Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyák napi ünnepségre oviba...

Anyák napi ünnepségre oviba apa el szokott menni, vagy csak anyukák/nagymamák?

Figyelt kérdés
Párom lányának ma lesz az anyák napi ünnepsége az oviba. Viszem a mamát, de nem tudom apukák ott szoktak-e lenni?
2014. máj. 5. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Anyák napja, nem apak napja,
2014. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekünk múlt héten volt az oviba (most kezdte az ovit a fiam, ez az első éve), de csak anyukák és nagymamák voltak, tehát egy apuka sem volt ott. És ahogy emlékszem, mikor még én voltam óvodás, iskolás, nem emlékszem, hogy valaha volt-e ott apuka, de szerintem nem.

Max. ott, ahol apuka egyedül neveli a gyereket és nincs anyuka, ott el tudom képzelni, de egyébként azért anyák napja, mert ez az anyukákról szól, az ő napjuk, nem az apukáké.

2014. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm csak nem tudom mi a szokás. Én meg nem emlékszek már az ovis időkre csak a ballagásra...:) persze anyák napja, nem apák napja de attól apuka is lehet kíváncsi a kis műsorukra. De akkor ezek szerint csak anyukák mennek.
2014. máj. 5. 12:49
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

"persze anyák napja, nem apák napja de attól apuka is lehet kíváncsi a kis műsorukra"

Akkor nálatok anyák napjára apuka is kap virágot? Mert biztos neki is jólesne, nem?:)

Ez az anyákról szól. A műsort az anyukáknak és nagymamáknak készítik a gyerekek, direkt olyan verseket mondanak és énekeket énekelnek, ami az anyukákhoz szól. Szóval ez tényleg az anyukáknak szól és nem az apukáknak.

2014. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vedd fel videóra.
2014. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekünk az iskolában az egyik kisfiúnak meghalt az anyukája, anyák napján így az apukája ült a nézőközönségben. Egyedüli férfiként.
2014. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"persze anyák napja, nem apák napja de attól apuka is lehet kíváncsi a kis műsorukra."


Pont így gondolkodom én is. Az anyákat köszöntik, aranyosan, műsorral, ha én apa lennék, mindenképpen meg akarnám hallgatni a kicsit :) Az érdekelne a legkevésbé, ki mit szól hozzá.

De a többiek hozzászólása alapján úgy látszik, az apák nem szoktak menni, s ezt a kérdés a válaszra.

2014. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na végül apa vitt minket kocsival. Mivel mondták hogy rövid műsor lesz, max fél óra úgy döntött megvár minket az udvaron nem megy már el, de az óvónéni meglátta és betessékelte a csoportba:). Össsz-vissz 2 apuka volt egyébként úgyhogy tényleg nem szokás.
2014. máj. 5. 19:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem szoktak menni, sot anno nalunk meg fel is hivtaka figyelmet arra, hogy apuka ne legyen jelen es nagymamabol is jobb lenne ha csa egy jonne, mert nagyon keves a hely. Barmi mas unnepsegen megoldhato, mert akkor egyutt vannak a csoportok a tornateremben, de anyak napjat a csoportban tartanak es nem lesz eleg ulohely, de meg allva is nagyon zsufolt enne. Azert jopar apukanak sikerul megjelenni es rendkivul udvariasan es inteligensen leulni az anyukaknak elokeszitett szekekre... Faxa volt, amikor Kovacspistike ne tudott anyuka olebe ulni a verse elmondasakor, mert anyukanak allnia kellett Szabozsofika apukaja miatt....

Elhiszem, hogy apukat is erdekli, de akkor anyuka majd keszit kepet, felveszi videora, elmeseli.

2014. máj. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Soha nem felejtem el. Nem óvoda, de általános iskola alsó tagozat 3. osztály. Tanító néni, a szokásos Anyák napi ünnepségen kívül, szervezett a gyerekekkel Apák napját. Ő volt az első, akinek eljutott a tudatáig, hogy ugyan nem az apuka szülte a gyereket, de utána Ő (is) gondozta. Így ebből a szempontból érthetetlen különbséget tenni a szülők között. Sajnos se előtte, se utána ez nem jutott eszébe senkinek. Pedig az apukáknak is jólesne.

Lassan 3 unokás 61 éves nagypapa.

2021. febr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!