Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális anyám viselkedése?

LORDRAPTOR kérdése:

Normális anyám viselkedése?

Figyelt kérdés

16 és fél vagyok, az évvégi vizsgára készülök.

Anya már kb egy fél éve folyamatosan basztat mindenféle f*sággal, és most még jobban.

Nincs itthon félelőtt-szünet van- megtanulok 4 tételt, felmondom faternak, utána leülök kockulni.

Hazajön anya:-Mi a francért ülsz a gép előtt? Miért nem tanulsz? Ne lássalak a héten már a gép előtt.

-Én ezután kb egy facepalmmal öngyilkosságot követtem el...

Ezt még el is fogadtam, mert nem tudhatta hogy én már tanultam...

Na, de utána megtudta h tanultam, de nem vonta vissza. Másnap ültem a gép előtt, megkérdezi: Miért ülsz a gép előtt? El vagy tiltva.

-Nem vagyok eltiltva anya. Azért tiltottál el, mert nem tanultam, pedig tanultam.

-Nem is azért tiltottalak el, hanem azért, mert nem pakoltad ki a mosogatógépet.

-WAT?-


Szerintetek ez épeszű gondolkodás?

És nem most fordul elő először... már kb. 50x eljátszotta velem az utóbbi időkben.

Meg elenged valahová egy héttel előtte, aztán előző való nap meggondolja... stb.

Értelmes, nem bunkó-munkakerülő-elvtárs válaszokat várok.


2014. máj. 4. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális viselkedés egy anyától, biztosan azt szeretné, ha jó jegyeid lennének és nem tévednél rossz útra. Valószínűleg túlságosan aggódik emiatt, ezért mond néha ezt, utána meg azt. Kössetek kompromisszumot, ami mindkettőtöknek megfelel. Ha te eleget tanulsz, megcsinálod amit kér, akkor ő békén hagy és elenged, lehetőleg nem gondolja meg magát. Ha ez valamiért nem jön be, akkor kérd meg faterodat hogy beszéljen vele, hátha ő tud hatni anyukádra.
2014. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ezek most nagy problémáknak tűnnek a számodra, és úgy érzed, hogy anyukád igazságtalan veled, pedig hidd el, hogy érted teszi és nem ellened. Azt szeretné, ha jó jegyeid lennének, ezért piszkál a tanulással.


Tudom, tudom, ezt te most nem így érzed, hanem a személyed elleni támadásnak, de ne így fogd fel, kérlek!


Becsüld meg anyukádat! Ő mindent csak szeretetből tesz!

Azért mondom ezt, mert én 3 napja veszítettem az anyukámat, pont Anyák Napja előtt, és már fel se tudtam köszönteni... soha többé nem is tudom már. És nem lehetnek soha már vele ilyen vitáim sem... bármit megtennék, ha visszakaphatnám!!!


Ezért kérlek, becsüld meg, hogy van anyukád, aki szeret téged és a javadat akarja, amíg lehet, mert sajnos soha nem tudhatod, mikor veszíted el őt örökre.


22/L

2014. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocsi, de ez tényleg gáz :/ szerintem beszélned kéne vele erről. vagy apukád esetleg nem mondta neki, hogy azért tiltott el, mert azt hitte, nem tanultál?
2014. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Örülj, hogy foglalkozik veled. 2-3 év múlva majd visszanézel, és elcsodálkozol, hogy mennyire más értékrended volt. 19 évesen most kezdek rájönni, hogy mekkora surmó voltam 15-16 évesen. Hidd el, nem azért küld el tanulni, mert ezzel rosszat akar, és neki ez jó érzés. Majd nézd meg később azokat a barátaidat, akiknek a szüleik nem is voltak érdekeltek abban, hogy mit csinál a gyerekük szabadidejükben.
2014. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
jó tanuló vagy?ha igen akkor nem normalis,és szerintem segits neki a házimunkába
2014. máj. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!