Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van a szüleimnek, hogy...

Igaza van a szüleimnek, hogy a kislányom legyen az első, a magánéletemmel ráérek később foglalkozni?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kislányom, szeptemberben lesz elsős. Az édesapjával elváltunk (ő hagyott el), és a válás kimondása után kb fél évre rákban meghalt.

Szüleimmel élek egy 3 szobás egy szintes családi házban.

A férjem volt az utolsó férfi az életemben, a halála óta eltelt 1,5 év.

Szeretnék ismerkedni, randizni, esetleg eljárni a barátaimmal.

Megismerkedtem már néhány férfivel, persze 2-3 heten beszélgetés (interneten) után szerettek volna találkozni. A kislányt nem akartam vinni, a szüleim pedig azt mondták, nem vigyáznak rá ha pasizni megyek. Szerintük ez túl korai, és inkább a kislány lelki világával törődjek.

2 éve váltam el, és korai hogy ismerkedjek? :(


Ezt a témát leszámítva nagyon kedvesek a szüleim, segítenek mindenben.

Havonta rakok félre pénzt, hogy később elmenjünk albérletbe.


2014. máj. 26. 18:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha boldogtalan és magányos vagy, szomorú, az jó a kislányodnak?

ezt próbáld megértetni a szüleiddel.

2014. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze a kislány legyen az első, de a válás után két évvel, miért ne ismerkedhetnél.
2014. máj. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
2éve ??szerintük meddig kellene még várnod,mire a lányod nagykorú lesz?Te élsz és még fiatal vagy ahoz,hogy csak a gyerekednek élj.Ha ők nem vigyáznak rá csak akad valami rokon barátnő.Ne hagyd már magad.Én nem értem a szüleidet.Majd ha más vigyáz a lányodra és rádöbbennek akkor is elmész, majd vigyázni fognak rá.
2014. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mivel dolgozom, csak este 6-7 után tudnék randizni. De a kislány szereti ha én fürdetem, olvasok neki mesét... És anyukám szerint, ha heti 1-2 nap (péntek és szombat) ez kimarad akkor az lelkileg rossz a kislánynak.

A lányommal már beszéltem erről, ő azt mondta hogy örülne ha lenne egy barátom. Neki is hiányzik egy "apuka"...

2014. máj. 26. 18:19
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Ha úgy érzed,hogy te készen állsz már a randizásra,ismerkedésre,akkor menj el,közben vigyázhatnak a barátnőid is a kislányra,vagy mondhatsz mást is a szüleidnek.Egyébként nagyon rossz dolog,hogy kislányod van,felnőtt ember vagy és a szüleidnek hazudni kell,hogy csinálhass valamit...:S

Amúgy sem szeretted már azt az embert,úgyhogy neked elég kell legyen 2 év gyász.Na de viszont a kislánnyal tényleg többet kellene foglalkoznod!Ő még kicsi 6 évesen ahhoz,hogy egyedül ezt feldolgozza.

2014. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogod van a magánélethez is.

Attól, hogy anya vagy, még nem szűntél meg nőnek lenni. És biztos neked is jobb lenne, nyilván nem pusztán nemi élet szempontjából, hanem egyébként is, ha lenne melletted egy férfi, aki mellett nőnek érezheted magad. Mert biztosan bizonyos dolgok hiányoznak, amiket az ember kap érzelmileg egy párkapcsolatban.

Én megértelek és szerintem nincs igazuk a szüleidnek.

Csak sajnos ez ellen semmit nem tehetsz, mert ha csak rájuk tudnád bízni, de ők meg ezért nem vigyáznak a lányodra, akkor sajnos nem megoldható a dolog.

Amúgy meg azt gondolom, hogy egy 6 éves már nem olyan kicsi, hogy ne érthetne meg bizonyos dolgokat. És gondolom, ha majd megismerkedsz egy normális, rendes férfival, aki a kislányodat is elfogadja és szereti, akkor meg pláne nincs miről beszélni és nem lesz igaza a szüleidnek.

2014. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy kislányod az első, nem jelenti azt, hogy magányosnak kell lenned. Meg kell hogy értsék, felnőtt nő vagy. Szükséged van ismerkedésre, társra. Ne áldozd fel magad.
2014. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Bocsánat, nyersen őszinte leszek. A szüleid, főleg anyukád tudat alatt élvezi, hogy egyedül vagy a gyerekkel és a segítségükre szorulsz. Rossz szemmel nézné, ha új kapcsolatba kezdenél, esetleg találnál is társat, máshogy alakulna az életetek, ne adja Isten még költöznétek is, vagy lenne még gyereked. Nem így képzelte el és ezt akarja megakadályozni. Csakhogy ez a TE életed, nem az övé. Mondj nemet az ilyen beszólásokra és ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Anyukád a gyereket használja fel arra, hogy irányítson és zsaroljon. Nem szép tőle! Ne hagyd magad! Neked is jár a rendes férj, normális családi élet, és esetleg további gyerekek, családi kirándulások, nagy karácsonyok, szép nyaralások! MOST tegyél érte, ne 10 év múlva sírj hogy mi lett volna, ha...! N30
2014. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek természetesen nincs igazuk, ráadásul kislányod megint abban a korban van, amikor kellene neki egy férfi-apuka, mert így lesz egészséges a felnevelődése. Ezt finoman hozd a szüleid tudomására. Úgyhogy ne a te, hanem a kislány érdeke legyen hangsúlyozva és hogy ezt te éppen a lányod egészséges életének alakulása céljából is teszed-tennéd.
2014. máj. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A mártírkodás sosem jó! Senkinek! A kislányodnak sem jó és neked sem. A szüleid eléggé maradiak, ha azt gondolják nincs itt az ideje, hogy újra boldog légy egy férfi oldalán. Mit szeretnének? 50 évesen kezdj ismerkedni? Ha nem vigyáznak rá a szüleid, akkor se add fel, keress egy megbízható barátnőt vagy babysittert ezekre az időkre.
2014. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!