lakok a szüleimmel.

Egyre több a veszekedés és az egyet nem értés anyámékkal. Ráadásul az egész ház egy átjáró, még a szobám is.

Szükségem van önállóságra és magánéletre.

Na most főleg anyámmal veszünk össze legjobban emiatt. Hogy ne tömjem a pénzem idegen zsebbe, mert közben lakáskasszát is fizetek havonta.

Igaz, de mire azt kiutalják az még 4 év hossza.

Úgyhogy egyszerűen betelt a pohár és úgy vagyok vele elköltözök 3 hónap múlva nagyjából.

Szerintetek helyes a döntésem?



2014. máj. 1. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag meg tudod oldani, akkor teljesen érthető a döntésed. Én is kb. ilyen idős koromban költöztem el a szülőktől, nekem is szükségem volt már önállóságra és nem bántam meg.
2014. máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

27 évesen az embernek már kialakul a saját kis életritmusa, vannak szokásai, "rigolyái", megszokott dolgai, amiket ő úgy szeret, ahogy kialakította magának. Ez nem mindig egyezik a szülők által helyesnek vélt dolgokkal, és sok konfliktus forrása lehet.

Főleg akkor nehéz a helyzet, ha pl. valaki évekig nem otthon élt, hanem mondjuk koleszban, vagy albérletben lakott, önállósodott, és a suli befejezése után hazaköltözik. (én így voltam vele). 24 évesen költöztem el anyuéktól a párommal, és nem bántam meg. Anyuéknak sem tetszett eleinte, de belátták, hogy nem fogok örökké velük élni, és mindenkinek így a jobb.


Szerintem nagyon jól döntöttél.

2014. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es

Háát a felsorolt tényezők közül egyik sem igaz rám.

Én mindig is itthon laktam a szüleimmel. Testvérem költözik vissza hozzánk hamarosan. Pont ebből van elegem, hogy senki nem halad tovább innen 1-ről a 2-re.

No meg ott van az is, hogy apám minden ünnepnapon (ma is) le kellett hogy részegedjen és egyszerűen a viselkedéséből elegem van már. Nem bírom tovább ezt sem idegekkel.

2014. máj. 1. 22:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz családiházban élni, beéred a panellal vagy bérléssel, akkor jól döntöttél. Nekem mindenem a kertes ház, nem tudnék itthonról elmenni, mert akkor elbuknám a havi 100e ft-ot amit elrakok havonta

21F

2014. máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

20 éves koromig laktam otthon, utána albérletben, most már saját lakásban a férjemmel. Amikor hazamentem 1 hétre, akkor szembesültem vele, hogy imádom, szeretem a szüleimet, meg az otthont melegét, a kis szobámat, meg mindent, de már hosszútávon furcsa lenne, ha megint ott laknék.

Kialakulnak szokások, önállósodik az ember...stb.

Szerintem egy idő után igényli is az ember, hogy külön éljen a szüleitől, így teljesen meg tudlak érteni. 27 évesen a párkapcsolat tekintetében sem mindegy, hogy szülőkkel élsz-e vagy sem.

2014. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Jól döntöttél! Így tovább. Ha így érzed,akkor így a jó!!
2014. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!