Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás hitelre (fix törlesztőve...

Lakás hitelre (fix törlesztővel) vagy albérlet? Ki melyik mellett voksol?

Figyelt kérdés
A férjemmel fiatal szülők vagyunk (21 évesek). Van egy 1 éves kislányunk. Szeretnénk a jövőben külön költözni, én idén diplomázok, mellette diákmunkát végzek. Feltehetően ha elvégzem a sulit oda, ahol most dolgozom 95%-ig biztos, hogy felvennének (4 éve ott dolgozom diákként) a Párom még most kezdte az egyetemet, most szeretne szakmát tanulni még mellette, a Munkaügyi Központ által. Nagy álmunk, hogy végre saját otthonunk legyen, de sokszor elgondolkodom melyik volna jövedelmezőbb, biztosabb. (Ha van ilyen egyáltalán a mai világban.) A férjem nagymamája elég jól szituált, évekkel ezelőtt említette, hogy nyitott nekünk egy lakástakarék számlát, nem tudjuk megvan -e még a számla de nagy segítség lenne. Viszont a kérdés, hogy albérletbe célszerűbb menni vagy venni egy kicsi de otthonos társasházi lakást, megfizethető áron. Ki mit gondol?
2013. jan. 26. 19:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Én a saját mellett voksolok. Az albérlet kútba dobált pénz.
2013. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Az albérlet kútba dobált pénz igaz de akkor meg van az esélye, hogy könnyen más városba lehet költözni ha úgyhozza a sors vagy új helyre lehet költözni.

Ellenben a saját lakás egy idő után a tiétek lesz viszont több millió Ft hitelt kell felvenni amibe könnyen bele is lehet bukni. Hirtelen munkanélküli lesz az ember aztán már el is árverezik a házat, kocsit ami van.

Én tuti nem vennék fel addig hitelt amíg nincs mind a kettőtöknek stabil munkaviszonya.

2013. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Én is a sajátra gondolok.

Előbb persze helyezkedjetek el, nézzétek meg, mennyit tudtok előteremteni.

Fiatal házasok vagytok, újdonsült szülők, most léptek ki a munkaerőpiacra - éppen elég nagy lelki feladat ez egyszerre.

Hidd el nekem, az is ugyanekkora nagy lépés, ha az ember hivatalos dolgokat és házvezetést vesz a nyakába.

Ne csináljátok ezt mind egyszerre!

Szépen éldegéljetek még ott egy darabig, ahol eddig, és a lakástakarékot kiegészítve akkor menjetek egy kis vagy nagy, de nem menő környéken levő saját lakásba, amikor már van rá energiátok.

Sok sikert kívánok hozzá!:)

2013. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Lényegtelen, az albérletben kifoghatsz egy hülye bérbeadót a saját társasházi lakásban meg egy hülye szomszédot.

Én családi házat bérelek, 2 szobásat 35 ezerért, a rezsi 40 ezer így kijövök havi 70-ből és a felújítást sem nekem kell csinálni ha van valami. Lakásért is kell ennyit fizetni még ha saját is.

2013. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

Én is a saját mellett voksolnék, csak az a baj, hogy nagyon sok a havi törlesztés.

Közvetlen környezetemben akiket ismerek, minimum 70 ezer/hó

2013. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

Hát már amikor.

Azért nem mindig ennyi a törlesztő.

Függ a felvett hiteltől is.

Egy panellakást már 5 millióért kap, ha van lakástakarékjuk, akkor nem is olyan vészes a hitelmennyiség, ennyi még kezelhető.

2013. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
... mondjuk nagyon furcsállom, hogy egy még javában diák pár 21 évesen miért szeretne MÁR VÉGRE saját lakásba menni.... olyan ez a megfogalmazás, mintha évtizedek óta felnőttek lennétek már.... :D :D
2013. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Fix törlesztő mellett nem értem, miért gondolkodtok egyáltalán az albérleten.

Azt a péntz ugyanúgy ki kell adnotok a kezetekből minden hónapban, csak annyi különbséggel, hogy a hitelre vett lakás egyszer a tiétek is lesz végleg, míg az albérletet életetek végéig fizethetitek.

2013. jan. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nos, ez a dolog hosszú történet, hogy miért is akarok már végre saját életet, saját otthont, megvan ennek is az oka. Nem vagyunk évtizedek óta felnőttek, de attól még lehet indokom rá.
2013. jan. 26. 19:20
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

"Lakásért is kell ennyit fizetni még ha saját is."


Attól függ.

Ha minden egyedi fogyasztású, és vásárlásnál szempont volt a rezsi is, akkor 20-30 között is lehet tartani a rezsit szépen 60-100 nm-es lakásban. Meg ugye vannak passzív házak is, azoknak a rezsije majdnem nulla.

2013. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!