Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki? A parom gyermeke nem...

Gina81 kérdése:

Valaki? A parom gyermeke nem fogad el. Raadasul a parom szornyen engedekeny, a gyerekevel, a kislany (10eves) akar az egesz hazat felforgathatja, es akkor se szol ra. Hazasok vagyunk, es terhes vagyok.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 20. 02:53
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon nehéz helyzetben vagy! Igen hasznos lenne,ha a pároddal meg tudnád beszélni a közös gyermeknevelést hiszen adott lesz a két gyerek!Konkretizálni kellene mi az amit megengedtek mindketten és mi az amit nem! A szülés után te leszel otthon és rád fog hárulni a gyerekekkel kapcsolatos intézkedés. Sajnos nagyon gyakori eset,hogy az öntudattal rendelkező gyermek nem fogadja el az új anyukát,apukát. A leányzó lassan kamaszodik ezáltal még nehezebb dolgod lesz.Arra nem lehet kényszeríteni senkit,hogy szeressen,de kitartó munkával elérheted amit szeretnél.Tartsd kordában a leányzót és ellenőrizd kikkel barátkozik,hol csatangol a szabad idejében,igazat szokott mondani? Neked jogod van rendes,tiszta házban élni! Mik azok a tevékenységek amibe bele tudod vonni a leányt? Szoktatok közös programokat szervezni? "Ráérős,esős" időben lehet társasjátékozni vagy kreatív dolgokat építeni.Közös takarítás,rendrakás! A leghamarabb akkor idomultok egymáshoz ha együtt csináltok valamit és megismeritek egymás véleményét,gondolatát,érzéseit.
2014. ápr. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Apuka ultesse le a kislányt, mondja meg neki mehet az anyukájá hoz ha nem tud alkalmazkodni.
2014. ápr. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha a párod nem segít hiaba csinalsz bármit, semmibe fog venni. Ketten kell meregulazni a kisasszonyt.
2014. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
"A parom gyermeke nem fogad el". Én itt látom a probléma gyökerét. Ha házasok vagytok akkor már régebb óta ismered a kislányt és ő is téged. Vajon miért nem fogad el téged.
2014. ápr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Azt nem olvasom, vagy csak elkerülte a figyelmemet, hogy te mit teszel azért hogy a kislány elfogadjon?
2014. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

en mar az elejen dobtam volna a kapcsolatot.nekem is volt ilyen parom ahol gond volt a 10 éves gyereke.igy hagytam is a palit.most mar csak olyannal jövök össze akinek felnőtt gyerekei vannak,nem szenvedek,más meg nem nevelt gyerekevel.

ha eddig nem csinalt semmit a kislannyal ezutan se fog,gondolom nem egy hónapja ismered,ezt az elejen kellett volna tisztazni.

2014. ápr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Több esete is tapasztaltam a környezetemben. Pl. én azért nem fogadtam el a mostoha anyámat, mert úgy kezelt, mint aki rühes lenne, 6 évesen mikor még azt sem tudtam, hogy fiú vagy lány vagyok leku..vázott. 15 év után változott a viszonyunk, mikor bocsánatot kért és most szeretné helyrehozni a kapcsolatunk. A másik pl, húgom ő anyutól örökölt egy szellemi betegséget, ez abban nyilvánul meg hogy 10 évesen úgy viselkedett, mint egy 6 éves. Az apukája persze talált egy városi mádámot, aki meg sem próbált húgommal jó kapcsolatban lenni. Bárhova mentek, mintha ott sem lett volna. A páromnak van két lánya, ha a párom mellém fog állni, én több csajos programot fogok kitalálni, amivel megnyerhetem a gyerekek szeretetét. Tudom, hogy ez hosszú idő, de 1-2-3 év alatt kitartással és türelemmel el lehet érni, hogy elfogadjon/janak. De azt nem fogja megbocsájtani, hogy az anyukája helyét elfoglaltad, ha ő így mesélte el.
2014. ápr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Látom nem tetszenek azok a válaszok, amik a te felelősségedet firtatják. El tudom képzelni miért.
2014. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Én nagyon megértelek,én is ugyanebben a helyzetben vagyok!

Szerencsére a párom mellettem áll,mert látja hogy mennyi mindenben próbáltam a gyereke kedvére tenni,de semmi sem jó neki. Mindig azt mondja hogy majd még összejönnek a szülei,csak én is meg az anyukája új férje is még útban vagyunk. A párom is és az anyuka is többször elmondták neki hogy már nem szeretik,egymást azért váltak el,de hiába. Az anyuka férjét sem szereti.

2014. júl. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A gyerek ezekszerint nagyon el van engedve/kenyeztetve. Ha hazasok vagytok el kellene beszelgetned a ferjeddel a kisasszonyrol,hogy kozosen nevelitek tehat neked is legyen beleszolasod a dolgokban amit csinal...es mivel terhes vagy,nem o lesz az egyeduli gyerek,akkor mar nem csinalhat azt amit akar kenye kedve szerint.Tehat jo lenne elbeszelgetni a kislannyal is.
2017. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!