Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elköltözhetek? Gyámság?

Elköltözhetek? Gyámság?

Figyelt kérdés

Na. Az lenne a helyzet, így röviden vázolva:


Én <-> Apám = állandó vita, (álltalában az ő elégedetlenségeiből fakad.)

Én <-> Anyám = legjobb anya-fia kapcsolat. mindent el tudok neki mondani, meghallgat segít.

Én <-> Tesóim (2lány, 1 fiú) = 2 lánnyal kijövök, fiúval egyeltalán nem


Rólam: Tizenhét éves vagyok. Átlagos mindennapjaimat élem egy szakközép iskolába és azon belül tanárkiskedvence átlagos barátokkal. Viszont, mivel nem igazán találtam meg a korosztályomba az olyan embereket, akikkel igazán tudok szórakozni és élni, ezért már 3 éve olyan 20-23 évesekkel lógok(egyetemisták. jogot és "mérnökséget" tanulnak. Van a egy olyan srác köztök, akivel szorosabb a barátság, régebb óta vagyok vele és szinte minden nap 0-24-be együtt vagyunk nagyjából 3,5 éve. Mostanság nagyon megromlott a kapcsolatom apámmal(ezt most nem szeretném részletezni), ezért elhatároztuk, hogy Ő átveszi a gyámságot és hozzájuk költözöm(dolgozik rendes állásban, saját ház, autó stb.). A szüleim is beleegyeznek, mert ez így tarthatatlan. A barátom átvállalná a gyámságot, ha egyeltalán lehetséges, és milyen procedúrákon kell ehhez keresztülmenni?



2014. jún. 16. 20:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
17 múltàl vagy leszel? amúgy ennyi idősen szerintem sokat nem tehetnek, anyuddal miért nem mentek be a gyámhatóságra és kérdezzétek meg, ez a legegyszerübb
2014. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
52%

Ha anyudék tényleg leakarnak mondani a gyámságodról,azt megtehetik a gyámhivatalnál.Ha tényleg te is ezt akarod,akkor őszintén kérd meg anyudékat,hogy most már intézzétek el.


A barátod életkörülményeit felfogják mérni!Ezen múlik majd minden,az is,hogy megkaphatja-e a gyámságot!

2014. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy butaság, felejtsd el.
2014. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%
Ha minden hozzád hasonló elköltözne, akkor kb. 13-14 éves kor fölött senki sem élne a szüleivel.
2014. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%

#4....az a kor alatt se élnének együtt a szüleikkel...pl.én nem vagyok 13/14 és már most mennék innen a pi***ba,lány létemre elöbb mennék csövezni,mint h itt legyek.....

Sztem nyugodtam menj el otthonról,ha akarsz!

Én megértelek:D

2014. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Akkor.. Egy alternatíva(ha lehet)


Nem a gyámságról lemondani, hanem odaköltözni hozzá hivatalosan, vagy ez csak ezen az úton lehetséges?

2014. jún. 16. 20:52
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Amit te keresel, az a szülői ház elhagyása. Gyámhivatalban kell intézni. Lényege: lakhatsz más címen, de a szülői felügyeleti jogot nem érinti. A törvényes képviselők aláírása és környezettanulmány kelleni fog hozzá. Utóbbit hivatalból intézik.
2014. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%
Amennyiben a szüleid engedélyezik, hogy odaköltözz a barátodhoz, akkor nem kell semmi más hozzá.
2014. jún. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
És ahhoz, hogy mondjuk felhatalmazott "gondviselőm" legyen, pl: aláírhatja az ellenőrzőm(LEGÁLISAN)
2014. jún. 16. 21:27
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenörzödet továbbra is valamelyik szülöd írhatja alá.


De eleve nem sok értelme van bármilyen más módszert is elindítani, mert mire valami lenne belöle, addigra betöltöd a 18. évedet és attól kezdve te vagy a saját jogi kßepvielöd.

2014. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!