Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyukámat,...

Hogy vegyem rá anyukámat, hogy elmenjen nővérem párjának a temetésére? SOS

Figyelt kérdés
Nõvérem szerelme meghalt, 23 évesen :( Együtt laktak, tesóm nem járt haza, mert nincsenek jóban anyukámmal. Bonyolult történet, sok minden van mögötte, az aktuális baj anyukámmal a pasija. Egy nemnormális alkesz, aki tönkretett minket anyagilag 1 év alatt, tényleg padlón vagyunk, enni sincs mit, lassan lakni sem.. persze anyukám ugyanolyan hibás. Nõvérem is nagyon utálja a pasit, éppen nemrég vesztek nagyon csúnyán össze, meg is ütötte a nõvéremet... Mikor elmondtam anyukámnak, hogy meghalt X, felhívta nõvéremet, azt is mondta hogy majd mennek a temetésre. Nõvérem mondta, hogy a pasit nem akarja ott látni. Anyukám akkor azt mondta jó, de este a pasija telebeszélte a fejét, most azt mondta egyedül nem megy, õk összetartoznak blabla. Ezt elmondtam bátyámnak, õ teljesen kiakadt, õ sincs jóban anyukámmal, de most szerintem ez végleg betett. Eljött pedig soha nem jött és úgy összevesztek mint még soha. Pedig láttam már jópár balhét életemben :( Nõvérem még nem tudja. Próbálom anyukámat meggyõzni, könyörögtem, ordítottam, semmi... mit csináljak még??? Tudom ha most ezt megteszi sem nõvérem, sem bátyám nem fog neki soha, de soha megbocsátani és a közelébe sem mennek többet az életbe. Ismerem õket, ez tuti. Ezért szeretném megoldani!! :(

2014. jún. 5. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Miert akarjatok kenyszeriteni anyukad hogy elmenjen a temetesre ilyen nagy paradeval? Nem koteles es nem is muszaj neki ott lenni.
2014. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy nem köteles? Nõvérem teljesen kivan.... hogyne kellene hogy mellette legyen egy ien helyzetvmbe!!c
2014. jún. 5. 13:18
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Én azt gondolom, hogy akármilyen anyukád párja, anyukád őt választotta, ezt tudomásul kell vennetek. Ha a tesód a pasit kitiltja a temetésről, ne csodálkozzon, ha anyukád sem megy.

Tragédia, amik a nővéreddel történt, de a helyzetet az segítené, ha ilyenkor összetartana a család. A családhoz pedig anyukád pasija is hozzátartozik. Meg a tesód is, tehát az ő összetartása is kellene.

2014. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Jobb talán, ha nem is megy. Az ő döntése, ő viseli a lelki következményeit, ha viseli egyáltalán. De mindegy is, most a nővéred a fontos, segítsd őt a gyászban, és ne törődjetek most anyukádékkal.
2014. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Kerdezo, azt irtad, hogy novered nem jart jhaza, mert nem volt joba anyukaddal. Jo lenne, ha ott lenne novered oldalan, de nem koteles, ennek a kapcsolatnak, illetve az egesz cslad kapcsolatanak vege.
2014. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Részvétem a tragédiáért.

Ne legyen ott más, csak aki szerette a fiatalembert.

"tesóm nem járt haza, mert nincsenek jóban anyukámmal"

Nem kell elmenni és ott feszültséget okozni, elég nagy a baj így magában is, hogy 23 évesen elmegy egy ember.

Anyukád részvétét fejezze ki a testvérednek és mondja meg: mivel veszekedés, nem megértés van, a gyászt csak megzavarná és kérjen elnézést, de jobb, ha nem megy el.

Így lenne a legjobb és a gyász/temetés méltóságát nem venné el.

2014. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De örülne ha ott lenne. Tudom hogy szereti anyukámat, csak pont az a baja hogy nem számíthat rá semmuben. Erre most tessék :(
2014. jún. 5. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Persze hogy nem muszáj, de ha az anyukája a gyászolónak és nem is az hogy kötelessége, de egyrészt illik, másrészt pedig a családja, akinek ilyen súlyos és tragikus esemény kapcsán támogatnia kéne a saját lányát a szeretetével, mert ilyenkor nincs más vigasz!

Ez a történet egy egy igazi tragikum! Eleve a szerelme halála és az, hogy az édesanyátok annyira ostoba, makacs és kiállhatatlan, hogy képtelen engedni még EBBEN A HELYZETBEN IS, és a saját akaratát eröltetné rá másra (ebben az esetben a nővéredre, hogy akkor viszi az aklkesz " élete párját"). Ez önzőség. Szerintem ne beszélj anyukád fejével. Ha neki így jó, akkor legyen jó, de élete végéig bánni fogja, hogy nem volt a saját lánya mellett mégis szive joga így dönteni. És ha nem beszél az anyukáddal többet a nővéred? Lehet hogy így lesz a legjobb, mert akkor anyukád le tudja vonni a tanulságot ebből és lehet hogy majd idősen meg tök egyedül marad és majd akkor esik le a tantusz. Ha meg még akkor se, akkor az már az ő baja!


Részvétem a családnak!

2014. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te tegyél meg mindent, a nővéredért, de más helyett ne akarj felelősséget vállalni. Anyukád ott lesz, oké. Nem lesz ott, Ő dolga. Nővéred szeretné...értem, de jobb erőltetni valakit egy ilyen eseményre??
2014. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!