Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kell-e tartani azt a...

El kell-e tartani azt a felnőtt gyermeket, akinek van már egy szakmája, de felsőfokú képzettséget szeretne?

Figyelt kérdés
Van érettségije és megszerzett egy szakmát. Köteles-e a szülő gondoskodni róla az egyetemi évei alatt?
2014. jún. 2. 16:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet akkor, ha az egyik szülő támogatni akarja, a másik meg már nem? Mondjuk ha a szülők együtt élnek, de ebben nem tudnak megegyezni, mert ugye a pénz az közös közben? És ha monjuk már elváltak, és akinél a gyerek van az támogatná és a másik nem? Akkor az egyetem alatt végig a másik szülő tartsa el? Van erre valami törvény?
2014. jún. 2. 20:15
 12/17 anonim ***** válasza:

Milyen ciki ha egy felnott a szulei hatan akar eloskodni.

Noj fel vallalj felelosseget dolgozz es ugy tanulj.

Minden normalis orszagbn a diakok dolgoznak.

Ha nincs penzed egyetemre menni akkor sporolj dolgozz egy par evet

2014. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt benézted, én az anyuka vagyok, aki örül, hogy a gyereke tovább akar még tanulni és szívesen támogatnám ebben. De az apuka másképp gondolkozik. Most végezte a középiskolát, jó szakmája lett általa, de szeret tanulni, és én nem mondanám neki azt, hogy ne tanuljon, ha ő akar.
2014. jún. 2. 20:57
 14/17 anonim ***** válasza:
A szülőség nem szűnik meg 18 év felett. De ha utálják, miért is támogatnák? De szép világ, akkor mi a nyavalyának szült? A családi pótlékért?
2014. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ertem apukabol probaltok meg valamit kicsavarni.

Akkor is all a velemenyem .

Van szakma a kezebe a tobbi mar luxus nem letszugseglet

Tanulni akar dolgozzon te tamogatod oje de mastol ne vard ezt

2014. jún. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 hosszúhajú ***** válasza:

Köteles vagy-e? Nem azt szeretnéd, hogy sikeres és jól kereső ember legyen? Hogy megalapozza az életét? Vagy majd három gyerek mellett fog levelezőn tanulni?

Furcsa vagy- bocs.

Ne támogasd, végül is ki vagy te neki?

Bocs, de tényleg feldühít, úgy írsz a saját gyerekedről, mint valami nyomorult teherről, amitől mihamarabb meg akarsz szabadulni.

2014. jún. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 hosszúhajú ***** válasza:
Bocs, elnéztem, ne hari!!!: te vagy a jólelkű anyuka, aki támogatja - ezt benéztem! És ez esetben a kritikám NEM neked szól, hanem, az apukának! Te jó fej vagy!
2014. jún. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!