Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy zajlik egy 17 éves...

Attilaa097 kérdése:

Hogy zajlik egy 17 éves fiatal által igényelt intézetbe helyezés?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést én írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Nos az lenne a gond hogy kezdek rájönni, hogy igénylem a nappali tagozatot, hogy normális jegyeim legyenek, és feltudjak készűlni az érettségire.

Tehát egyik Ex egyetemista barátom javasolta, hogy forduljak a gyámhatóság felé és kérjem az intézetbe való elhelyeztetésem.Viszont én ettől a dologtól eléggé tartok, mert ugye 18 leszek jövőre, és nem szeretném azt hogy 18 évesen onnan is kicsapjanak se munka se pénz minden nélkül..

Ezért úgy gondoltam hogy információkért fordulok felétek, az alábbi kérdéseim lennének:

1.Van-e internetkapcsolat egy "Intézetben" (kapcsolat tartás barátokkal mint pl a 25 éves ex egyetemista ismerősöm).

2.Én érettségin emelt szintű matematikára és informatikára hajtok, mennyire támogatnának engem az ott levő emberek?(Korepetelás, felkészülés)

3. 18 Éves koromban nem dobnak ki, vagy ilyesmi? Ugye nem végeztem el az érettségit, és azért az úgy rossz.. Meg utána tovább szeretnék tanulni.

4. Hogy történne ez az egész elhelyeztetés? Mármint kik közé kerülnék?(Melyik csoportba? Javító intézet v valami más?)


Elnézést a botrányos fogalmazásért.. Amint látjátok rám fér az iskola..Határozott vagyok, és tudom hogy mit akarok elérni, és ez mellet ki is tartok..


2014. jún. 5. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Mire elkészül a hivatalos része ennek a dolognak már bőven 18 leszel. Nem fognak veled foglalkozni, max ha életveszélyben vagy.
2014. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Érdeklődj az önkormányzatnál, van-e a környéketen Arany János tehetséggondozó programban résztvevő iskola. az nem intézet, de kollégiumi ellátást biztosít.
2014. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Azért ez nem úgy megy, hogy bekopogsz egy levéllel, hogy intézetben akarsz élni. Ennek megvan a folyamata. Először kell az iskola, esetleg orvos, Pszichiáter értékelése, akik jelzik a gyámhatóság felé, hogy te testileg vagy lelkileg veszélyben vagy a szüleidnél, otthonukban. Majd jön a független vizsgálatok amik szintén alátámasztják, hogy téged mint fiatalkorút ki kell emelni a jelenlegi környezetedből mert bajban vagy. A gyámügyisek is "tanulmányútra" mennek, ők is megvizsgálnak mindent. Ha ki kell venni a gyereket a környezetéből akkor jön a hivatalos papír intézések, majd keresni egy számára megfelelő helyet, legyen az nevelőszülők, vagy egy intézet. Ez az egész folyamat akár 1 évig is eltarthat.

Így az elsőnek igaza van. Mire minden engedély, aláírás, hely meglenne, te már 18 éves leszel, így az egésznek már nem lesz értelme.

2014. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
én úgy tudom hogy intézetben nagyobbak is vannak
2014. jún. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Én tudok válaszolni a kérdéseidre! Írj nyugodtan privátot. :)

2014. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Privátot ezúttal feleslegesnek tartom, mert 1 évet nincs kedvem szenvedni velük.. Főleg úgy h tudják h egy ilyen gyámhatósági folyamatot indítottam.. Azért köszönök mindent! :)
2014. jún. 6. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!