Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekem vagy anyunak van igaza?

Nekem vagy anyunak van igaza?

Figyelt kérdés

Anyukám régóta dohányzik,ezért kétnaponta összeveszünk.

Én gyűlölöm a cigit,mert kisebb koromban mindenki piszkált,hogy dohányszagú vagyok..Kicsi lakásunk van és a szobámban van a gép,szóval mondhatni közös szoba.Annyit kérek tőle,hogy ne dohányozzon ebben a szobában,mert minden ruhám füstszagú lesz nem beszélve a hajamról,ami a derekamig ér.. Ő ezt azonban úgy veszi,hogy parancsolgatok neki és mindig előveszi az 'én ne mondjam meg az ő házában,hogy mit csináljon-t '.Sajnos nem fog leszokni róla soha.. pedig bármit megtennék ,mivel aggódom is érte. Ma pont anyák napján is ugyanebből vita kerekedett én meg dühömben azt mondtam,hogy mért vállalt gyereket,ha fontosabb neki a cigi. Na és azt mondta,hogy most már haláláig nem szól hozzám.. Tanácsot szeretnék kérni..egyszerűen nem hallgat meg,amikor elakarom neki magyarázni mi a gondom.Azt hajtogatja,hogy hisztis vagyok..pedig szerintem nem akkora kérés.Bocsi ha hülyén fogalmaztam.



2014. máj. 4. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem érett meg benne,hogy leszokjon,akkor felesleges piszkálni miatta,mert csak veszekedés és sértés van belőle.Rakj a szobába,egy nagy lapos tálba ecetet.Semlegesíti a dohányszagot.
2014. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Helyette lesz ecetszag ;)


Szerintem hagyd most lenyugodni a kedélyeket és később rendesen (nem veszekedve!) beszéld meg vele. Ne támadj. Csak mondd el, hogy ez az ő háza igen, de te is ott élsz és legyen tekintettel arra, hogy te nem dohányzol, és zavar téged a füst.

2014. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,csak az a baj,hogy nem hallgat meg,mert szerinte gyerekesen viselkedem
2014. máj. 4. 17:20
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Korod?
2014. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne veszekedj. Latod, hogy semmi nem hat ra, akkor meg minek idegesitsd magad. Fogadd el igy. Szelloztess sokat, vegyel legfrissitot.

Alternativ megoldaskent tegyetek a gepet masik szobaba.

2014. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként bírom az ilyen korlátolt szülőket. A gyerek kussoljon, ő meg csinál, amit akar. Szerintem nem fogsz tudni kezdeni vele semmit. Egyébként neked volt igazad. Főleg, hogy egyáltalán nem nagy kérés, hogy a nem dohányzó gyereke szobájába ne dohányozzon.
2014. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Vigyétek ki a gépet egy közös helyiségbe, ahol ő továbbra is tud bagózni, te pedig a saját szobádat "tisztán" tarthatod!
2014. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Szia, hát nagyon sajnállak!

Figyelj, hagyd hagy cigizzen, elvégre felnőtt ember, de a szobádba ne cigizzen, ahol alszol stb, erre kérd meg, hogy nem szeretnél asthmás lenni stb.. Ha erre nem tesz semmit, szólj a tanárnődnek, hogy egy iskola látogatás alkalmával beszélgessen el a "hülye" primitív anyáddal.

Teljesen igazad van, felnőtt ember és annyi esze nincs , hogy ott nem dohányzunk, ahol a gyerek van, vagy bárki aki nem dohányzik. Jól meg vagy áldva. Teljesen megértelek!

2014. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok.és köszönöm,de az utolsónak kikérem,hogy így beszéljen az édesanyámról.Én nem úgy írtam,ki,hogy nekem borzasztó anyám van.ennek ennelntéte mindennél jobban imádom és ő is csak ez az az egy amin nem tudok dűlőre jutni.Mert ha filmet néz cigizik..és ha a gépen,akkor is.. igazából ez a probléma. Már általában kimegy,csak nekem kell szólnom neki és tegnap már besokalt.
2014. máj. 5. 09:37
 10/10 anonim ***** válasza:
10-es, szerintem jogosan kerte ki a topicindito a stilusod.
2014. máj. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!