Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen kapcsolata lesz a...

Milyen kapcsolata lesz a gyereknek a szülőjével, amikor folyton idegesen szólnak rá szegény gyerekre? Meg edződik a gyerek a sok dorgálástól?

Figyelt kérdés

Sok szülőt látok aki kedvesen szól a gyerekre, szelíden, és mégis engedelmes a gyereke!


Miért vállal gyereket az, aki folyton idegesen szól a gyerekére? Nem lesz a gyereknek baja? Majd megedződik?


A szomszédban, az apa mindig olyan durván szól rá szegény gyerekére. Én sajnálom a gyereket, mert úgy szól rá, hogy még én is szomorú lennék ha rám szólnának mindig így.


Idegesen ráförmed folyton a gyerekre, és nem értem, annyira nem rossz a gyerek ahogy én látom. Tipikus kisgyerek, de nem bajkeverő!


A gyerek a kertben elvesz a kerítéshez rakott deszkát(hogy ne tudjon kimenni a kutya) és az apja erre, idegesen, mérgesen durva hangsúllyal: "Tedd már viszaaaa!!! Mit csinálsz? Miért nyúlsz hozzá???!"

De ezt olyan hangsúllyal mondja, hogy még én is rosszul érzem magam!

Amikor nyitva az ablakok akkor is sokszor hallom az apa idegeskedő hangját a "mit csinálsz??? Mindenhez hozzá kell nyúlnod?!"

Dicsérni a gyereket még sosem hallottam az apától csak szidni,és ráförmedni!

Úgy látom több baja van a gyerekneveléssel mint öröme.Ezért nem értem, lehet nem is szereti a gyerekét?



Most nem lesz szegény gyereknek baja a sok idegesen ráüvöltött szülői szigortól?

Nem kell sajnálni? Ha sokszor rá kell szólni akkor valószínűleg tényleg nem olyan jó gyerek mint ahogy gondolom?

Majd megedződik, aztán a tanári szigortól, munkahelyi stressztől nem lesz legalább idegroncs?


De én úgy látom, hogy az apja ideges, és a gyereken tölti ki mindig a feszültségét! Ilyen hangnemben rászólni a gyerekre olyanoktól látok, akiket egész nap csesztet a főnök, haza mennek, és a felségükkel, férjükkel balhéznak mindenen!

De nekem nincs gyerekem nem értek annyira hozzájuk, de sok szülőt látok aki kedvesen szól a gyerekre, szelíden, és mégis engedelmes a gyereke!



2014. máj. 23. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Sokszor rám is így szóltak a szüleim.Nem tudtam a mai napig megszokni.Gyakran csak annyit csinaltam,hogy kesobb kezdtem el tanulni,vagy a lecket tanulas utan csinaltam meg.En elkezdtem felni toluk regen,denmeg nem utottek meg.18 eves lettem azota,ugyhogy ha lenne hova,mar akar el is mehetnek itthonrol...
2014. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos, hogy van ilyen és ez szomorú. :( Sajnálom én is az ilyen gyerekeket, sőt sajnos sok olyan van, akiket vernek. Tenni nem tudsz semmit szerintem, mert alapvetően nincs hozzá közöd. Ha esetleg azt látnád, hogy fizikálisan is bántalmazza, akkor körbe lehet érdeklődni, hogy mit tudsz tenni.
2014. máj. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
2. vagyok. Hát biztosan nem lesz bensőséges, bizalmas kapcsolata a szüleivel, gondolom ha felnő, amint tud elköltözik a szülői háztól. Szegénynek nem lehet túl boldog gyerekkora.
2014. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is ilyen szüleim vannak, és nincs velük szoros kapcsolat, nem beszélgetünk komoly témákról, hanem mint udvarias idegenek (pl: időjárás, virágültetés). Félévente egyszer találkozom velük, néha többször ha valamilyen ünnep van.

Hatás? Senkitől se bírom elviselni a durva beszólást és képtelen vagyok kiabálni semmilyen helyzetben sem. Kicsi koromban meg pár öngyilkos gondolat, de "megtaláltam" a könyveket, így helyette könyvmoly lettem (elmenekülés ebből a világból).

2014. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Ilyen volt apukam de elvaltak,anyum meg kedvesen szolt mindig. En feltem apukamtol,es mar ha csak kicsit elkezd valaki hangosabban eszelni velem elkap a sirogorcs vavy ha ramszolnak. Eleg sok ongyilkos gondolatom van,pszichologushoz is jartam,nem segitett.
2014. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Gyerektől függ, milyen lesz, hogyan áll hozzá.De mindenképpen negatív a dolog.A szülőnek kéne hogy annyi esze legyen, hogy nem rak agyerek keze elé olyasmit, amit nem kéne megpiszkálnia, vagy pl úgy erősíti oda a lécet, hogy agyerek ne szedhesse le.Sajnos ez elég idegesítő a gyerekeknél, de meg lehet oldani.Mi pl annak idején bezsákoltuk, meg a szekrény tetejére pakoltuk a könyveket, törékeny csecsebecséket, vagy bezártuk a szekrénybe, amit nem akartunk, hogy elérjen.Amíg ki nem nőtte ezt a dolgot.

A munkahelyi stresszt meg felesleges hazavinni.Nehogy már egy tetves, tapló főnök miatt a család is szenvedjen!Inkább örüljön az ember hogy otthon van és csak egy aranyos gyerek van a közelében.

2014. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
Ennek csak negatív kimenetele lehet. Nekem is ilyenek a szüleim. Mindenért állandóan ordibáltak és ha valami rosszat csináltam SOHA nem volt olyan hogy leültünk és megbeszéltük. Mindig csak a kiabálás. Ezzel annyit sikerült elérni hogy semmit nem mondok el nekik még a jegyeimet sem és sajnos gyakran hazudok de csak ázért mert már elegem van a stílusból ahogy beszélnek velem. Amilyen gyorsan csak lehet költözök itthonról és fix hogy nem fogom tartani velük a kapcsolatot.
2014. máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Van aki alapból ilyen, És van egy nagyon hasonló szitu, amikor talán nem is szigorú a szülő, hanem egyszerűen nem érett még a gyerekneveléshez, nincs türelme, a saját dolgai foglalkoztatják csak. Tipikusan ilyenek az elvált anyukák! Ők is rendszerint idegbetegek, az exférjükkel háborúznak, közben másik pasi után kajtatnak inkább kevesebb, mint több sikerrel és attól is idegesek hogy nincs kivel ágyba bújniuk...

Ezek az emberek a saját baromságaikkal vannak lekötve, és nincs elég energiájuk, kitartásuk, türelmük a gyerekükhöz. Nem nevelik, nem beszélgetnek, nem játszanak együtt, maximum néha mutatóba, és csak inkább púp a hátukon a gyerek. Aztán ha a gyerek ezt ilyen-olyan módon vagy tünetekkel jelzi, akkor megint a gyereket hibáztatják...


És hogy milyen kapcsolatuk lesz? Pocsék vagy semmilyen.

Az ilyen gyerekek többsége nagyon hamar felnő agyilag, lelkileg. És amit tud lelép otthonról. Addig pedig egyre kevesebbet beszél a szüleivel, sok-sok titka van. Mert amit nem mond el, legalább az az övé, azért nem bántják. Aki így bánik a gyerekével, az ne számítson arra, hogy majd öregkorában kedvesen ápolja...

2014. máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szeret az apukám, de sokszor kaptam szóbeli és néha fizikai agressziót is. A káromkodás nálunk napi szintű volt, hol szidásként, hol kötőszóként. Ma már férjnél vagyok, de ez azt jelentette, hogy most, ha összeveszek a férjemmel, úgy használok csúnya szavakat, hogy észre sem veszem, hogy esetleg ez bántó, mert én nem annak szánom, csak kimondom. Tehát nálam már nincs jelentősége pl, ha nekem k. a.-nak, abszolút nem veszem fel, csak megvonom a vállam és pont, ugyanez visszafele is, mivel számomra ennek nincs jelentősége, az sem érdekel, ha kimondom. EGyszer volt itt egy kérdés, hogy a férjem azt mondta ne legyek hülye.... stb. a csaj kiakadt. Én meg nem értettem, miért. Ennél sokkal durvábbakat hallottam régen.

Sajnos nem jó, próbálok róla leszokni, de nagyon nehéz, amit 8 éves korom óta hallgattam, azt nehéz levetkőzni...

2014. máj. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hozzàm lényegében csak igy szolt az anyàm, ha be volt rugva vagy felidegesitették a munkahelyén, vagy ràszàllt egy légy....szoval mindig:D Nem mondom, hogy gyülölöm, de csak ritkàn beszélek vele, nincs meg az anya-lànya kapcsolat, fogalmam sincs, milyen az...szoval inkàbb nevelömnek tartom, de még annak sem, mivel nevelni nem tudott, mert lefoglaltàk a pasik, annyi, hogy etetett (màramikor) és vett néha turis ruhàkat ràm. Igen lett bajom, pszichologushoz jàrok.
2014. máj. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!