Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám ezt feldolgozni?...

Hogyan tudnám ezt feldolgozni? Miért csinálja ezt velem az anyám?

Figyelt kérdés

Anyám nagyon erős bagós. Emellett a háztartást igen csak elhanyagolja. Mondhatni igen csak igénytelen lett. Most már csak havonta megyek haza, akkor viszem a domesztost, mert akkora rendeltelnség van, hogy a wc-re nem merek ráülni. Ha nem takarítok, nem is takarít. A napi program nála a tv előtt ülés a nagyanyámmal, és bagóznak.

Nem főz, nem mosogat, nem csinál semmit.

Ha felhívom telefonon, semmi másról nem tud beszélni, csak melyik sorozatban mi volt.

Próbáltam ebből a depis helyzetből kirángatni, de elfogyott az erőm.

Közben kiderült, hogy babát várok.

Kértem, könyörögtem, sírtam neki, hogyha rám már nincs tekintettel, akkor legalább az unokára legyen.

Nem akarok terhesen bagófüstben lenni, sem helyette takarítani.

Elmondott minden kényes p...ának. Ennek már több hete. Azóta nem kerestem, és ő sem engem.

Pár napja elkezdte a férjemet hívogatni, hogy hogy van. Sem rólam, sem a babáról nem kérdezett, ha férjem megemlített, akkor gyorsan elbúcsúzott, és lerakta a telefont.

Miért csinálhatja ezt? Így akarja jelezni, hogy békülni szeretne? Akkor miért nem hív fel engem? Vagy csak azért mert tudja, hogy ezzel még nagyobb fájdalmat okoz?


2014. jún. 3. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elsősorban nem veled csinálja, hanem magával.

Mindenképpen mentális problémája van. Ha a sorozatok annyira lekötik, hogy az életből kiszakad, akkor az már túlmutat a te erőfeszítéseiden.


Édesanyádnak sürgősen pszichológusra lenne szüksége, mert állandósulni, sőt romlani fog nála ez az állapot.

Ez nem ellened irányul, egyszerűen elvesztette a talajt a lába alól, már nem gondolkodik normálisan a dolgokról.

2014. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ideig ne keresd anyukád, ha ő nyit feléd, akkor megszabhatod, hogy csak akkor találkozol vele, ha eljön hozzátok, és nem cigizhet a lakásban.


Nem tudsz megmenteni senkit, aki nem akarja, hogy segítsenek rajta.

2014. jún. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anyukád valószínűleg klinikai értelemben is depressziós, azaz valóban segítségre lenne szüksége. Viszont ahogy leírtad a helyzetet, ezt nem hinném, hogy belátja. Ilyen szempontból az unoka érkezése is lehet, hogy átmenetileg csak ront a helyzeten (pl. megviselheti, hogy nagymama lesz). Ezt majd neki kell helyre tennie magában, és elfogadnia az új szerepét, helyét a családban.


Nem tudom, hogy milyen viszonyban vagytok egyébként, de elmondhatnád neki, hogy épp életed egyik legfontosabb pillanata előtt állsz, szükséged lesz a segítségére és tapasztalatára. Hátha ez kicsit megindítja benne a dolgokat.

Azt, hogy ő hogy él otthon, azt hagyd rá. Amíg ilyen állapotban van, ez úgysem fog változni. Viszont azt szerintem is megszabhatod, hogy akkor majd hol és hogy találkozhat az unokájával (pl. csak nálatok, mert nála nem adottak a körülmények). És talán azzal is tudnál segíteni, ha elmondanád neki, hogy te akkor is szereted és elfogadod, ha ő épp nagyon megrekedt az életében, és segítesz neki, ha kéri.

2014. jún. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!