Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még mit lehetne tenni annak...

Még mit lehetne tenni annak érdekében, hogy megváltozzon?

Figyelt kérdés

Húgom 16 éves. Ennek ellenére folyton piál, cigizik. Kb. 2-4 éve annak, hogy elzüllött. Suliból is átvitték anyáék, mert vagy a cigányokkal(nem a jobbakkal) lógott vagy a legrosszabb kölkökkel. A másik suliban is a legrosszabbakkal volt.. Az általánosban 2-szer bukott meg majdnem, de átment a javítóvizsgán. Akkor se azért, mert tanult, hanem, mert a tanár csak egy órát tartott nekik és ez volt a vizsga.. A szakiskolában már másodszorra járja a 9.-et, de idén is meg fog bukni, 3-4 tantárgyból. Azt mondta nem szereti ezt a sulit, nem akarja ezt tanulni. Anya mondta neki, hogy akkor elviszi máshova, de az se jó neki. Plusz fel se vennék. Folyton ellóg itthonról, 10-11fele ér haza, már örülhetünk, ha 9-kor itthon van. A rekord a 7 óra, olyankor már "jót" tett, mert hazajött. Természetesen 2hetente váltogatja a pasikat, sőt már a lányokat is. Sose lehet tudni nála, hogy épp kivel jár. Nem tudom volt e már több is a csóknál, de szerintem igen. Azt hiszem már kipróbálta a drogot is, de ez nem biztos, csak visszahallottam. Folyton pénzt kunyerál a haverjaitól, de sose adja vissza. Még egy szendvicsért is pénzt kér, pedig a haverjának adja.. Min. már egy 5000-ressel tartozik a haverjainak.

Anya volt már, hogy megverte, de akkor kiröhögte anyát. Aztán volt, hogy anyáék lesz*rták. De volt olyan, hogy folyton beszélgettek vele, rengeteget foglalkoztak vele, pszichológushoz is vitték. De semmi hatása. Van olyan, hogy 1 hétig normális, aztán teljesen meghülyül, de nem tudom miért. Múltkor is elengedték a haverjaihoz. Délelőtt elment, este kellett volna jönnie. Erre másnap este jött haza, kikapcsolta a telóját, anya tiszta ideg volt. Szóval van választása, néha elengedik. De már nem bíznak benne... Ilyenkor, ha valamit akar, akkor mindig hazajön 7 fele 3 napig, elengedik, aztán nem jön haza. Már mondtam anyának, hogy ne tegye ezt, de nem hallgatnak rám.. Inkább apa ilyen béna, mert általában elengedi.

De amúgy nem bánja meg, csak azt mondja, hogy "bocsi", aztán megy facebookozni. Ha a telóját elveszik nem hatja meg, mert a suliban úgyis netezik.

Örökbe fogadtak bennünket(3-an vagyunk, egy öcsénk is van), de ezt mindenkinek elújságolja.. Mintha olyan dolog lenne, hogy a boltban vettem tegnap 1 kg kenyeret olyan súllyal bírna

.

Bocsi, hogy hosszú lett, szerintem így is kihagytam jó pár dolgot.

Mit tehetnénk szerintetek?

Előre is köszönöm, ha elolvasod és tanácsot adsz!


18/L


2014. máj. 26. 11:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, meg folyton engem hoz fel, hogy végre leakar győzni valamiben. A pszichológusnál is engem emlegetett folyton. próbáltam is vele beszélgetni, de utána is meghülyült. Most meg már egyszerűen nem bírok úgy viszonyulni hozzá. Egyszerűen nem megy, annyi rossz dolgot tett már.. Szeretem, de nem megy. Semmit nem segít itthon természetesen. Egyszer kértem meg, kikapcsoltam a tv-t, erre felrúgott meg leköpött. Ilyenkor nem szoktam visszaütni, mert nem akarok lesüllyedni a szintjére.
2014. máj. 26. 11:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,szerintem egy távolabbi iskola kollégiummal,az változást hozna.Ott a barátok az egymást túllicitálni akaró kamaszok rontják el,bizonyítani akar,és azt hiszi hogy ezzel tud,mármint a barátainak.

Nem tudom hogy anyagilag mennyire támogatják a szuleitek őt,de ha pénzre lesz szüksége,és nem tanul akkor nem lesz munkája és ennyi barát váltás meg csajokkal is ki tudja mit csinál,nagy a valószínűsége hogy a testéből fog megélni.Akarata ellenére is, vigyétek el egy távolabbi suliba.Mind jót kívánok nektek.


f/28

2014. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Így is a lakóhelyünktől 30km-re van. De néha suliba se jár be, hanem ellóg, elmegy a kocsmába, a haverokkal van.. Szerintem egy koleszban még rosszabbul viselkedne.. Anyáék ide is alig akarták engedni, mert annyira nem ismerik ezt a várost és sokkal nagyobb, mint a lakóhelyünk, így nem nagyon tudják megkeresni. Anya mondta neki, ha 18 éves lesz kidobja a házból, ha nem változik.. Mondtuk már neki, hogy, így csak a testéből fog megélni, de nem ér semmit, ha beszélünk vele..

Meg a kolesszal az is baj, hogy nekem is az kell a fősuli miatt, öcsémnek majd 1 év múlva úgy szint kolesz kell a szakiskola miatt. és akkor még nem lesz egy családi pótlék miattam, meg, ha húgom nem tanul, akkor miatta se... és így nem hiszem, hogy bírnák ezt anyáék. :(

2014. máj. 26. 13:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Örökbefogadtak titeket és így viselkedik? Hát szegény kislány a hálát nem ismeri... Más gyermek meg őrülne hogy egy családba bekerüljön (nem egy barátomnak van hasonló sorsa, csak azokat pl az apja meg erőszakolta, aztán a nevelőapja)Szívesen pokollá tenném az életét. Név, elérhetőség?
2014. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!