Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Még mindig nem keres az...

Még mindig nem keres az anyám. Annyira rosszul érzem magam. Fog ez változni?

Figyelt kérdés

Korábban már írtam ki egy kérdést, hogy jól cselekedtem-e.

A lényeg, hogy a szüleimhez elég ritkán megyünk a távolság miatt, de akkor több napra. Ráadásul a terhesség első felét végighánytam, így nem tudtunk utazni sem.

Anyám erős bagós, és most, hogy babát várok, sem hagyta abba a bagózást a lakásban, és rám fújta a füstöt.

Ezen nagyon összevesztünk, és eljöttem haza. Közöltem vele, hogy csak akkor látogatom meg legközelebb, ha bent nem gyújt rá, és mindent kifest, mert a bagófüsttől már szürkék a falak. Szerinte meg kényes, városi p..a lettem.


Azóta lassan két hónap eltelt, és én sem kerestem, ő sem keresett. Volt a szülinapom is, azt hittem, arra legalább reagál, de semmi. Férjem névnapja is volt, őt felhívta, de sem rólam, sem a babáról nem kérdezett.

Tesómtól tudom, hogy azóta is morog magában, hogy az az ő háza, nekem nincs jogom semmibe beleszólni ott, és semmi sem változott. Még mindig bent bagózik, és nem is lett kifestve.

Meddig fog ez így menni? Tényleg ennyire nem érdekli az unoka? Majd a szülőszobából dobok neki egy sms-t, hogy megszületett a fiam, és ennyi?

Tudom, hogy nem kellett hagynom magam, mert egy terhes nőnek sem tesz jót, ha napokig a cigifüstben ücsörög, de most már én érzem magam rosszul, nekem van lelkiismeret furdalásom, amiért felhoztam a témát. :(


2014. jún. 9. 08:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

Azt nyilván jogosan kéred, hogy ne cigizzen a lakásban, mikor ott vagy, de hogy fessen is ki??

Jó, hogy nem utasítod, hogy költözzön el...

2014. jún. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: 5 éve nem volt kifestve. El tudod képzelni, hogy az állandó bagófüsttől milyenek lettek a fehér falak?
2014. jún. 9. 08:55
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Miért mentél oda több napra? Különben az ő házában azt csinál amit akar, ebben igaza van. Persze nem túl szép másra fújni a füstöt, de úgy látszik még a baba miatt sem fog megváltozni. Ennyi. Gondolom máskor is ilyen volt, nem értem miért csodálkozol ezen.
2014. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Tulajdonképpen - bár érhető a kérésed - azt sem kérted jogosan, hogy ne gyújtson rá, hiszen az a SAJÁT lakása. Az meg, hogy fessen ki... hát ne haragudj, oké, terhesség, hormonok, de azért mindent nem lehet arra fogni. Erősen túlzásba estél.
2014. jún. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Egyébként nem parancsoltam, csak kértem. Azt is felajánlottam, hogy fizetem a szakembert és az anyagköltséget, csak engedje meg.
2014. jún. 9. 08:56
 6/30 A kérdező kommentje:
Második: azért mentem oda több napra, mert mint írtam, messze lakik, és egy fél órás látogatásért nem fogok órákat utazni.
2014. jún. 9. 08:58
 7/30 A kérdező kommentje:

A kérés pedig azért hangzott el a számból, mert pár hónapja egyik ismerősnél úgy akart megfogni egy kisbabát, hogy közben a kezében égett a cigi.

Akkor rákérdeztem, hogy az unokával is ezt fogja csinálni? Azt mondta, ha végre terhes leszek, akkor lerakja a cigit.

2014. jún. 9. 08:59
 8/30 anonim ***** válasza:
41%
Most akkor kérted vagy közölted? És tényleg azt mondtad neki,ha nem fest ki nem mész oda többé? Sztem kicsit túl lőttél a célon,de ezt Te is érzed.Hívd fel,beszélj vele normálisan,és ne szabj feltételeket a látogatáshoz.Tényleg nem akarod addig látni a saját anyádat míg meg nem teszi amit kérsz? Biztos jól esett neki,hogy ilyen fontos Ő a Te életedben.
2014. jún. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
57%

Fog. Amilyen gyönge ember vagy, és amennyire lógsz az anyádon, és amennyire azonosultál vele annak idején, biztosan elveszted a harcot. Anyád most csatározik veled, és az akarnoksága magá alá fog téged gyűrni, mert - habár magad terhes vagy - mégsem vagy hajlandó felnőni.


Anyád agresszor. Rá kéne jönni végre.


Te még mindig azon pedálozol, hogy elnyerd a szeretetét, holott láthatóan nincs benne sem szeretet, sem szánalom, sem törődés irántad, sem a leendő unokája iránt. A láncdohányosok rendkívül önző emberek. Anyósom is az volt. Aki pedig egy terhes nő (főként ha az a saját lánya!) kérését is képtelen figyelembe venni, nemhogy magától rájönne arra, hogy nem bagózunk egy terhes nő jelentében, az rettenetesen önző ember.


Nem kell a szülőszobából SEM smt-t küldeni neki. Leginkább le kell sz.rni a létét is, mert ezzel a viseledlésével azt bizonyította, hogy ezt érdemli.


A gyerekedet neveld fel jobban, mint ahogyan téged neveltek és szeresd jobban, mint ahogyan téged szerettek. Ezzel már különb leszel, mint az anyukád.

2014. jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Akkor most hívjam fel, kérjek bocsánatot, és mondjam neki, hogy nem zavar semmi, amit csinál?

Ezentúl is menjek hozzá az olyan bagófüstbe, ahol az ablakon sem lehet kilátni, akár egy újszülöttel?

2014. jún. 9. 09:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!