Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért a szabályokkal akar...

Miért a szabályokkal akar családot? Miért fordul ki magából minden házasságnál? Hogy beszéljek vele erről?

Figyelt kérdés

Az anyám és az új férje szabályokat hoztak, de én csak nevetek rajtuk.

Pl. hétfőn és pénteken együtt vacsorázunk itthon, vasárnaponként együtt reggelizünk és ebédelünk (ez azért vicces, mert anya csak akkor megy a konyha közelébe, ha kell valami a hűtőből, egy szendvicset nem képes megcsinálni), szerdán és péntek délután együtt teniszezünk, és minden második hétvégét vidéken töltünk együtt, mert a pasija vett ott valami házat. Aztán hétvégente este 10-től 2-ig mehetek szórakozni, az országot csak úgy hagyhatom el, ha előtte legalább 3 nappal elkéredzkedtem és nem tölthetem a nyarat külföldön a barátaimmal (ó, dehogynem), hétköznap nem mehetek bulizni, 7-re itthon kell lennem.

És ehhez hasonló hülyeségekkel fárasztanak.

Eddig fontosabb volt neki a luxus, a pénz, a drága holmik, én pedig azt csináltam, amit akartam, ott, akivel akartam. Mindig ez van, tök jól elvagyunk, aztán amikor hozzámegy valakihez, megváltozik és általában az van, amit a pasijai akarnak.

Ha a tél közepén tengerpartra akartak menni, akkor a Karácsonyt is egy szigeten töltöttük, ha síelni akart valamelyik nyáron, akkor azonnal indultunk, ha valamelyik vallásos volt, akkor hirtelen mi is azok lettünk, ha a másik vega volt, akkor mi se ettünk húst és még sorolhatnám.


Most se a szabályok miatt leszünk egy család és nem értem, miért játssza a tökéletes anyát, amikor eddig alig figyelt rám, szinte minden fontosabb volt nálam. Felnőttem és közel a 17-hez, nem fog tudni szabályokkal irányítani, amikor már 14-15 évesen is addig szórakoztam, ameddig akartam, gyakran azt sem tudta, éppen hol vagyok, vagy sokáig nem is találkoztunk, csak telefonon beszéltünk.

Nem a közös teniszezésektől és a hétvégéktől fogom elfogadni az új férjét.


Ma is összevesztünk, mert tegnap elmentem bulizni és reggel értem haza. Aztán mondtam, hogy felesleges ez a képmutatás, az embereknek megvan róla a véleményük és ez nem attól fog változni, hogyha mindenkinek mondogatja, hogy mennyire boldogok és összetartóak vagyunk.


2014. máj. 25. 12:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

En sajnallak, mert nem az eletkorodnak megfelelo eletet eled, hanem olyat, amilyet majd csak 10 ev mulva kene, valoban felnottkent.

Te 16 eves kislany vagy meg, korlatozott jogokkal, es kotelessegekkel. Neked meg esszeru, szigoru hatarokra van szukseged es utmutatasra, nem pedig a teljes szabadsagra, ahol barmit megengedhetsz magadnak, nem szolgal a javadra.

Ehhez kepest mar 14 evesen olyan eletet eltel, amihez kislany voltal meg. Most talan nem, de kesobb latod a karat.

Ez nem a te hibad, hanem a szuleide, akik nem figyeltek rad, viszont te iszod meg a levet.


Megjegyzem, 16 evesen en este kilencig engednelek el,,nem hajnali kettoig, de az rendben van, hogy hetkozben nincs buli, es este hetre legyek otthon. Meg egyszer mondom, 16 evesen ezek a normalis szabalyok.


En azt mondom, hogy gyereklanykent igazodnod kell a szabalyokhoz, amiket azok hoznak, aki penzebol elsz. Majd ha tenyleg felnott leszel, akkor kulon lakhatsz, es elhetsz kedved szerint.

2014. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
96%

Ez megint az a kis p*csa, akinek külföldön él az apja, az anyjának nem tetszik, hogy egy partyk**va 16 évesen, de ő már olyan felnőtt, hogy jobban tudja. Állítólag állandóan kölfüldre jár és csak a legdrágább klubokba, ahova beegedik, mert olyan fontos ember.

Kis hazudós. Igazán leállhatna már végre, mert unom a hülye kérdéseit.

2014. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
6%

Szrd le őket, nem attól lesz jó család egy család, hogy csomó időt töltenek együtt, hanem a bajban támogatják egymást. Anyud ennek nem tett eleget, mikor 14 évesen rád hagyta, mit csinálj. Most pedig nem tudom, miért akar irányítani, mikor eddig le se... nem most kell elkezdeni, mert ez lesz a vége.


Apám összejött egy nővel, 18 éves koromban költöztünk össze. Idi.óta szabályok, nem mehetek ide-oda (apa sem), ha mégis, húzta a száját. Csak azt csinálhattuk, amit ő akar... hlye voltam, ki kellett volna röhögni, ehelyett elfogadtam a fasságait, és kis híján belehaltam - szó szerint.

Háttér: 13-18 éves koromig ketten laktunk apával, elengedett barátnőknél aludni, játszani a barátaimmal, házibuliba (egyszer sem ittam), stb. Mikor összeköltöztünk sehová nem mehettem. Egyetem, aztán haza, vagy engedélyt kellett kérnem... vicc, és én hlye, emiatt a pcsa miatt teljesen tönkretettem magam...

2014. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
48%

Itt senkinek sem tűnik fel az igazi probléma?

Támadjátok a kérdezőt, miközben hogyha ennek csak a fele igaz, akkor az anyja tehet minderről. Nem a mostani szabályrendszerrel van a gond, hanem azzal, hogy anyuka csapong össze-vissza és rángatja magával a lányát. Mégis milyen tini ki bírná ki ép ésszel, hogy folyamatosan változnak a szabályok? Mégis melyik 16 éves szeretné minden második hétvégéjét vidéken tölteni? Vagy a mostohaapjával teniszezni délutánonként? A hideg futkos a hátamon, már csak az ötletre, hogy ezt nekem kellett volna csinálnom ennyi idősen.


L/23

2014. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!