Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám a legmélyebben bántott...

Anyukám a legmélyebben bántott meg, ahogy csak lehet. Hogy viszonyuljak ezek után hozzá?

Figyelt kérdés

Világ életünkben jó volt a viszonyunk. 18 évesen szült engem, és egyedül nevelt minket, sokáig szinte barátnői kapcsolatban voltunk. Bár lehet, hogy pont ezért, mindig meg is akartam neki felelni, fontos volt mindenben a véleménye, máig kikértem mindenben. Gyereknevelésben is.


Pár napig nála voltunk most egy éves kisfiammal. Lényegében amióta megszületett a kicsi, Anyukám folyton csak kritizálni tud, hogy mit hogy nem csinálok jól. Nem állítom, hogy tökéletes vagyok, de azt igen, hogy minden igyekezetemmel szeretném a legjobb úton nevelni, mindennek utánaolvasok, érdeklődök és aszerint próbálok dönteni, nem linkeskedek el semmit, rengeteget foglalkozom vele, ami sok mindenen meg is látszik. Múltkor pl. valamelyik ismerősünk ott volt, és ámulva mondta, hogy milyen okos ez a gyerek, mennyi mindent tud, erre anyám csak annyit reagált, hogy mert el van kényeztetve, én állandóan csak vele foglalkozom. Tehát még ez is baj.


2 napja már amikor a 10. dolog miatt szekált anyám, hogy nem csinálom jól, mondtam neki, hogy elegem van ebből, hogy állandóan csak kritizál. Erre kiakadt, hogy én nem fogadok el semmilyen tanácsot tőle (nem igaz), és nem bírom a kritikát, pedig csak segíteni akar. Én meg mondtam, hogy könnyebben fogadnám a kritikát, hogyha az elmúlt egy évben egyszer is hangot adott volna valami pozitívnak is, vagy büszkeségnek.

Erre azt reagálta, hogy mit mondjon, ha semmi pozitívat nem lát?


Én ezen nagyon kiborultam. Azt hiszem ennél jobban és ennél mélyebben nem bánthatott volna meg, nem taposhatott volna jobban belém. Valami nagyon eltört kettőnk között, és most nem is akarom látni egy ideig. Erre persze megint azt mondja a férjemnek, hogy hisztis vagyok, sértődős és nem lehet nekem semmit mondani. De hogy mondhat ilyet??? Persze megindokolni nem tudja, és a mindennapjainkba pedig bele sem lát, mert messze lakunk. És nem csak felindultságában mondta, hanem azóta is tartja.


Nagyon fáj, mert tényleg szoros kapcsolat volt köztünk, és persze mar az önvád is, hogy mit csinálhatok ennyire rosszul, hogy ilyet kell nekem mondania? Szerintetek lehet még felhőtlen ezek után a viszonyunk?



2014. márc. 27. 13:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem kicsit tulerzekeny vagy. A szulok azt gondoljak hogy ok jobban ertenek a gyerekneveleshez.
2014. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Anyád bunkó volt, ez tény, valószínűleg nem fog bocsánatot kérni, de szerintem is túlreagálod, és egyesnek is igaza van, a nagyszülők szeretnek mindent jobban tudni, mert hát ők már lefutották ezt a kört és milyen klasszul sikerült a nevelésük, ne foglalkozz vele annyit.
2014. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól teszed hogy nem akarsz vele találkozni, gondolkozzon csak el, mit csinál. Én jól tudom milyen érzés, mert engem is nagyon durván megbántott nem egyszer, azóta is felsírok esténként, hiába rendeződött a kapcsolatunk, megbocsátottam, de nem sikerül elfelejtenem, hiába is azon vagyok minden erőmmel és szerintem mindig is fog fájni... próbáld meg nem a szívedre venni, hogy ne okozzon maradandó károsodást benned és ne találkozz vele egy ideig..előbb-utóbb el fog gondolkodni ezen, hidd el.. és még ha nem is látja be, szerintem vissza fog venni.. Az unokáját láthatja, de te ne találkozz most vele.
2014. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Első két válaszolónak...lehet, hogy túlreagálok egy egyszerű beszólást, ha annak vesszük, de ha azt nézzük, hogy a kisfiam az, akire a világon a legbüszkébb vagyok, aki kapcsán a leges legfontosabb, hogy "jól teljesítsek", akinél igazán minden szinten a legjobbat szeretném kihozni dolgokból, és mégha nem is sikerül mindig, mert nem vagyunk tökéletesek, akkor is ez a cél, és megteszek érte mindent...és amikor ezt az állandó igyekezetet és munkát tapossa valaki a sárba, és az a valaki pont az, aki sokáig a világon a legközelebb állt hozzám, akinek a véleményére leginkább adok, az irtózatosan fáj.
2014. márc. 27. 14:12
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Mondd meg neki, hogy ne most probalja bepotolni azt, hogy amikor teged nevelt meg tul fiatal volt.

Ezen meg o sertodne meg, nem kicsit...

2014. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pl. azt hozta fel példának, hogy én milyen lusta vagyok, és nem érdekel engem a gyere, mert amikor múltkor ott voltunk, a húgom aranyosan felajánlotta, hogy majd ő kel a kicsihez, én meg pihenjek egyet reggel egy év után. Anyám meg rámrontott fél 8-kor, hogy én hogy képzelem, hogy majd ők foglalkoznak a gyerekkel, én vagyok az anyja, és hogy lehetek ennyire lusta...hogy otthon mit csinálok? Mondom, biztosan hagyom délig üvölteni a gyereket a kiságyban, én meg alszok!
2014. márc. 27. 14:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz ezzel ugyis a gyereked fogja majd megitelni azt hogy milyen szulo voltal. Nem a szuleidnek kell megfelelni.
2014. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ötösnél a pont...


Nem gondolnám, hogy bármit rosszul csinálnál! Anyádnak adj ultimátumot. Vagy befogja, vagy nincs unoka.


Ilyet (mármint ilyen köcsög beszólást és viselkedést) szerintem megbocsátani meg lehet, de elfelejteni aligha :(


De Neked a saját családoddal kell foglalkoznod, anyád majd megtalál, ha szüksége lesz rád, hidd el...

2014. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért ilyen anyukád...lehet, hogy most hülyeséget írok, de nem lehet, hogy féltékeny kicsit? Azt érzi, hogy te már felnőttél, nincs szükséged rá, hogy most már te csinálod azt, amit ő csinált. És azért próbál kritizálni, hogy lásd, hogy még szükséged van rá, vagy csak magát akarja nyugtatgatni, hogy ő ennél mennyivel jobban csinálta. Lehet ez az egész tudat alatt van nála és észre se veszi, hogy ezzel a lelkedbe tipor.
2014. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, számomra kicsit túlzás, hogy most azért, mert gyereked született, akkor innentől kezdve ő életed fő műve, akit csiszolgatni akarsz a lehető legtökéletesebben, persze mindenki ezt csinálja, csak azért más dolgok is vannak a világon, nem tudom érted-e mire gondolok, de én annyira nem szeretnék a gyereked lenni, lehet, hogy anyukádat is ez a maximalizmus irritálja és ezt így fejezi ki.
2014. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!