Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy érthetném meg velük,...

Hogy érthetném meg velük, hogy amiért a külsőm változott, én még ugyanaz az ember vagyok?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet és azóta elég keveset találkoztam a szüleimmel, leginkább csak akkor, ha volt valami alkalom (szülinap, keresztelő, stb).

Ezalatt az 1 év alatt eléggé megváltoztam külsőre, a hajamat befestettem vörösre, műszempillám és műkörmöm van és elkezdtem nőiesebben öltözködni, adok a külsőmre.

Azt hiszik, hogy a márkás holmik és a smink miatt más ember lettem, de ez nem így van.

Ők viselkednek velem máshogy... Nehezményezik, hogy keveset megyek haza, de nem értik meg az én érveimet, csak azt mondogatják, hogy "bezzeg xy gyereke minden pénteken hazajön és itt tölti a hétvégét".

Tegnap is mondtam apának a telefonba, hogy nem hiszem, hogy eltudok menni velük a családi nyaralásra és jött a válasz, hogy persze, a nyaraló és a Balaton biztos nem olyan szép, mint egy egzotikus sziget és a családom társasága sem lehet olyan szórakoztató.

Nem értem, miért akarnak bennem direkt bűntudatot kelteni.

Olyan, mintha nem fogadnák el, hogy már nem 12 éves vagyok.



2014. jún. 7. 18:20
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
29%
sz*rd le őket ,ha akarnak vmit akkor ők mennek hozzád
2014. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom akkor egy fillért se kapsz otthonról, és a márkás holmikat és a szépítő dolgokat a saját, munkával megkeresett pénzedből veszed, ráadásul akkor se fogadnád el a segítségüket ha bajban lennél igaz? Szerintem igaza van a szüleidnek, pedig én is fiatal vagyok.
2014. jún. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
85%
Ki fizeti az egyetemet és kinek a pénzéből vásárolod a márkás holmikat, ki fizeti a fodrászt és a műkörmöst? Mert ha te állod az egészet, akkor csak érzelmiek terén róhatják fel neked a hálátlanságot, de ha apuci pénzét költöd, akkor minden téren hálátlan vagy.
2014. jún. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
81%

Háát, valahol igazuk van. Nem szabad érzelmileg eltávoldoni a szülőktől, ha normálisak voltak veled amikor otthon voltál. Mert lehet hogy most minden szép és jó, élvezed a szabadságot, de bizony akadhat olyan helyzet amikor nagyon is szükséged lesz a támogatásukra, akár anyagilag akár érzelmileg. Gondolkozz kicsit tobább, ők adták az alapodat, nélkülük nem tanulhattál volna tovább, ők biztosították számodra az érzelmi és anyagi biztonságot. És itt nem a háláról van szó, csak az embernek sose szabad elfelejteni, hogy honnan jött. Ha őket nem becsülöd meg, akkor kit fogsz?

Gondolj bele, ha lesz később gyereked, te szeretnéd ha ugyanezt játszaná? Szerintem itt nem a külsőségekről van szó, szimplán arról, hogy hiányolnak téged.


Egy végzős egyetemista lány, aki minden héten többször is felhívja a szüleit

2014. jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Nem a szüleim fizetik a sulit és az életemet, nem tudnák ezt megengedni maguknak.

Szóval ezért nem értem, miért vannak így ki azon, ahogy élek.

2014. jún. 7. 18:43
 6/50 anonim ***** válasza:
76%
Hát annyiban talán igazuk van, hogy ha valakinek erősen kur...ásra változott a külseje (azaz kihívóan magára akarja felhívni a figyelmet), akkor feltehetően a belseje is megváltozott (de legalább is eltorzult).
2014. jún. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
68%
Minek kérdezed meg ugyanezt 2 hetente?
2014. jún. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
83%
És mit dolgozol hogy telik az egyetemre és mellette márkás cuccokra, magas életszínvonalra? Egyáltalán dolgozol vagy kitart valaki?
2014. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
61%
Én sem lennék elájulva, ha az addig normálisan kinéző lányom helyett egy festett vörös démon érkezne haza, csupa mű dolgokkal a testén. Műmell lesz a következő állomás?
2014. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetemista vagyok, és én sem értem hogy a korombeliek miért szarnak a szüleik fejére, csak mert egyetemre mentek. Hazamennek 2-3 havonta, és csodálkoznak ha a szüleik ezt keveslik.

Nekem is biztos rosszul fog esni, ha a gyerekem nem akar velem minél több időt tölteni (persze ésszerű határokon belül).

2014. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!