Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. heti ultrahangon orvosom...

30. heti ultrahangon orvosom mondta, hogy átlagosnál kicsit nagyobb a babám feje! Ez még változhat ahogy fejlődik, vagy így marad?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam a 30 hetes uh-on, az én babám fejméret szerint 32 hét 6 naposnak számít, pedig tudom, hogy nem lehet nagyobb, mert a férjem nem volt itthon. Szóval nekem is sikerült megijedtem, főleg miután közölte, hogy most 2 kiló a súlya. Kérdeztem, hogy akkor mekkora babára számíthatok , de azt mondta, hogy ez még sokat változhat, függ a méhlepénytől, hogy majd mennyire táplálja a babát, mennyira öregszik el, az is lehet, hogy előbb megszületik és nem lesz olyan hatalmas. Lehet még 3 kiló is belőle, de lehet hogy 4 kg lesz. Tehát ilyenkor még sokminden lehet. Mekkora a pocaklakód bpd-je?
2010. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

TErmeszetesen valtozhat, az is lehet, hogy nagyobb lesz a babad feje, mint az atlag. Hiszen szuletnek babak atlag sullyal es megis viszonylag kicsi 30-32-es fejjel, valamint szuletnek 36-38-as fejkorfogatu, negy kilo alatti babak is.

Nalunk peldaul a genetika miatt nagyobb a gyermekeim feje, a mienk sem kicsi. Nincs mit ezen szegyelni, nem groteszkul nagy, egyszeruen az atlagtol picit nagyobb.

A ferjeme is.

Igy en meg sem lepodtem, amikor az elso fiamat varva 20 hetesen genetikai uh-n mar emlitettek, hogy nagyobb a feje, mint az atlag, ez igy is maradt vegig, szuletni is 36-os fejkorfogattal szuletett.

Most a masodik babamat varom es az o buksija is nagyobb. 35 hetesen es 2 naposan peldaul 94-es BPD-je volt, a doki szerint ennyivel szinte mar meg is lehetne szuletni. De meg noni fog boven, tudom. Ez van.

Nem betegek, megcsak aranytalannak sem volt mondhato az elso fiam sem pici babakent, sem nagyobbkent.

Az elso valaszolonak: a sulybecsles legfontosabb alapja altalaban a BPD. Ha a te babade is nagy, akkor a sulyat nagyon benezhetik, dobhat ki joval tobbet a gep, mint amennyi valojaban lehet bent a magzat. Szoval ne aggodj,en legalabbis azt vettem eszre, hogy nagyobb feju babaknal a sulybecsles gyakrabban csal.

Az en elso fiamat is boven negy kg felettire tippeltek, mert mindig nagy sulyt dobott ki az uh, vegul 3660nal szuletett meg ugy, hogy a mehlepeny tok szep volt meg, szoval nem arrol volt szo, hogy az nem taplalta mar megfeleloen.

2010. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!