Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az anyukámat? El túlzom esetleg?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy elvárja hogy adjak adjak és adjak.

Jelenleg nem dolgozom, így a férjem pénzéből akar.

Nem kéri, csak érzem hogy el vár dolgokat.

Panaszkodik, állandóan meg van áldva mindennel ami a pénzt illeti. Elvárja azt is hogy vigyem őt el, menjek érte ide oda. Nem kéri, de sokszor előfordul ha gyalog megy akkor aztán közli hogy milyen jó lett volna hogyha elviszem. Vagy amikor nem akartam elvinni, akkor mondta hogy de épp most akarta hogy elvigyem.

Ma elmentünk kabátot venni (neki) sopánkodik hogy meg vegye-e! Ezért fogtam megvettem egy clubkártyát, és így neki olcsóbban jött ki.

De ez hónapról hónapra sok lesz. Takarékoskodnánk, gyűjtögetek, de így hogy magamnak nem veszek semmit, de neki igen így kicsit sok.



Bele fér havonta 5-6 ezer ilyen dolgokra és legyek vele elnéző?


2014. febr. 8. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
attol függ...ha a pároddal ketten 100 ezer ft-bol éltek, akkor nem.
2014. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kb 200-e
2014. febr. 8. 20:54
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
tök mindegy mennyiből éltek, anyád egy energiavámpír. Érzelmi zsarolással él, mert sajnos annyira buta/magányos/önző (vagy mind3 egyszerre) hogy csak ennyit fog fel az életből.
2014. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Alapvetően az a gond, hogy manipulál és te hagyod. Amikor elkezdi mondani, mondasd ki vele, hogy pontosan mit is szeretne (pl. kérdezz rá, hogy "azt szeretnéd, hogy megvegyem neked a kabátot?). Illetve nyugodtan jelezd, hogy most nem tudod elvinni, nem tudsz neki segíteni anyagilag, indokold meg, stb.

Ne hagyd, hogy manipuláljon! Én már csak úgy állok szóba anyámmal, ha képes és hajlandó nyíltan közölni, hogy mit szeretne, az érzelmi zsarolások már leperegnek. (Sokkal élhetőbb így egy kapcsolat.)

2014. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

szerintem 5-6 ezer az nem sok. én körülbelül évente 4-szer találkozom az anyukámmal, de alap, hogy megtankolom neki az autot, megnézem mire van szüksége, veszek neki, cipöt, ruhát, mososzert, uszodabérletet..befizetem szinházba vagy 4-5 napos pihenésekre a barátnöjével.

annyi a különbség, hogy ö semmit sem vár el.

2014. febr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem derült ki, hogy anyukád 40-50 vagy 70-80 közötti-e.
2014. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
A legelső dolog, amivel kezdened kéne, hogy belenézel egy nyelvtankönyvbe, különös tekintettel az igekötők helyesírásába, mert az nagyon nem megy.
2014. febr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Akkor segíts, ha tudsz és te szeretnél!

Utálom azt, amikor egy szülő érzelmileg próbálja lehúzni a gyerekét!

Nem! Tudj neki nemet mondani!

Sokan elfelejtik, hogy nem ő a te gyereked, hanem fordítva és könnyen beszél az, aki megteheti, hogy segíti anyagilag a családot!

2014. febr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eltúlzod, és pocsékul írsz mellesleg, nem csak a helyesírás teki tekintetében, hanem a gondolkodásodban is zavaros vagy. Magad is éppőgy nem fejezed ki magad tisztán, ahogyan anyád a gondolatait hagyja kitaláltatni. Ez azt jelenti, hogy sok tekintetben azonosultál vele, tehát nehéz lesz ellene tenned.


Próbáld meg: egyszerűen nem kell kitalálni a gondolatait, mindig meg kell várni, amíg megmondja, hogy mit akar, különben nem teszel meg neki semmit.


A másik: anyád abban nevelt fel, hohgy neki mindent, mindenáron, neked semmit? És te úgy látod, hogy ez jó? Miért érzed a szükségességét annak, hogy folyton pedálozz anyádnak? Azt hiszed, azt reméled, hogy ha eleget adsz neki, akkor szeretni fog?


Nem, nem fog. Az ilyen ember végtelenül önző, soha nem szeretett és nem is fog.

2014. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak azzal van bajom, hogy ő elvár dolgokat. Sokkal jobb lenne ha te a saját akaratod miatt vennél neki kabátot és vinnéd el pl orvoshoz. Be kellene látnia hogy sokkal jobban esne egy gesztus spontán mint Így kicsikarva.

Gondolkodj el azon hogy anyukádnak mennyi a bevétele, valóban szükséges e hogy kabátot vegyél neki. Sokszor hallottam már olyat hogy az egyik gyerekét lehúzta , a másiknak meg tolta a pénzt.

Ne hagyd magad és legyen saját akaratod. Mond el neki őszintén , hogy ne akarjon lehúzni, várja meg hogy te adj. Amúgy egy kis séta neki sem árt.

2014. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!