Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszik örökbefogadó...

Jogosan haragszik örökbefogadó szüleire az aki felnőtt korában tudja meg, hogy saját és vér szerinti szülei végig tartották a kapcsolatot ő mégsem ismerhette meg előbb szüleit?

Figyelt kérdés
2014. máj. 19. 08:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%

A vér szerinti szüleire teljesen jogosan haragszik. Gondolom ők nem akarták, hogy gyermekük tudjon róluk.


Ha közösen hallgattatok el a gyerek elől ilyen fontos infomációt, akkor mindegyikőtökre jogosan haragszik, és szégyeljétek magatokat!

2014. máj. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, hogy mi volt az oka annak, hogy nem ismerhette meg a szüleit. Gondolom, nem véletlenül kerül valaki örökbefogadó szülőkhöz. Biztosan voltak zavaros, nehéz helyzetek az eredeti családban. Azok megértéséhez, feldolgozásához kell egy bizonyos életkor, érettség. És mit jelent a felnőtt? 18 évesen? Vagy 30?
2014. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A vér szerinti szülők készek lettek volna találkozni, de a gyerek érdekeire hivatkozva az örökbefogadók ezt nem tették lehetővé.

Sok évet elvettek a gyerektől ami alatt már tarthatta volna a kapcsolatot igazi szüleivel.

2014. máj. 19. 08:22
 4/22 A kérdező kommentje:

A gyereket anyagi okból nem vállaltak, később születő testvérét igen.

Nagyon megbánták később az örökbefogadók amit tettek és szerették volna a kapcsolatot tartani.

2014. máj. 19. 08:26
 5/22 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ennek is megvan az oka...


Jogosan esik neki rosszul, de nem jogosan haragszik...

Nem tudhatja, hogy melyikük nem akarta elmodnani, lehet, a vér szerinti szülők.

Másrészt azért ez attól is függ, hogy gyerekként hogy viszonyult a vér szerinti szüleihez a gyerek ..


A barátnőm már 27 és a mai napig ha lehetősége lenne sem akarná megismerni az anyját, apját, azt mondta szembeköpné, mert "elhagyta"

Pedig bem volt rossz gyerekkora, jó csaladba került, mostohatesóa is van, vele is jő a kapcsoata, a "szüleitől" mindent megkapott, amit lehe, nem anyagi értelemben, de úgy egyebként nem volt gazos az sem...

2014. máj. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Kései Sirató ***** válasza:
90%

Nem értem, hogy örökbefogadás esetén mi szükség az igazi szülőkre????

Ha örökbeadták, akkor lemondtak róla.

Akik örökbefogadták, minden tekintetben teljes jogú szülők - hogok és kötelezettségek tekintetében is. Ilyenkor a vér szerinti szülő az én szememben nem számít. Édesapámat örökbefogadták, a vér szerinti anyjának nem volt rá szüksége többé, ezért adta örökbe. Megözvegyült és dolgozni lusta volt. Ahelyett, hogy küzdött volna érte, 3 évesen örökbe adta.

Az örökbefogadó szülőket én nagyra értékelem és ez egy nagyszerű lehetőség , ha valakinek nem születik gyereke, de szeretetet , törődést akar adni egy gyermeknek.

Nos a vér szerinti szülő mit is akar? Azt a gyermeket se értem meg aki nem az iránt érez hálát, aki megérdemli.

Persze az más, ha azért akar találkozni velük, hogy megtudja, genetikailag milyen betegségekre hajlamosabb.

2014. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

De írd már le hány éves korban történt ez.

Egy gyereknek tényleg nem biztos, hogy az az érdeke, hogy hirtelen támadjon neki még két szülője.

Tinikorban meg, amikor egyébként is nagyon labilis, azért nem a legalkalmasabb időpont.

Hány éves korban tudtad meg?

2014. máj. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
34%

Tudod kérdező, késő bánat eb gondolat!!!


Örökbe fogadóknak köszönd meg, hogy felneveltek. Aztán vége, semmivel nem tartozol nekik, azt ők eljátszották.

2014. máj. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

Közben írtál..


Háát nem tudom...

Gondold végig racionálisan, hgy mennyire borította volna ez meg a lelkivilágodat gyerekként..

2014. máj. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
11%

MOST MÁR ÉRTEM. ITT AZ ÖRÖKBE FOGADÓ SZÜLŐK A KÉRDEZŐK? AKIK, PRÓBÁLJÁK MOSDATNI MAGUKAT!!!



SZÁNALMAS!!!

2014. máj. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!