Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell emiatt cirkuszolni...

Miért kell emiatt cirkuszolni velem állandóan? Illetve mit csináljak hogy ne ez legyen?

Figyelt kérdés

Ha itthon vagyok, nem tudok kb megnézni egy filmet vagy bármilyen videót, vagy zenét hallgatni. Ha hangszórót használok akkor halkítsam le, mert milyen zavaró az "angol karatyolás", vagy "mi mást néznénk és zavar hogy idehallatszik amit nézel"... Ez teljesen érthető, ezért fülhallgatót használok ha itthon van rajtam kívül bárki. Viszont akkor biztos hogy 10 percen belül szüleim már ordítanak velem, hogy sose lehet hozzám szólni, mert "mindig a fülemben van az a szar" és nem hallok tőle.

Mi erre a megoldás? o.O

21/L


2014. jún. 7. 18:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te meg ne kamuzzál, h így is albiba vagy szinte folyton. Hány éves is vagy 21? Inkább 14-15, aki itt szórakozik!"

ELTE-IK-ra járok, programtervező informatikusnak tanulok, 2. félévem végén járok, ez nagy teljesítmény lenne egy 15 évestől :P Báááár kinézetem alapján sokan 16-nak mondanak, így nem haragszom :))

2014. jún. 7. 22:19
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem csak a kinézeted 16, de agyilag is annyi vagy.

Ott buktattad le saját magadat, hogy 1. állandóan cirkuszoznak veled, ha albiba laksz nem tehetnek veled így állandóan, azt a kis időd meg kibírod..., de ebbe egy tini nem gondol bele; 2. nem akarok elkötözni..., ergo ütötted a saját szavaidat azzal az állításoddal, hogy így is már albiba laksz..., de az egész kérdésedet is te magad ütötted, hogy 3. verzió, eddig kb. egy választ se fogadtál el. Ja, és hogy élsz velük, ha albiba laksz? Szóval, ha már kamuzni akarsz, legalább tudj is kamuzni, és ne üsd a saját szavaidat, állításaidat. Mindenesetre jellemző, hogy ezek az indokok miért is nem jutottak az eszedbe, hogy esetleg ezért írom, amit írok. Amúgy tudod mit, tényleg ne keress munkát, és ne költözz el, ha 21 évesen vkinek ennyi esze van, mint neked az felérne önmagad veszélyeztetésével. Ja, és bocs, nehezen hiszem el, hogy eltére jársz...pont te, bocsi! :D :P De, azért jót nevettem! :D :P Jó éjt!

2014. jún. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

12-es neked se lehet több eszed.

Érdekes módon én rengeteg embert ismerek, akik a szüleikkel élnek, emellett pedig albérletben is laknak. És mégis hogyan lehetséges ez? Hát úgy, hogy hétköznap (míg az egyetemen van) albérletben lakik, hétvégén pedig otthon. Tehát albérletben csak iskolaidőszakban lakik. Logikus, nem? De persze aki nem járt egyetemre, annak ez eszébe sem jut...

Ha hétvégén van csak otthon, hogyan cirkuszolnak vele állandóan? Mondjuk pont minden hétvégén. Én volt, hogy egyetem alatt hetente 3 napot is otthon voltam, mert pl pénteken nem volt órán. Az a 3 nap is igen sok tud lenni, főleg ha minden nap beszólogatnak (és nekem is megtették).

Szóval kár pattogni.


Kérdező: egyébként meg tényleg csak annyit tudsz tenni, hogy megmondod nekik: vagy fülhallgatóval, vagy anélkül, szóval döntsenek. Ha nem döntenek, akkor meg ne szólj nekik, ha filmnézés közben zavarnak :) Mondd hogy tanulod az angolt.

2014. jún. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Őszintén, ti mit csinálnátok? Mert ezt megírni egyikőtök sem tudta, hogy mit kezd az ilyen helyzetekkel. Pedig minden szülőnek, embernek van ilyen dilije. Én azt csinálom, hogy tojok rá, mikor kiabálnak hülyeségek miatt. Hadd kiabáljon, nem rám dühös, csak jólesik kiabálnia. Nem fogok leállni 20 évesen ilyeneken vitatkozni. Rám is sokszor mondják ezt, pedig ritkán hallgatok akármit a gépen.

Te ne cirkuszolj, ennyi. :)

2014. jún. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én se értem miért olyan hihetetlen hogy valaki hétköznap szorgalmi időszakban albérletben van, hétvégén meg vizsgaidőszakban meg otthon. Ez olyan hihetetlen jelenség? :S

Arra lettem volna kíváncsi, hogy értessem meg szüleimmel hogy ez így nem jó és ne kiabáljanak már velem. De elég kevés válasz vonatkozott erre :(

2014. jún. 8. 14:54
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
13-as vagyok. Egyébként végső megoldást tényleg csak a költözés fog adni, ez biztos. Addig pedig tényleg csak azt teheted, hogy nem reagálsz ilyenkor semmire. Elvégre az ő házukban laksz, hogy vagy képes ilyet tenni velük... amíg az ő kenyerüket eszed... tudod :)
2014. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én a helyedbe 18 évesen elköltöztem volna.de azt is fogom tenni(azt a saját helyembe)
2015. aug. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!