Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha nem tudom hogy...

Mit tegyek, ha nem tudom hogy hova mehetnek?

Figyelt kérdés
A szuleim elvaltak. Van egy batyam. Apukamnak uj csaladja van, a felesegenem normalis, van ket gyerekuk akik neveletlenek es nem birnak veluk. Toluk elkoltoztem mert soha nem volt etel otthon es olyan volt mint egy borton. Apukam hallgatott a felesege minden szavara es a no mindig ellenem szitotta. Atkoltoztem anyumhoz ket ev utan. Elotte ot evet eltem anyummal csak o videkre koltozott ezert apukamnal maradtam a suli miatt.Tehat anyukamhoz koltoztem, azonban anyukam ferje megbolondult, megverte gyakran anyumat es rarugta a bejarati ajtot. Nem reg engem is megtalalt...szerencsere nem lett baja senkinek, de osszetorte ami a keze ugyebe kerult. Ezek utan atmentem a mamamhoz. Mivel nem ereztem magam jol elmentunk orvoshoz o bekudott a korhzgba ott voltam ket napot. Aztan kiengedtek de vissza kell mennem vizsgalatokra. Ez ido alatt a baratomnal maradtam, es anyukam elkezdett fenyegetozni h menjek haza, mert ideges. De ki menne haza ezek utan es hallatan. Nem tudom hova mehetnek....kiskorukent nem donthetek, de mindenhol csak a gyomorgorcs es fajdalom. Mit tehetnek?

#Probléma problémák stressz
2014. máj. 26. 11:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hogy a picsben lehet úgy segítséget kérni, hogy még a korodat sem adod meg?
2014. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, 17/lany. De oda irtam h kiskoru.
2014. máj. 26. 11:32
 3/21 anonim ***** válasza:
gyámügyön kérd az intézeti elhelyezésedet, a suliban a gyermekvédelmis tanár tud segíteni
2014. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

"De oda irtam h kiskoru."


Valóban, de az édeskevés infó volt. Mert nem mindegy, hogy 10 vagy 16.


17 évesen sokkal több lehetőséged van. Ha a mamád például elvállal és bementek együtt a gyámhatósághoz, akkor gond nélkül lehetsz nála akkor is, ha anyukád nem helyesli.

2014. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha a barátodnak jó a családi háttere, és ők szeretnék, hogy náluk lakj, akkor az lenne a legjobb számodra, ha náluk laknál, ehhez szüleid hozzájárulása nem kell, csak a gyámhatóságé.

Indok lehet pl.: barátod megbecsül, szülei örülnek hogy boldog a fiúk, ezért téged is szeretnek. Apádnál, anyádnál sokkal rosszabb helyed lenne, mert mindkettőjük párja számára csak kolonc vagy, anyád párja fizikailag is megfélemlített.


Ptk.

2. A gyermek gondozása és nevelése


4:152. § [A gyermek gondozása, lakóhelyének és tartózkodási helyének meghatározása]

...

(4) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülők lakóhelyét vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság jóváhagyásával a szülők beleegyezése nélkül elhagyhatja, ha az az érdekeivel nem ellentétes. A szülők lakóhelyének vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyása önmagában a szülői felügyeletet - a személyes gondozás és nevelés kivételével - nem érinti.

Forrás: [link]

2014. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem vagy már kiskorú, az 14 éves korodig voltál. Már fiatalkorú vagy. Ahogy előttem írták így már sokkal nagyobb a mozgástered. Kérd a gyermekjogi képviselő segítségét.
2014. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat. Apukam azt mondta h nem koltozhetek hozza. Anya meg h ha megprobalok itt maradni eljon es mindenki elott csinal musort. (Nem hiszem h megtenne...de nem vagyok benne biztos)
2014. máj. 26. 12:27
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

6-os,

ne szólj, ha valamit nem tudsz!

Bizony, hogy kiskorú! A fiatalkorú BÜNTETŐJOGI kategória!


Polgárjogi szempontból 18 év alatt mindenki kiskorú (kivéve, ha házas), 14 év alatt cselekvőképtelen kiskorú, 14-18 között korlátozottan cselekvőképes kiskorú (ha nincs gondnokság alatt).

Büntetőjogi szempontból 14 év alatt gyermekkorú, 14-18 között fiatalkorú.

----


De a kérdezőnek most nem is ezekre van szüksége, hanem a családjogi törvény idevágó rendelkezésére!

Az pedig 16 éves kortól engedélyezi a "szülői ház elhagyását". Ehhez a gyámhatóság engedélye kell. Az engedély megadásához pedig az, hogy valaki vállalja, hogy "befogadja" a gyereket minimum 18 éves koráig. Legjobb lenne egy rokon, mondjuk a nagymama, de akár a barát szülei is megtehetik. Viszont ha a barát nagykorú, az ő részére nem valószínű, hogy megadják.

2014. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Tudom nem irtam le, de a mamam nagyon regimodi, es anyum mellett all. Szerinte menjek haza apahoz, es nyalizzak a felesegenek mert akkor mindent megkaphatnek. (Ez nem vicc, tenyleg ezt mondta.)
2014. máj. 26. 12:42
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo, ugy ertetted h a baratomnak nem adnak.a gyamsagot? Azt nem is szeretnem. Igazabol nem olyan jo a csaladi hatteruk, es nem hiszem h sokaig orulnenek nekem. Ezert nem tudom mit tegyek...
2014. máj. 26. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!