Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kaptam 5rosssz jegyet, amit...

Kaptam 5rosssz jegyet, amit nem mutattam meg otthon, és a tanár azt mondta, hogy irassam alá, de félek, hogy nagyon mérges lesz a szülőm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Mutasd meg a szüleidnek, hidd el azzal jársz a legjobban. Én is volt sokszor hogy nem mondtam el ha rossz jegyet kaptam, de sose lett jó vége.
2014. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Mást nem tudsz tenni, mint megmutatni, még pedig mielőbb, hamarabb túl leszel rajta.
2014. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Én anno ilyenkor megkértem a tanárt, hogy hadd javíthassak, és hadd írathassam alá a rossz jegyet az újonnan kapott jó jeggyel. Legalább a tanár és a szüleid is látják, hogy igyekszel.
2014. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
öszinteség nagyon fontos...elöbb vagy utobb ugy is kiderülne...ha csak ez az 5 rossz jegyed van akkor ugy se lessz akkora balhé
2014. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De hogyan csináljam, hogy ne legyenek annyira mérgesek?
2014. máj. 16. 15:31
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Hidd el jobban fognak haragudni ha nem mutatod meg. Állj oda és mondd meg nyíltan: Apa/Any, kaptam néhány rossz jegyet, lusta voltam nem tanultam, többet nem fordul elő. Én biztos többre tartanám, hogy megmondja a szemembe, minthogy utólag sunyi módon derül ki.
2014. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Úgy nem tudod csinálni, hogy ne legyenek mérgesek, de a teljes megbánás csillapíthatja a haragjukat.


Szerintem kezd úgy, hogy nagyon nagy bajt csináltál, és lelkifurdalásod van mert hazudtál is.

Amikor megkérdezik, hogy mi történt megmondod nekik, majd aláíratod.


Mivel látják, hogy tudod mit tettél, és megbántad, szerintem egy fejmosáson kívül hosszan tartó haragra nem kell számítanod.


Bátorság, őszinteség. Mert ugye megbántad?

2014. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De ez az 5jegy rontotta le az ötöst 3-asra.
2014. máj. 16. 15:35
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
írd alá te, vagy ha van nagyobb testvéred.
2014. máj. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még nagyobb bajt nem szeretnék keverni.
2014. máj. 16. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!