Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám sose állt ki mellettem...

Anyukám sose állt ki mellettem. Ha bántott valaki, ő utána barátkozott vele. Lehet, hogy ettől vagyok pánikolós és fogom fel tragikusan, ha pl. egy kiszemeltet nem érdeklek mégse?

Figyelt kérdés
Meg mást is...
2014. jún. 10. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:

igen, a gyerekkori traumák mindig kihatnak az ember felnőttkori viselkedésére.


két választásod van:

-felismered ezt, összeszeded magad és AKARATERŐVEL neveled, fejleszted magad

-pszichológushoz/pszichiáterhet mész és ő segít neked. persze ez utóbbi ebben az elmaradott országban sokan szégyellik/elítélik, de neked ezzel nem kell törődni.


A LÉNYEG: az önsajnáltatással, önsanyargatással és saját magad lebecsülésével nem mész semmire. ráaádsul a pasikat tazsítja egy lelkibeteg, panaszkodós, érzékeny nő. szóval szedd össze magad és amennyire tudsz lépj túl a múltadon, mert saját magad teszed csak tönkre.

2014. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

nem csak gyerekként csinálta...Es eleg durva esetekben is.


pasik nem latjak, nem panaszkodom senkinek, csak nehezen viselem visszautasitast. de ezt nem mutatom nekik...

2014. jún. 10. 09:26
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

kvázi még most is gyerek vagy, érezni rajtad..


a pasik pedig megérzik, hidd el nekem. ha nem is közvetlenül, de közvetve megérzik, hogy egy lelkibeteg, sértődős csaj vagy. én csak tudom, millió ilyen nővel volt dolgom, mint te...


még min. 5-10 év sztem, mire kellő önismeretre teszel szert és elfogadod a bölcsebbek tanácsát és/vagy tényleg elkezdesz segíteni magadon. sok sikert! szép napot...

2014. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ismersz.

És lehet, sokat tapasztaltál, de akkor sem látod neten át a személyisgéemet. Azt sem, hogy milyen vagyok egyedül, és milyen másokkal...

Felesleges volt pötyögnöd, hogy leírhasd az elméletedet, nagyon nem vagyok gyerek, ha ismernéd az életemet, tudnád, miért...

Adok egy jó tanácsot, hiába vagyok faitalabb: Ne vegyél mindenkit egy kalap alá, nem minden ember és sztori egyforma, sőőt, 3 mondatból ne akarj soha megfejteni egy személyiséget! Szép napot neked is!

2014. jún. 10. 09:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon sok mindent savallok anyámmal kapcsolatban...

Amikor még gyerekként azt mondtam neki, hogy csúfolnak az iskolában, az volt rá a válasza, hogy: GGGYÁVA VAGY! Sosem fogom elfelejteni, ahogyan rám néz, és nyomatékosan ejti azt a bizonyos "gy" betüt. Messze nem azt akartam, hogy bemenjen a suliba hepajkodni, Isten őrizz! De legalább adhatott volna valami kedves tanácsot, vagy valami...

Ha nagymamám adott pár forintot csokira, azt olyan dumával vette el tőlem, hogy: "Azt hiszed, hogy a szüleid örökké élnek?" Hogyan fogsz így megállni a saját lábadon, ha feleslegesen elszórod a pénzt? Ha mi már nem leszünk...?" Hogy volt képes ilyet mondani egy 6-7 éves gyereknek??? Kamaszkoromban, mikor előjöttek a pattijaim, ahelyett hogy bőrgyógyászhoz vitt volna, nekinyomta a fejemet a fürdőszoba falához, és csak nyomkodta! A mai napig viselem a nyomát...

Kisgyerek koromban leszidott, hogy azért repedezik a szám, mert mindig nyalom... annyi esze nem volt, hogy ajakápolóval kéne nekem bekenni, akkor talán nem húzódna, repedezne, és akkor nem is nyalnám...!

Jólvan, befejeztem a panaszkodást...

2014. jún. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia. Énis igy vagyok vele. De értékes vagy hidd el. Szedd össze magad! Mosolyogj! Ne mutasd ki ha fáj! Énis ezt csinálom..:)) (De azért néha esténként jól esik ha sírok)
2014. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem a kimutatás a lényeg, hanem, hogy magamban hogy rendezem el.


Nálam az volt, hogy másik gyereket védte.

Volt, hogy egy idióta nekem jött szócsatában(értsd: megvert) ő meg utána még barátkozott velük...


lenézett. Amikor kamazsodni kezdtem, és sokat kívántam enni, beszólt, hogy dagadt leszek, és nem kellek senkinek. Akkor, 11 évesen cikinek éreztem ilyenről beszélni vele, meg teljesen téves elképzeléseim votlak a témáról hála nagyim butaságainak,és evésbe menekültem, még jobban elíhztam...

Ha most nem jön össze valami, akkor tuti azért, mert én diótán viselkedek, pedig nem is látja, és nem viselkedem hülyén, ez az ő képzete, mert vele már igen, mert idegesít, de ezzel bánt. Meg azzal is, amikor nem hagy megnyugodni, hanem tovább ingerel, pedig szépen kérem...


Mégse merek elszakadni, mert őt sajnálni kell, és eyedül lenne többnyire...

2014. júl. 10. 16:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Pszichológus erre jó, és másoknak erről nem kell szólni.

Akinek aranyere van azt is kiröhögnék, ha elmondaná bárkinek, de érdekes utóbbi esetben pl. fel se merül, hogy nem megyek vele orvoshoz mert ciki, és elmesélni se nagyon szokták...

2014. júl. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!