Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire káros ez a nevelési...

Mennyire káros ez a nevelési módszer?

Figyelt kérdés

Amikor még otthon laktam, apukám rengeteget bántott engem és anyukámat, egészen pici korom óta. Leginkább lelki terror, nem csak otthon, társaságban is, de engem néha meg is ütött. (Hátulról szeretett "támadni", kivárta a pillanatot, még nem figyelek, aztán tarkón vágott, beleverte a fejem az asztalba és hasonlók) A legtöbb ilyen kirohanásnak nem volt indítéka, vagy ha volt is, nem én vagy anyu idegesítettük fel.

A másik rossz szokása , hogy nagyon jól szórakozott azon, ha valaki beteg volt. Ilyenkor elkezdett gúnyolódni, röhögni, rosszabb esetben kiabálni, fenyegetőzni.

Anyu annyira tönkrement ebben a környezetben, hogy már vagy 10 éve pszichiáterhez jár. Én végül eljöttem otthonról.

Nagyon nehéz volt egyedül feldolgozni mindent, anyu és a nagymamám nem akarta, hogy pszichológushoz járjak. Akármikor felhoztam, hogy apu milyen, és hogy segítségre lenne szükségem, mert romokban az önértékelésem, ellenezték. Mikor már nem laktam otthon, és szóba került, hogy mennyit szenvedtünk apu miatt, anyu és mama mindent letagad, hogy csak álmodtam, kitalálom, nem úgy volt, túlreagálom.

Apukám 16 éven keresztül tartott erős lelki és fizikai terrorban. Most, hogy már nem élek velük, felnőtt nő vagyok, anyukám még mindig ragaszkodik ahhoz, hogy mindez nem történt meg, csak én agyaltam ki.

Mi értelme ennek?


20l


2014. máj. 23. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon káros nevelési módszer, ezért ha megteheted érdemes pszichológushoz fordulni, hogy magadban a helyükre tudd tenni ezeket a dolgokat. Anyukád valószínűleg azért ragaszkodik ahhoz, hogy ez meg sem történt, mert nem akar szembesülni a történtekkel, nem akar vele foglalkozni, szerintem ne is vele beszéld meg ezeket, hanem a pszichológussal, esetleg később anyukáddal, ha nyitottabb a beszélgetére.
2014. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Ahhoz káros, hogy komoly karriert fuss be az életben, ahhoz jó, hogy sok barátot, ismerőst szerezz.

Tény és való, hogy mindenkit nevelni kell, vissza kell fogni valamennyire, engem is hasonló "szisztéma" alapján neveltek, ehhez képest amióta ez megszűnt, teljesen átalakultam, némileg agresszív lettem én is, de olyan irányban, hogyha olyat látok, ha kisebbet bántanak, előjön belőlem az állat. Ha nőket, gyerekeket, állatokat bántanak, képes lennék agyonvágni az illetőt.

Apám anyámat is rengetegszer bántotta, ezért valahogy mindig is a szerényebb, nyugodtabb emberek társaságát kerestem. Ha látom valakin, hogy az a tipikus "főnök" típusú, erőszakos, nagyszájú valaki, nagyon irtózom tőle, és próbálnám legyűrni.

Anyukádnál valószínű ez a Stockholm-szindróma lépett érvénybe, amikor már nem tud elszakadni a sanyargatójától, lelkileg, fizikailag kötődik hozzá.

2014. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Engem lelki terrorban neveltek fel, azóta is elkap a sírás ha belegondolok, nincs önbizalmam, önbecsülésem és bármibe kezdek az soha nem sikerül vagy rosszul csinálom. Pszichológus nem tudott segíteni olyan mély már a dolog. Szerettem volna állatorvos lenni de így már bele sem kezdek inkább a fősuliba mert tudom fölösleges.
2014. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Tök jó, hogy mersz beszélni róla. Ne hagyd magad eltéríteni az általad kitűzött iránytól. Ez a nevelési módszer egyáltalán nem jó, és egy életre tönkretehetett volna téged. Miért nem kérdezed meg édesanyádat, hogy akkor ő miért kötött ki a pszichiáternél? Mindegy részletkérdés. Amit tenni tudsz, hogy elmész egy olyan csoportfoglalkozásra, ahol veled hasonló helyzetű emberek beszélgetnek. Ha felvállalod, már félig meggyógyultál. Ez a dolog súlyos mentális betegséget is okozhat, pl. depresszió, klausztrofóbia, önértékelési zavarok, bulímia stb. Amit tehetsz még, hogy pozitív mentalitást mutatsz az éned felé, kissé hülyén hangzik: szép vagyok, okos vagyok, értékes vagyok mert..., amit még javasolni tudok, olvass utána a pszichológia alapjainak, Maslow, Eric Ericson, sok választ meríthetsz belőle. Egy a fontos, hogy a veled történtek miatt ne magad hibáztasd, mert nem te tehetsz róla, vonatkoztass el tőle és legyen számodra elrettentő példa, és mindenek előtt soha ne hagyd, hogy más uralkodjon rajtad, mert ezt pszichikailag már megszoktad, erre figyelj oda akár párkapcsolatnál is
2014. máj. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem nevezném nagy jóindulattal sem nevelésnek.

És nagyon káros,általában ezekből a gyerekekből lesznek,az önértékelési zavaros,depressziós,szociális nehézségekkel küzdő felnőttek.


Jól teszed,hogy pszichológushoz mész,csak az segíthet .Ha segít,van akit végleg tönkretesz .

2014. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint nem a pszichológus,hanem az ilyen szörnyű szülők.
2014. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ebben a "nevelésben" részesültem és baromi káros. Alig tudom összerakni magam. Ráadásul én még itthon is lakom, úgyhogy eléggé szenvedek, utálom az életemet. De nem akarom feladni, tudom, hogy egyszer elköltözök és vége lesz. Csak eddig annyiszor megtörtént az, hogy amikor kezdett jóra fordulni minden, akkor kaptam az élttől, vagy apámtól egy jó nagy pofont, ami még mélyebbre taszított, int ahonnan felkapaszkodtam lelkileg és az életben is. Annyira gyűlölöm a szüleimet, főleg apámat, hogy arra szavak nincsenek. Anyámra is haragszok, mert ő tehetett volna ez ellen valamit, de nem tett.
2014. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!