Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthon lakó egyetemisták! Ti...

Otthon lakó egyetemisták! Ti mennyire számoltok be a szüleiteknek a jegyeitekről, vizsgáitokról stb?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, aki nem lakik a szüleivel de valamilyen szinten szóba kerül az egyetem náluk az is válaszolhat.

2014. máj. 13. 23:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig elmondtam, hogy mi volt, milyen jegyet kaptam, nem volt titok semmi.
2014. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen, otthon élek látják tanulok megkérdezik hányas lett, nem fogok hazudni ha rossz jegyet kaptam mint egy kisdiák.
2014. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Én mindig elmondok mindent.
2014. máj. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Nádszálkisasszony ***** válasza:
100%
Nem lakok már otthon, de mindent elmondok, képben vannak mi mikor lesz, milyen jegyet kaptam.
2014. máj. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Még azt sem tudják, hogy annyit csúsztam az egyetemen, hogy a mostani utolsó félévemre átkerültem költségtérítésesre. Dolgozom, így könnyen ki tudtam fizetni nélkülük is. Még csak az hiányozna, hogy tudjanak róla. Szerencsére fogalmuk sincs, hogy működnek a dolgok az egyetemen, 200 km-re élnek tőlem, esélyük sincs belelátni az életembe. Nem olyan közeli velük a kapcsolatom, de hát ez van. Ha otthon vagyok, és szóba kerül, azt mondom, minden rendben, és akkor mindketten megnyugszanak. Épp elég "bezzeg a kollégámnak a lánya/fia" szöveget hallgattam már végig, nincs szükségem arra, hogy még jobban belém tapossanak.
2014. máj. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam mindig, igaz, jól tanultam, nem nagyon volt mit titkolni. Ha néha becsúszott egy kisebb jegy, még ők kellett vígasztaljanak :)
2014. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt külön laktam egyetem alatt, de mindig képben voltak, általában tudták, mikor van zh vagy vizsga, megkérdezték hogy sikerült, vizsga után telefonáltam nekik stb. Sose éreztem úgy, hogy titkolni kéne az ilyesmit (talán életem első egyesét próbáltam csak elsumákolni még általánosban, amit ráadásul énekből kaptam :D). Ők is úgy álltak hozzá, hogy ez az én dolgom, magamért csinálom, meg arra is rájöttek egy idő után, hogy a tanulás néha kevés egy jó jegyhez nálunk.

Meg gondolom sok családban az sem mindegy, hogy esetleg átkerül-e a gyerek költségtérítésesre, mennyi ösztöndíjat kap, mennyit kell otthonról adni neki - ilyen tekintetben azért érthető, hogy közük van hozzá. De normális családban akkor sem kell titkot csinálni ebből, ha teljesen saját kontóra csinálja az ember - persze vannak nem normális családok is, ez tény. :D

2014. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem érdekel ez a pontozósdi, de azért kíváncsi lennék, mi olyat írtam a válaszomban, ami ennyire leszavazható volt. Arra irányult a kérdés, hogy elmondom-e a jegyeimet a szüleimnek vagy sem. Vagy az a baj, hogy nem vagyok őszinte velük? Nem tudom, hányan lennének őszinték egy olyan anyához, aki szinte kitépte a lánya haját, ha rájött az öt perc és le se szarta, ha a gyereke sikítozva könyörögött a földön fekve, hogy ne rúgjon bele újra... De nem baj, ítélkezzetek csak.
2014. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, én mindenkit csak felpontoztam amúgy, az összes hasznos volt :)
2014. máj. 14. 17:22
 10/19 anonim ***** válasza:
Én általában mindent elmondok, igaz nincs is mit titkolni mert nem tanulok rosszul
2014. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!