Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szó nélkül elintézett...

Anyukám szó nélkül elintézett nekem egy 128. 000 forintos bruttó diákmunkát, ami az egész nyaramat elviszi?

Figyelt kérdés
Most érettségizem, fesztiválozni, nyaralni szerettem volna, kicsit kikapcsolódni, erre ezzel állított be május végén. Nem mondom, hogy nem haragudtam, eleinte vonakodtam, ő meg folyamatosan azt hajtogatta, hogy megalapozom a jövőmet ezzel. Két hete dolgozom és egyre jobban megbántam, hogy elvállaltam, sajnos szóbelire se tudok készülni, mert reggel 6:30kor kelek és este 21:00-ra érkezek és ha hazaérek anyu mindig ugráltat és nem fogja fel, hogy fáradt vagyok. Kérdésem, hogy szerintetek felmondjak ilyen helyzetben és mit kezdjek édesanyámmal? Vagy inkább örüljek, hogy elintézte nekem, vagy inkább legyek keményebb vele? A pénzre egyébként nincs szükségem, nem szoktam nagyon vásárolgatni, szerényen élek.
2014. jún. 14. 10:43
1 2 3 4 5 6
 1/56 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ez egy kivételes állás, mert a diákok szemét kiszúrják 50.000-Ftal de nem igazán érzem, hogy így is megérné.
2014. jún. 14. 10:47
 2/56 anonim ***** válasza:
89%

És a fesztiválozást, nyaralást, kikapcsolódást miből finanszíroztad volna? Nem volt szép anyukádtól, hogy téged nem avatott be a terveibe, de lehet, hogy látván, mennyi programod, terved van nyárra, kapott a lehetőségen, amivel találkozott, és lezsírozta neked a melót.


Ez tipikus kommunikációs probléma, mindkettőtöknek vannak jó érvei, de elbeszéltek egymás mellett. Üljetek le, beszéljétek át, és ne az lebegjen a szemetek előtt, hogy ebben a szituációban lesz egy győztes (akinek végül "igaza lesz") és egy vesztes (akinek meg nem), hanem olyan megoldást keressetek, ami mindenkinek jó.


Pl.: felmondasz a munkahelyeden, de a szóbelik után keresel másik munkát.


Úgyhogy semmiképp se keménykedj, próbáld megérteni a céljait.

2014. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
85%
O_o bocs, de szerintem anyád nem normális. MIért nem az érettségi utánra szerzett melót? Nem a diákmunkával fogod megalapozni a jövőd, hanem egy jó érettségivel. Én felmondanék, aztán keress majd állást magadnak, ha akarsz, menj szórakozni, fogsz még eleget dolgozni!
2014. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Van saját pénzem, évek óta gyűjtöttem csak erre a nyárra, spórolós típus vagyok.
2014. jún. 14. 10:54
 5/56 Nosco ***** válasza:
77%

Nem szúrják ki 50 ezerrel a diákok szemét. Legalábbis amikor én diák munkán voltam 80-100 között kerestem. Függ persze, hogy mennyit vállalsz be.

Amúgy mennyi a tényleges munka idő? Mert ha reggeltől estig akkor az baromira nem éri ám meg!

2014. jún. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
11%

"fesztiválozni, nyaralni szerettem volna, kicsit kikapcsolódni" , de te szerényen élsz. Mégis miből álltad volna ezeket? Más örülne, ha csak nyaralni eljutna, vagy csak fesztiválra.

Tudod más összetenné a kezét ennyi pénzért.


Ha felmondasz, ne is számíts arra, hogy kifizetik a kirucanásaid.

2014. jún. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
36%
Mi ez a diákmunka, ami ennyit fizet? Én szívesen elvállalom helyetted..
2014. jún. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
54%
Az elég gáz, hogy a hátad mögött csinálja, főleg 18 évesen. Gondolj arra, hogy legalább lesz pénzed. Engem sose kényszerítettek munkára, pedig nem vagyunk hűde gazdagok, sőt, mindig magamnak leszerveztem kb egy hónapot, ettől jól éreztem magam, a szüleim meg támogattak benne. Anyukád nem fogja fel, hogy a kicsilánya felnőtt. Nem tudom, van-e valamilyen defekt a családban.. anyagi/válásos/drogozásos, de ha semmi ilyesmi, akkor tűrhetetlen, hogy így rádszálljon. Főleg, hogy ha veled megbeszélve segít, talán még hálás is lennél neki.
2014. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
19%
Majd elmész fesztiválozni hétvégén, hétközben pedig dolgozol.
2014. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
A munkám: 12 órázás, pénztárosi állás, egy forgalmas helyen, ahol napi több tízmillió is megfordulhat. Egy komoly informatikai rendszerben dolgozunk, amivel szinte lehetetlen valamit nem elrontani. Hiába kerestem kétmilliót egy nap, ha elrontok valamit és hiány van, azt ki kell fizetni a pénztárosnak. Egyik kollégám a minap 20.000 forintos hiánnyal számolt, be kellett fizetnie. A vendégek bunkók, bár nem csodálom, gyakran órákat kell sorban állniuk, panaszkodnak a légkondira, így ki kellett kapcsolni és 12 órán át csorog rólam a víz, nem is tudok kedvesen szólni hozzájuk, annyira ideges vagyok és öten szoktak egyszerre beszélni hozzám.
2014. jún. 14. 11:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!