Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy érthetném meg velük,...

Hogy érthetném meg velük, hogy amiért a külsőm változott, én még ugyanaz az ember vagyok?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet és azóta elég keveset találkoztam a szüleimmel, leginkább csak akkor, ha volt valami alkalom (szülinap, keresztelő, stb).

Ezalatt az 1 év alatt eléggé megváltoztam külsőre, a hajamat befestettem vörösre, műszempillám és műkörmöm van és elkezdtem nőiesebben öltözködni, adok a külsőmre.

Azt hiszik, hogy a márkás holmik és a smink miatt más ember lettem, de ez nem így van.

Ők viselkednek velem máshogy... Nehezményezik, hogy keveset megyek haza, de nem értik meg az én érveimet, csak azt mondogatják, hogy "bezzeg xy gyereke minden pénteken hazajön és itt tölti a hétvégét".

Tegnap is mondtam apának a telefonba, hogy nem hiszem, hogy eltudok menni velük a családi nyaralásra és jött a válasz, hogy persze, a nyaraló és a Balaton biztos nem olyan szép, mint egy egzotikus sziget és a családom társasága sem lehet olyan szórakoztató.

Nem értem, miért akarnak bennem direkt bűntudatot kelteni.

Olyan, mintha nem fogadnák el, hogy már nem 12 éves vagyok.



2014. jún. 7. 18:20
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
90%

"Nem a szüleim fizetik a sulit és az életemet, nem tudnák ezt megengedni maguknak."

"Nem dolgozom és nem is vagyok kitartott nő,"


Ja, már értem, a pénz a fán terem, a műszempilla és a műköröm szociális alapon ingyenes, csakúgy mint a "márkás"(?) ruhák és az említett nyaralásod az egzotikus szigetre. :D

2014. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
89%

"Nem a szüleim fizetik a sulit és az életemet, nem tudnák ezt megengedni maguknak"


Ezek szerint, már hazulról úgy indultál neki az egyetemnek, hogy rögtön találnod kell majd egy gazdag pasast, aki (szexért cserébe) kifizeti a "tanulmányaidat" ?!!

Na meg rögtön meg is kéri a kezedet.

Hol teremnek az ilyen pasik? Csak nem hirdetgetted magadat?!


Mivel ez a pasas ezek szerint az első éves lánykákra bukik, van még pár jó hónapod vele,

mert szeptemberben jönnek a nálad frissebb és fiatalabb csajok "tanulni" !!

Te meg mész a kukába...

2014. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
76%

Azt hallottad-e már, hogy egy eljegyzés vagy egy esküvő sem jelent semmit? Válások száma? Hm? Ismeretlen fogalmak, azt látom.


Tudod, igen, az lenne a normális, hogy azokkal is töltesz egy kis időt, akik felneveltek, még akkor is, ha aggályosnak tartják azt az életet, amit élsz. Tényleg nem helyes, nem minden a műköröm, a szoli meg az utazás.


Tudod mi lesz? Pár év és repülsz vissza, a szülői házba. Nem az a baj, hogy hol tartasz, hanem az, hogy elfelejtetted, honnan jöttél. Nem neked van pénzed, hanem a srácnak, amit majd elköltesz. Ha nem vagy kitartott, akkor mi? Sajnálom a szüleidet, és az a legszomorúbb az egészbe, hogy annyira elvakít a pénz, hogy bele se gondolsz, mekkora fájdalmat okozol azoknak, akiknek kb.köszönheted az életedet..

2014. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagy ugyanaz az ember.

Keveset mész haza, nagyjából nem is foglalkozol velük, már a családi nyaralást is kihagyod.

Én 35 évesen is imádok a szüleimmel lemenni a balatoni nyaralóba, amikor a férjem külföldön van, és nem jön velünk.


Megváltoztál, csak te nem veszed észre.

2014. jún. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
83%

"Nem dolgozom és nem is vagyok kitartott nő, sem k. Egyszerűen gazdag a barátom, ennyi."


Gazdag a barátja, de ő nem kitartott. :D vegyél a kis műkörmös ujjaid közé egy értelmező kéziszótárt, hogy tudd, mit is jelent kitartottnak lenni. Igen: pont ezt.

Vagy azt akarod mondani, a gazdag barátod közelsége olyan, mint egy szerencsepénz? Hirtelen tíz ezresekkel lesz tele a zsebed, de nem ő rakja oda?

2014. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
86%
nem vagy kitartott? :O Akkor mégis mi ???!!
2014. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
85%

"Tekintve, hogy valószínűleg jövő hónapban eljegyez, nem nagyon gondolok arra, hogy mi lenne, ha elhagyna..."


Ma már olyan dolog eljegyzést kötni, mint egy nagy büdös semmi. :)


[link]

2014. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
96%

Egy éven belül összejöttél egy gazdag sráccal, aki egy csomó mindent fizet neked. Ez a kitartottság egyébként.


A műszempilla és műköröm nem egyenlő azzal, hogy "adok a külsőmre".


Aki tiszta és ápolt, az ad a külsejére. A mű-dolgok nem teszik szebbé a lányt, csak művé.


Menj el a családi nyaralásra, és előtte vagy utána elmehetsz az egzotikus szigetre a gazdag barátoddal.

De az tényleg csúnya dolog tőled, ahogy hátat fordítasz a szüleidnek, és amikor ők ezt szóvá teszik, akkor azzal érvelsz, hogy már nem vagy 12 éves.

2014. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
78%

Háát ez most már inkább nevetséges. Ráadásul egy éve sem vagy vele gondolom, és már el leszel jegyezve.

Én még mindig azt modnom, hogy gondolj arra, ha esetleg beüt valami, és elhagy. Akkor kihez rohansz? Ki fog veled foglalkozni? Mert elárulom neked, a bajban csak és kizárólag a szüleid lesznek ott neked, senki más.

Értem én, hogy msot van pénz, msot fiatal vagy, most ott a barátod. De hány ilyet látni, hogy egy idő után lecserél.... Ne rá alapozz.

2014. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
74%

Én azt nem értem, hogy ez hogy történik a gyakorlatban?


Összejössz egy gazdag sráccal, és kérsz tőle pénzt, hogy feltuningold magad? Vagy ő kér meg rá, hogy változtass magadon? Vagy zsebpénzt kapsz, amit szabadon költhetsz?


Egyszerűen nem tudom elképzelni ezt. Bár nincs műkörmöm, nem ítélem el, de ha akarnék, biztos megkeresném rá a pénzt.

2014. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!