Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szivességből, vagy mert több...

Szivességből, vagy mert több időt szertnék tölteni/ több témáról beszél vagy már nem is tudom, elfogadtam fateromtól hogy beirat Dianetikára. Nem tudom hogy mondjam le, mert nem értek vele eggyet, semmilyen vallási dologgal. Hogy mondjak mégis nemet?

Figyelt kérdés
Kisgyerek korom óta ugy mond kötelező volt a vallás a családban. Apum, anyum testvéreim mindíg eljártunk egy gyülekezetbe... Kötelezően imádkoztunk, a felekezet suliába voltunk beiratva... Késöbb szüleim elválltak, már csak egyik testvérem lakik anyummal, akinek (anyumnak) még ugyan az a vallása. Apum meg valami szientológiai dologba hisz.. Kevesett találkozunk kb csak hogy ad pénzt, de ezt nem akartam ezért fogadtam el hogy befizessen dianetikára, ami igaz nem kötelező, de az ottaniak úgy tesznek mintha az lenne és felidegyesít. Mit tegyek?

2014. jún. 1. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Csak a szcientológia irányába ne hagyd magad elvinni, csak oda ne...
2014. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát oda nem is szeretnék... Ezért szeretnék kilépni ebből a szarbó, anélkül hogy balhé lenne vagy nemtom..
2014. jún. 1. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Hány éves vagy? Addig jó, amíg tiszta fejjel ki akarsz és ki is tudsz lépni. Ne legyen lelkiismeret furdalásod és az esetleges lelki zsarolástól se törj meg.
2014. jún. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát oda nem is szeretnék... Ezért szeretnék kilépni ebből a szarból, anélkül hogy balhé lenne vagy nemtom..
2014. jún. 1. 18:18
 5/9 A kérdező kommentje:
csak épp ezaz hoyg szarul érezném magam.. Amikor beiratkoztunk akkor is úgy néztek rám h nem mondhatok nemet.. Mer úgy is ráérek meg minden..
2014. jún. 1. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem írtad, hány éves vagy, mennyire függsz a szüleidtől. Ennek ellenére azt tanácsolom, hogy a saját érdekedben inkább vállald a botrányt, mint a szcientológiát meg a hozzá kapcsolódó rémségeket. Ha suliba jársz, gondold végig, melyik az a tanárod, akivel őszintén beszélhetnél róla. Ha még általánosba jársz, fordult a gyermekvédelmis pedagógushoz. S.O.S. Ne késlekedj!!!!
2014. jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Muszáj lesz a sarkadra állnod. Lehetséges, hogy balhé lesz, de az is hozzátartozik a felnőtté váláshoz, hogy az ember - ha nem is keresi a balhékat - de megküzd velük.
2014. jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Úristen menekülj a dianetikásoktól!!! szcientológia... tönkre fognak tenni!
2014. jún. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nyíltan akarod intézni, akkor egyszerűen mondd azt, hogy meggondoltad magad, elvégre ehhez minden jogod megvan. Mondd, hogy nem tetszett a légkör, vagy akármi. Ha nem akarsz nyílt konfrontációt, akkor menj el, kezdd el a dolgot, aztán az első olyan dolognál, ami nem tetszik (pl. asszem van egy elég részletes kérdőívük, ami mindenféle személyes dologba belekérdez) eljössz, és ha apád tudni akarja, hogy miért, akkor megmondod, hogy te megpróbáltad, de erre és erre nem vagy hajlandó. Fölösleges túllihegni szerintem.
2014. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!