Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha visszagondoltok a gyermekko...

Ha visszagondoltok a gyermekkorotokra, mi volt a legnevetségesebb ok, ami miatt büntetést kaptatok?

Figyelt kérdés

Előfordult már veletek olyan, hogy elszörnyülködtetek azon, amit sok évvel ezelőtt tettetek, és szobafogság, pofon, játékmegvonás stb. lett érte a jutalmatok? Gondoltatok már arra, hogy olyan dolgokért ti meg se büntetnétek a saját gyerekeiteket?


Néhány saját példa: tizenegy-két éves lehettem, nagyon meg szerettem volna nézni a tévében a Knight Rider következő részét, már az iskolában is készültünk rá, és anyukáméknak is mondtam, hogy már nagyon várom. Aznap ebédkor véletlenül leettem magam, amiért hatalmas pofon járt, és bezártak estig a szobámba.


Délelőtt anyukám elment otthonról és rám bízta a konyhában feltörlést, a három szobában a parkettát is. Azt mondta, hogy ha egy apró porszemet is talál, szobafogság lesz és délután nem mehetek el a haverokkal kerékpározni. Természetesen amikor hazajött, talált néhány apró porszemet, ami miatt megkaptam a büntetést.


26 éves srác vagyok és elég sok ilyen esetet tudnék mesélni az életemből, amikor a szüleim mindenáron arra pedáloztak, hogy valamilyen formában, valamilyen gyerekes indokkal mindig korlátozva, büntetve legyek, s mostanában, az elmúlt hónapokban kezdtem azt érezni, hogy mindenhez gyáva vagyok, semmibe nem merek belekezdeni, belefogni, mert óriási félelmem van a csalódástól, a kudarctól, mert gyerekkoromban általában mindig valamilyen szankció áldozata lettem.


Amúgy is mindig arra neveltek a szüleim, hogy sose merjek belefogni olyan dologba, amiből nem tudom 100%-ra, hogy profitálhatnék.


Például gimnáziumban elég jó eredményeket értem el testnevelés órán, s egyszer valamilyen egész komoly csapatnak az edzője jött be hozzánk, hogy keres néhány tehetséges fiatalt (a testnevelő tanárunk közeli ismerőse volt). Leteszteltek engem is, és be akartak venni azonnal az utánpótlás csapatba (szándékosan nem írok sportágat és csapatnevet sem). Otthon örömmel mondtam a hírt, hogy látnak bennem lehetőséget, hogy komoly karriert fussak be, erre a szüleim azonnal leállítottak, másnap bementek az iskolába, és számon kérték a tanáron, hogy miért akarnak belőlem sportolót faragni. Soha többé nem mehettem utána edzeni.


Mindig arra neveltek a szüleim, hogy elvégzem az iskolát, máris mehetek egy létbiztonságot nyújtó gyárba dolgozni, s ledolgozhatom a hátralévő életemet.


Már érzem, hogy belőlem sokkal többet ki lehetett volna hozni, ha nem a szüleimre hallgattam volna. Ezen már nem tudok változtatni, ez van!


Az viszont érdekelne, hogy titeket milyen nevetséges okokkal büntettek meg gyerekkorotokban?


2014. máj. 26. 14:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor kaptam a nagy szám miatt, de kettő esetre nagyon emlékszem. 14-15 éves lehettem és arra mentem haza, hogy a már megint totál részeg agresszív anyám teljes erejéből üti-vágja az 1 évvel idősebb nővéremet. A nővérem bűne az volt, hogy ki merte mondani, hogy anyu megint részeg. Amikor megláttam, hogy a nővérem a földön összekuporogva sír, és könyörög ne verje tovább, az én agyam elszállt. Nekiszaladtam anyámnak, és ellöktem, kiabálva, hogy ne üsse a nővéremet. Anyám rám nézett, és előbb csendesen kérdezte:

-Te meglöktél? Te mondod meg mit tegyek? Én szar**lak a világra, akár meg is ölhetlek. Erre felkapott egy ollót az íróasztalról és a védekezésre felemelt alsókaromba döfte.

A nővérem sikoltozott az akkor 6 éves kishúgomnak aki a kiabálásra a szobába akar jönni, hogy szaladjon a szomszédba, kérjen segítséget. Húgom átszaladt, nővérem is védeni akart, én meg olyan dühös voltam, hogy nem is érzékeltem, hogy egy olló áll ki a karomból, megütöttem anyámat. A szomszéd szalad át, ő rángatott le anyámról. Mindhármunkat átvitt a saját lakásába.

Azért kaptam, mert védtem a nővéremet.

A másik eset az volt amikor anyám (bár elváltak, de egy házban éltünk vele továbbra is) egy reggel elkérte nővéremtől a pénzt amit apu adott oda, hogy tudjunk enni, (nővérem lett az anyapótló húgomnak és nekem) ígérve, hogy elmegy a boltba, hogy kiflit, tejet. Nővérem hitt neki, végül is akkor józan volt. 3 évig nem tudtuk hol van. Egyik nap csengettek, én nyitottam ajtót. Anyám állt ott. Nézett, és megkérdezte, hogy

-mi van, nem engedsz be?

Én erre ezt kérdeztem

- Na és hol a kifli meg a tej?

Erre kaptam akkora pofont hogy a fejem a falhoz csapódott, letört az első fogam.

A sok apró verés mellett ez a kettő egy életre megmaradt. Pedig ennek már lassan 25 éve..

2014. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat. Ahogy olvaslak titeket, egyre több dolog ugrik be a gyerekkoromról, amik miatt szintén megkaptam én is a magam lelki terrorját. Ilyen volt például amikor 17 évesen először diákmunkát végeztem és a fizetésemből mertem venni egy tábla csokit, vagy chipset, vagy üveg üdítőt stb. a délutáni elfoglaltságokhoz, tanuláshoz, haverozáshoz, bármihez. Anyukám rögtön tette a megjegyzést, hogy mire pazarlom a pénzt? Tékozló vagyok, elherdálom, felnőtt koromban nem lesz egy kanyim se. Sosem pazaroltam egy fillért se, mert amit megvettem abból a kis pénzből, mindig fel tudtam használni valamilyen formában és nem volt felesleges, amit később ki kellett dobjak. Anyukáméknak az első monitor is teljesen felesleges volt, amit megvettem az ezer éves gépünkhöz - a régi már rendesen rossz volt, de szerintük használható. Én pedig akkor a kevéske fizetésemből vettem egyet, igaz használtan, de sokkal élvezhetőbb lett például szöveget írni, játszani, netezni gépen.


De pl. az első fizetésem alkalmával megígértem anyukáméknak, hogy felét megkapják. Így is lett, kerestem 20 ezer forintot és abból felét megkapták. A következő hónapokban sem kerestem sokkal többet, a saját igényeimre költöttem többet, de a tízezrest mindig megadtam, és kb. 3 évig mindig felhozták nekem, hogy a fizetésem felét ígértem nekik, és nem lett belőle semmi, nem tartottam a szavamat stb. Megmondom őszintén, ha a fiam tizenévesen dolgozna, nem követelnék tőle egy fillért sem, főleg azért, mert a diákmunkáért nem keresnek nagy pénzeket és inkább ebből szerezzen zsebpénzt a gyerekem, minthogy lopjon, csaljon. Anyukámék sem szorultak rá soha, mindig jól ment a sorunk.

2014. máj. 26. 15:35
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert levágattam 14 évesen a hajam. Nem kell semmi extrémre gondolni, csak sima vállig érő vágás volt. Ezen kívül még sok mindenért kaptam, egyszerűen azért, mert felhúzták a munkahelyén. Persze a főnöknek nem lehet beszólni, egyszerűbb volt engem megverni és megalázni.
2014. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%
Jól írja itt valaki,sok szülőnek akkor is, meg most kezelésre lenne szüksége.Én nem voltam rossz gyerek de nem volt szinte nap anyám meg ne kalapáljon.Elvert 50ft-ért de rendesen,mindig a hajamba kapaszkodott.Levágattam csutira ő akkor is bele tudott kapaszkodni.Szóval eltűnt az 50 es,aztán másnap kiderült derék barátnője, szutyok lánya lopta el.Aztán volt egy fakanalas buli,vert vele mint bohóc a nagydobot.Én meg kikaptam a kezéből és kidobtam az erkélyen.Na jobban elvert.Szerintem ez volt a mániája mert a többi tesóm ritkán kapott, nálam meg igen ritka volt ha nem kaptam.Szerettem fára mászni,aludt gondoltam na most mehetek szedret enni.Egyszer csak hallom megállj megyek most kapsz.Gondoltam leugrok mire kivakarozik addigra elfutok.Nem jött be mert rosszul estem és eltörött a lábam.Nem elég üvöltöttem a fájdalomtól még jól meg is rakott.Aztán menetem haza a suliból,beléptem az ajtón és akkora frászt kaptam,világos nappal láttam a csillagos eget teliholddal együtt.A lényeg ha sikitozást hallottak a lépcsőházba azt tudták én kapok.Szerintem nem volt komplett anyám.Egyáltalán nem hasonlítok rá természetre.meg szerencsére külsőre se,nagyon utálnám magam
2014. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem is hobbiból vert anyám-ahogy egyik előző hozzászóló írta. Nem kellett rossznak lennem hozzá. Ballábbal kelt fel, akkor az élő fába is belekötött. Igen, sok szülőnek pszichihátria kéne, nem gyerek.A mai napig gyűlöllöm.
2014. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Büntetéseim túlnyomó része banális dolgok miatt következett be. De a csúcs az volt, amikor a papucsaim nem párhuzamosan egymás mellett, orrukat a küszöbhöz érintve voltak elhelyezve az ajtóban. Jó kis üvöltözést és egy kis megrángatást kaptam érte (WTF?).
2014. máj. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
62%
Nem büntettek soha. Nem volt rá okuk. Talán 2 pofont kaptam...de ennyi volt. Az egyiket azért,mert a téglarakásnál játszottam...és nem kellett volna, mert mi lett volna ha rám dől... A másikat pedig azért, mert hugom piszkálódott és én visszavágtam neki... Úgy ennyi.
2014. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

legtöbbször szóban történő szidalmazást kaptam, ezt inkább a nevelőapám részéről legtöbbször azért, mert mertem levegőt venni a lakásban...neki az is baj volt ha előbb mentem el fürödni, mint ő, az is baj volt, hogy mit mikor eszem stb. anyámnak olyan bajai voltak velem, hogy: mikor nem volt otthon mert dolgozott, akkor rendszerint én takarított a lakásban. leporszívóztam, kivittem a szemetet, felmostam, elraktam a tiszta ruhákat, de ezt nem köszönte meg szinte soha, hanem azt kifogásolta, hogy miért nem mosogattam még el...kisebb koromban legtöbbször azért kaptam ki, mert tanulási nehézségeim voltak, amiben anyám nem igazán úgy segített ahogy kellett volna neki: kétszer elmagyarázta, ha harmadszorra nem értettem akkor ütött. rettegtem az ilyenfajta közös "tanulásoktól".

kamaszkoromban meg azért kaptam a fejemre, mert sokszor szembesítette anyámat az igazságtalanságával, vagy éppen ki mertem mondani a véleményemet (hozzáteszem nem bunkón, normálisan). 16éves koromban emelt rám utoljára kezet akkor azért, mert nem volt kedvem a "drága" nevelőapámmal, meg vele elmenni nyaralni. mivel elég kelletlenül lett megkérdezve tőlem a dolog, valamint tisztában voltam azzal, hogy nélkülem jobban érzik magukat, így nemet mondtam. inkább mentem a mamámhoz egy hétre, de ott akkor nyugodt volt minden.

legtöbbször azért járt el anyám keze (vagy a légycsapója, vagy a fakanala) mert szembesítettem az igazsággal. neki házicseléd kellett volna aki szó nélkül tűr mindent én meg ebbe nem voltam hajlandó ebbe a "sorsba" beletörődni.

2014. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán kaptam ki, de egy eset megmaradt: A 6 évvel fiatalabb öcsémet (3 év körül lehetett) kellett kivinnem a konyhába vacsorázni, de nem akart kijönni a szobából. Én felemeltem, de ő felcsapta a karját a feje fölé, kicsúszott a kezemből és lehuppant a földre. Persze éktelen bőgésben tört ki, anyámék berohantak, és jól elvertek, mert úgymond"földhözvágtam" az öcsémet. Meg se hallgatták, amit mondani akartam. Rettenetesen igazságtalannak tartottam, és hetekig boldogtalan voltam miatta, úgy éreztem, engem nem is szeretnek, ha nem hisznek nekem.
2014. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!