Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjem nem tudja ugyanúgy...

Férjem nem tudja ugyanúgy szeretni a kicsit (4hós), mint a nagyot, Változhat, ahogy nőnek?

Figyelt kérdés

Ezt mondta nekem tegnap este. A nagyobbik 5 éves. Nem õ a vèrszerinti apja. 8 hónapos volt a kislányom, mikor összejöttünk így nem tudok ehhez viszonyítani. Tudtam eddig is, hogy imádja, örülök is neki. A kisfiunk 4 hónapos, foglalkozik vele sokat, szeretgeti. Ezért is nem értem a kijelentését. Tudom, hogy vannak apák akik a picikkel nem tudnak mit kezdeni, de õ nem ilyen. Akkor miért van ez? És miért mondja is? Azt mondta nagyon szereti természetesen a kicsit is, de az elsõ mégis az elsõ. Én ilyet nem érzek.

Talán a nagy nagyon lefoglalja mikor hazaér, de ettõl függetlenül a kicsivel is van. Növeljük ezt a mennyiséget? Vagy ahogy nõ, több lesz az élmény változik?



2014. máj. 10. 07:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Minél jobban erölteted, annál jobban eltávolodik a kicsitöl. Idövel ez az érzés valószínüleg megváltozik, de ha nem, akkor sem tud senki semmit tenni.
2014. máj. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Férjed is akarta a gyermeket?

Bár szavaidat idézem,

"sokat foglalkozik vele, sokat szeretgeti".

Csak azt tudom mondani, szeretteink között nincs két ember, akit ugyanúgy szeretünk!

Tehát a férjed nem biztos, hogy ezzel azt mondta, hogy a kicsit nem szereti annyira mint a nagyobbat, ismét téged idézlek, "nem ugyanúgy szereti"4

Nyugodjmeg. Azok alapján, amit leírtál, nincs okod aggódni.

2014. máj. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont jó, hogy így gondolkozik, a nagyobbnak most sokkal több odafigyelésre van szüksége, hogy ne alakuljon ki a féltékenység köztük. Ő szeresse és foglalkozzon a nagylánnyal, te pedig a picivel. A természet is így akarná, ne aggódj. Később, mikor már mindketten nagyok lesznek ez változni fog, természetesen. Mondjuk a szülők kicsit mindig az ellentétes nemű gyerekükhöz húznak jobban, de ez is természetes és nem lesz tőle baja senkinek.
2014. máj. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akarta a kicsit.

Érezhetõen azt fejezte ki, hogy a nagy a favorit. Tudom, hogy nem lehet ugyanúgy szeretni két embert, de magamból indulok ki, én nem tudnám azt mondani, hogy õt vagy õt jobban

2014. máj. 10. 08:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez idővel változni fog. A naggyal lehet játszani, beszélgetni, a kicsit pedig dajkálni és dajkálni. A nagy már valamennyire tud magára vigyázni, el tudja magát látni bizonyos téren, a kicsit pedig még gondozni kell, és még sorolhatnám. Szerintem ahogy a kicsi nő, úgy fog változni vele a kapcsolata, igen, több lesz a közös élmény, amikor lehet, legyenek együtt de én úgy alakítanám, hogy lehetőleg a kicsivel és a naggyal egyidőben legyen, és ha a nagy igényli akkor vele külön is.
2014. máj. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy változik. Szerintem csak azért mondta ezt, hogy nehogy azt hidd, hogy most hogy van egy közös gyereketek, neki ő fontosabb lesz, mint a nagy. Ne idegeskedj, majd alakul még, egy 4 hónapossal még sok mindent nem lehet úgy csinálni.
2014. máj. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Nem lehet két embert ugyanúgy szeretni. És nem is kell. Mit jelent az, hogy szeretni? Féltem, hiányzik, vigyázok rá, gondoskodok róla... Mindenkinek másból, és más "mennyiségre" van szüksége ezekből az érzésekből. Pláne, hogy nagy a korkülönbség a gyerkőcök között. Később több közös programjuk is lesz, olyan férfias, vagy apa-fia dolgok.


Szülés után 6-8 hónap is kell, mire helyre áll a hormonrendszer. Ne vedd annyira a szívedre, lehet, hogy csak rosszul fogalmazott, vagy te értetted félre.

2014. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az előző kommentekkel teljesen egyet értek. Azonban még egy fontos tényező van. Egy apa számára egy kislány teljesen más mint egy kisfiú. Ez nem azt jelenti, hogy nem szereti a fiát mint már előttem is mondták. Egyszerűen annyit jelent, hogy a lány az ő kis hercegnője, a fiából meg férfit kell faragnia. Más a nevelés, a hozzáállás stb.

Attól még mind a kettőt egyformán szereti.

2014. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Nyilván jobban szeret foglalkozni a nagyobbal, akivel több a kölcsönösség, több az élmény, a visszajelzés hisz a kicsivel való foglalkozás még nagyon egyoldalú.
2014. máj. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Majd amikor együtt járnak csajozni...

Viccet félretéve, nincs ember, aki egyformán szereti a gyerekeit. Mindenki igyekszik, de valójában senkinek sem sikerül.

2014. máj. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!