Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj nekik, hogy törődök...

Miért baj nekik, hogy törődök magammal? Az jobb lenne, ha kövér lennék?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, nagyon sokáig kövér voltam, gyűlöltem magamat és az életemet.

De lefogytam és boldogabb vagyok sokkal, végre teljes az életem. Viszont a családom nem fogadja el, hogy törődök a külsőmmel, folyton kapom a gonosz megjegyzéseket.

De anya nem tudja, milyen 80-90 kilósnak és csúnyának lenni, mert ő még most, 40 felett is bombanő, simán letagadhatna 10 évet, vagy többet, pedig sosem sportolt, vagy diétázott.

A mostohaapámtól is csak a megjegyzéseket kapom, hogy azért állok bukásra több tantárgyból, mert talán a kalóriaszámlálás, új cuccok vásárlása és tornázás, futás helyett picit leülhetnék néha nyugodtan tanulni, meg nem igaz, hogy reggel nem vagyok képes aludni, hanem már hajnalban hangoskodnom kell (fura, az öcsém a mellettem lévő szobában nem ébred fel a futópadra, ő a ház másik végében igen...)


Csak a piszkálást hallgatom és már baromira unom, mert nekik fogalmuk sincs, hogy én mennyit szenvedtem azért, hogy úgy nézzek ki, ahogy.

Ha diétázok, akkor a nevelőapám direkt bevásárol a gyorséttermekbe és elkezdenek előttem enni és vigyorogva mondogatja, hogy milyen finom, kár, hogy én nem eszek, nem tudom, miről maradok le, stb. Anya meg csak nevet és mondja, hogy ne vegyem már ennyire komolyan a diétát és a férje csak viccel.



De nem értem, miért jó nekik ez...



2014. máj. 30. 15:37
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
69%

"csak a megjegyzéseket kapom, hogy azért állok bukásra több tantárgyból, mert talán a kalóriaszámlálás, új cuccok vásárlása és tornázás, futás helyett picit leülhetnék néha nyugodtan tanulni"


Ügy lezárva.

Az elsődleges feladatod az lenne, hogy ne vágjanak meg minden második tárgyból, ha csak a fogyókúrára és a vásárlásra van időd akkor meg is érdemled, hogy ezzel csesztessenek.

2014. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:

Nem állok minden 2. tárgyból bukásra.

Sőt, csak kettőből, és azok jövőre kiesnek. Amikből rossz vagyok, azok pedig nem kellenek a továbbtanuláshoz.

Ami kell az érettségihez, azokból ötös vagyok, emellett vagy egy felsőfokúm és ősszel megyek középfokúra egy másik nyelvből.

Olyan órára minek tanuljak, amire a büdös életben nem lesz szükségem?

2014. máj. 30. 15:48
 3/60 anonim ***** válasza:
51%
Több tantárgyból bukásra állsz, és nem érted a szüleidet? Ahogy előző is írta, nincs miért csodálkoznod, az elsődleges feladatod a tanulás. És teljesen igazuk van, ne a külsőddel foglalkozz annyit, hanem a tanulással. Bőven rád fér, ha ilyen buta kérdéseket teszel fel, mert értetlenkedsz!!! 17 évesen lehetne már ennyi eszed, hogy értsd!!!
2014. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
80%
a több tantárgyból is bukásra állsz, akkor ne csodálkozz, ha folyton csesztetnek. ha nem a fogyókúrát hoznák fel, akkor felhoznának mást. be lehet osztani az időt, fogyókúra mellett is lehetne tanulni. ha engem minden hajnalban valaki azzal keltene fel, hogy futópadozik, hát hat de mondjam, hogy mit csinálnék az illetővel. öcséd szerencsés, hogy ilyen jó alvókája van.
2014. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tanulástól hízol el...


Figyi, egyrészt tényleg bunkók veled, másrészt viszont jogos elvárás, hogy ne állj bukásra. Ha megvágnak, hiába a felsőfokúd meg az ötöseid, megvágnak. Ha meg ilyen okos vagy, hogy két nyelvvizsgát összeszedtél és ötös vagy a fontos tárgyakból, akkor elvileg a többiből már arra át kéne menned, amit az órán megjegyzel, ha figyelsz... Én is voltam középsulis, nem is olyan rég.

2014. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:

De a tanulás csak egy példa volt, ne azok akadjatok már fent.

Segítőkész választ nem tudtok írni?

Nem fogok megbukni SEMMIBŐl, megnyugodhattok.

A tanulást kb. csak kétszer mondták, a lényeg az, hogy mindig piszkálnak amiatt, mert törődök a külsőmmel.

Nem nekem kéne itt tanulni, hanem nektek, egy kis szövegértést...

Nem az a lényeg itt, hogy milyen az átlagom, mert anya se szól emiatt, mert tudja, hogy ezek a tárgyak nekem soha a büdös életben nem fognak kellene, amikre pedig szükségem lesz, azokból jó vagyok, versenyekre járok belőlük.

2014. máj. 30. 15:56
 7/60 anonim ***** válasza:
88%
Minden gyerek szobájában akad egy futópad?:) A szüleid nem a külalakodat, hanem a belbecsedet féltik. Az tovább kitart, mint a külcsíny, ami még 13 évig határozhat meg téged, aztán már mással kell és tudsz kitűnni. .
2014. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Egy részről teljesen meg tudom érteni a problémádat, ugyan engem nem érdekel a külsőm, az egészségem miatt KELL diétáznom (orvosi utasításra) ennek ellenére a családom ezt nem képes felfogni, és folyton cikiznek, beszólogatnak, tukmálják a sz.r cukros ételeket.


Viszont abban igazuk van, hogy most a legfontosabb, hogy a tanulásra koncentrálj. Azért, mert középiskolás vagy, ez a dolgod ! Ha később a munkádhoz is így fogsz hozzáállni, akkor nagyon gyorsan az utcán találod majd magad, ott nem lesz kecmec.


Komolyan, kicsit kevesebb torna még 1-2 hétig, helyette rákapcsolsz a bukós tárgyakból (BTW honnan tudod, hogy nem lesz rá szükséged később??), aztán a nyári szünetben újra lehet teljes erőbedobással a sportra koncentrálni.

2014. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
31%
Talán azért mert átestél a ló túl oldalára.Az szép és jó,hogy tettél magadért ne legyél kövér.Ezzel nincs is semmi baj.De gyanítom neked ez nem elég,továbbra is sanyargatod magad,minden pillanatod a tükrön,és még sem tetszik amit látsz.Úgy látod nagy a hasad,a csípődön ott a párna,és bár hálni jár beléd a lélek mindenkép megakarsz szabadulni attól ami már rég nincs is.örökös harc anyáddal aki gondolom rágja a füled,nem véletlen.Már rémesen nézel ki,mindenki észre veszi csak te nem.meg vonod a szervezetedtől a z ásványi anyagokat,át mész depibe nyűgös vagy mindent sértőnek veszel.Rég nem vagy a mindig pirospozsgás jó kedvű leányka,csak egy morgós savanyú uborka.A baj az nem hallgatsz senkire csak mész a kis fejed után.Futás?örülsz ha nagy lihegve feltudsz mászni a lépcsőn.Szédülsz gyenge vagy,de a világért be nem vallanád.A kis fejedbe van a baj.Sajnos nem csak neked mint tini lánynak,családos anyák is.Hirtelen 2 is van a környezetembe,akik tényleg csinosak voltak,de jött a kettyó ők kövérek.Rossz rájuk nézni csont meg bőr kapásból 10évet öregedtek.nem számít a gyerek,meg senki csak az fogyi fogyi fogyi.Na majd meglesz a böjtje.Ők is szenvednek miattad,főleg anyád mert látja előtte mész tönkre.Próbáld meg felfogni és megérteni rólad van szó,aki szeret szeret aki nem az nem fog.Fogadd el magad olyannak amilyen vagy.Ne legyél kövér,mert ne ,de az ilyen magányos tini diéták nem vezetnek jóra.Nem bántásból írom.ne a fogyi töltse ki az életed minden pillanatod.Rá mész egészségileg
2014. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
94%

Arany középút.

Nem baj, ha törődsz magaddal, csinos akarsz lenni, figyelsz a testedre, hogy karban tartod magad, de csak úgy, ha az nem megy másnak a rovására. Te már egy kicsit túlzásba viszed. Mondhatni, átestél a ló túloldalára éas a szüleid is észrevették ezt. Kevesebb mozgás, kevesebb figyelem a külsőre, több figyelem a tantárgyakra, függetlenül attól, hogy lesz-e jövőre ilyen tantárgy vagy sem. És akkor el sem lesz hanyagolva az alakod, a külsőd, de a tanulással is minden rendben lesz.:)

2014. máj. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!