Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nem pofátlanság...

Szerintetek nem pofátlanság ez anyám részéről?

Figyelt kérdés

Értesítettek a munkügyről, hogy indul a tanfolyam amire jelentkeztem, menjek felvételizni. 50000 Ft-ot kapnék érte havonta. Anyám kijelentette, hogy abból az övé lesz 40000 Ft. Megmondtam neki, hogy akkor el se megyek a felvételire sem. Még ő van kiakadva. Most ápolási segélyen vagyok a papámmal annak a pénznek is anyám kapja a nagyobb részét, én abból is csak 10000-ret kapok. Nem fogom finanszírozni anyám cigarettázását. Minden nap elszív egy dobozzal, és minden élelmiszerből a legolcsóbbat, a legrosszabbra veszi, mert az a lényeg, hogy cigi az

legyen. Meg se próbál leszokni róla. Én leszoktam az antidepresszánsról, szóval tudom, hogy milyen nehéz a leszokás, de csak akarat kérdése. Ráadásul amíg a tesóm is itt lakott tőle nem kért pénzt pedig lényegesen többet keresett 50000 Ft-nál, mert ő egyből talált munkahelyet. Mikor fogok én így elköltözni egyáltalán? Havi 10000 Ft-tal? Annyira felidegesített, hogy még most se tudok aludni. Az elírásokért bocsánat, telefonról vagyok.



2014. jún. 15. 02:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
80%
Ne add neki oda,ennyi. Valamennyit adjál.
2014. jún. 15. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
28%

Nála laksz, a kaja rezsi nem ingyen van.

Keress munkát és költözz el ha nem tetszik otthon.

Kritizálni azt könnyű, te eltartanál egy felnőtt embert akinek van jövedelme se nem akarja odaadni, csak valami nevetséges összeget. (a havi 40e egyáltalán nem sok)

2014. jún. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
82%

Ha van lehetőséged tanfolyamra,holmi pénzügyi dolgok miatt ezt ne hagyd ki!Ne légy hülye bammeg!Főleg ha esetleg olyan szakmát csinálsz így aminek értelme is van.

Meg nem azért de 40 ezer ft az semmi,hidd el annyiba simán belekerülsz amíg otthon laksz,sokan mások sokkal többet adnak haza ,mint 40 ezer.Szóval anyud a cigit nem a te 40 ezredből veszi(abból valószínüleg a kaját veszi) :)

Na meg a ha szükösködni kell akkor lehet venni dohányt ,cigarettatöltőt és úgy sokkal olcsóbb.A leszokás egy elég kényes dolog,sokan nagyon gyengék hozzá és nem is tudják hogy hogyan is kéne és mit.

Szóval nyugodtan add haza a pénzt amíg otthon laksz.És örülj neki hogy van lehetőséged tanfolyamra!

2014. jún. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem tetszik, el lehet koltozni....
2014. jún. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
83%

Kérd el a közüzemi számlákat, saccold meg mennyit költötök élelmiszerre, tisztítószerre.

Oszd le, mennyire jön ki fejenként. Ezt az összeget add oda, de ha többre jönne ki mint 40, gondolom nem fogod sokallani a 40-et.

A bevásárlásban pedig segíthetsz, hogy az akciós, nem gagyi termékeket vegyétek meg, illetve ha másik boltban valami jobb minőségű és olcsóbb, elmehetsz érte.

Ne azon a napi 1 doboz cigin legyél kiakadva.

Csináld végig a tanfolyamot, ha az időd úgy engedi, keress munkát közben.

Ha többet keresel, ugyanúgy tudsz adni mondjuk 40-et anyukádnak, de neked is több marad. Amíg összegyűjtesz annyit, hogy elköltözz albérletbe, addig maradj otthon.

2014. jún. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
26%
Egy vasat se adj neki. Hagyd ott.
2014. jún. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
60%

Az nem pofátlanság a részedröl, hogy inkább nem tanulsz, ingyen élsz anyád nyakán, csakhogy ne kelljen beszélni a közös költségkbe meg az ellátásodba?


Havi 50-ezerböl költözz el, egy szobát már tudsz bérelni, meg valamennyi kajára is marad. (Igaz, hogy sokkal kevesebb, mint a 10ezer, amit anyád hagyna neked)

2014. jún. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
17%

Nem, nem pofátlanság, hogy elvárja, a felnőtt gyereke hozzájáruljon a költségekhez, és a saját eltartásához.

Nem csodálkoznék rajta, ha anyád szépen kipenderítene, aztán leshetsz, hogy meg tudsz-e élni az "összes" pénzedből.

2014. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
64%
Nem lenne rossz tudni a korodat sem, mert az se mindegy hogy 18-19, ( ez a mai világban szinte gyerek) vagy 30 éves vagy.
2014. jún. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
75%

ti cigisek vagytok, vagy nem tudjatok mennyit visz el??


rezsi teljesen mas falun mint fovarosban, de vki igy is mindent tud, latom.

2014. jún. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!