Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám elviselhetetlen de nem...

Apukám elviselhetetlen de nem akarja hogy otthonhagyjam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, nemsokára befejezem az iskolát. dolgozni szeretnék menni.

apukámmal feszült a kapcsolatunk. Keveset beszélgetünk, mert a 3. mondat után már összekapunk valamin.

Folyamatosan kijavít, olyan dolgokban is pl a konyhaszekrényt ne vízszintesen hanem függőlegesen törölgessen, teljesen önállótlannak és bénának hisz.

Negatív az életképe, szerinte minden s.zar, mindenki k.öcsög, 2 percenként szid valakit, mindennel elégedetlen.

Úgy próbál velem beszélgetni hogy másokat szid, nincs senkire és semmire egy jó szava sem.

pedig nem élünk rosszul, az átlagnál jobban élünk még úgy is, hogy ő nevel egyedül engem és az öcsémet, mert anyukánk elhagyott minket lassan 10 éve.

Van egy barátnője azóta, akinek az értelmi szintje a béka segge alatt van, és úgy tartja mint egy szimpla barátnőt, szóval nem költöztette hozzánk a nőt.

Én alig vártam hogy eljöjjön ez az idő, hogy végre befejezzem az iskolát és elmenjek itthonról

De apukám benyögte a iskola vége előtt 1 hónappal, hogy nem akarja hogy elmenjek (WTF?)

Szerintem fél hogy egyedül marad.

Én viszont nem tudom elviselni sajnos, akármennyire is illene.

Nem tudom mitévő legyek. Legyen bűntudatom és hagyjam akarata ellenére egyedül, vagy szenvedjek egész életen át vele?



2014. máj. 27. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért kellene szenvedned vele? Költözz el minél előbb, ha megteheted.
2014. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23 évesen oda mész, ahova akarsz. én 20 éves koromban költöztem el anyáméktól, mert nem bírtam elviselni, folyton veszekedtünk valamin, minden hülyeségbe belekötött, mint a te apukád, pl már abba is, hogy mit nézek a tv-ben. egyáltalán nem volt bűntudatom. azóta érdekes módon kicsit magába szált, és nem köt belém folyton, ha találkozunk.
2014. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tudod a választ.

Apukád esélyes, hogy depressziós, és ezért ilyen. Felnevelt, gondolom támogatta a tanulmányaidat, ezért megérdemli, hogy tartsd vele a kapcsolatot, illetve ha hajlandó szakemberhez fordulni a problémájával, akkor állj mellé. Azt viszont sem Isten, sem ember nem várhatja tőled, hogy feláldozd a saját életedet az övéért. Neki sem lenne jobb ettől, hidd el.

2014. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha egész életedben boldogtalan akarsz lenni, akkor maradj vele. Szerinted mennyire szeret ő téged, ha ennyire ki akar tulajdonítani? Csak saját magára gondol, hogy neki legyen jó. Az, hogy te szenvedsz, az kit érdekel? Én a helyedben lépnék és vissza se néznék, mert csak lehúz. A gyereke vagy, nem a tulajdona!
2014. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, hogy nem örökre mész el, meglátogatod majd. És a látogatásod idejére szervezzetek olyna programot, amit mindketten élveztek, pl közös film akár tesóddal. Akkor az együtt töltött idő szebb lesz.

Nekem most milliószor jobb a kapcsolatom a családommal, hogy kolis vagyok. Míg távol vagyok, mindenki hiányol, ha hazajövök, mindenki igyekszik normálisan viselkedni.

Nem mondom, hogy tuti tipp, de néha a külön töltött idő javít a dolgokon.

2014. máj. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Költözz el.

Nekem az anyámmal volt ilyen kapcsolaton, vagy még talánurvább is. Nem egyszer ki is dobott a házból,lévén elmehetek én ám a bús p*csába. Aztán mindig apám vhogy kibékített minket. Rengeteget veszekedtünk, volt h hetekig ki sem békültünk csak kerülgettük egymást. Kolis voltam és sokszor még hazajönni se akartam, mert minek. Apám dolgozik nincs otthon, anyammal meg csak veszekedek. Igazából csak a tesvéreim miatt jöttem haza. 2 éve vagyok együtt a párommal, ő kb 3 falunyira lakik tőlunk, hozzáköltöztem, bár e körül is vol sokszor vita. Ha otthon vagyok aza rossz, ha elmegyek az a rossz. De mióta nemélek otthon, azôt ajó a viszonyunk, tudunk normálisan beszélgetni, eljárunk együtt vásárolni,moziba, vagy csak úgy beülünk vhova enni. Felfogta, h ha viszont akar latni, akkor normálisan kell viselkednie és hiányzok neki, DE: két dudás nem fér meg egy csárdában ;)

2014. jún. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!