Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy kamaszkorom óta nem a szüleim 'nevelnek'?

Figyelt kérdés

Kiskoromban ez nem így volt, a szüleim nagyon szerették egymást, és engem is. Rengeteget foglalkoztak velem, és a testvéremmel is. Aztán nem tudom, hogy mi történt, de a szüleim kapcsolata nagyon megromlott. Apám alig jár haza, csak hétköznap esténként, anyám hazajön, és befekszik a szobájába. Egyfolytában veszekednek egymással, és velem is. Mindent rám hagyna kb. 12-13 éves korom óta, szerintük ez én életem. Ezért a kamaszkorom óta szinte nem is ők 'nevelnek', hanem az ismerőseik, barátaik közül néhány férfi, meg anyum húga. (Valamelyik volt tanárom is, mivel anyám is a volt iskolámban dolgozott). nem én kértem soha, most nem sem kérem, ez csak úgy jön. Nagyon szeretik a szüleim, szerintük rendes emberek, kiválóak a munkájukban, de nem szülőnek valók, és kész.


Az ilyen lányos dolgokat, mint első tanga, melltartó, smink, stb. mindig anyum húgával csináltam, ő adott először nekem csinosabb ruhákat is. Ezenkívül ha fiúproblémáim voltak a barátnőimen kívül neki mondtam el először. A szüleim férfi ismerősei pedig kb. minden másban segítettek. Középsuli választása, ha nem értettem a matekot vagy a fizikát akkor annak elmagyarázása, orvosnál előbbi időpont, esténként néha hazahozás. Ha hülyeséget csináltam, vagy akartam, soha nem a szüleim szidtak le, és döbbentettek rá, hogy mekkora barom voltam, hanem ők. Ha szar időszakom volt, mindig ők segítettek. Sorolhatnék még számtalan példát, de ennyi szerintem pont elég a lényeghez.


Ti mit gondoltok erről?


Én néha nagyon szerencsésnek érzem magam, mert tényleg rendes emberek vesznek körül, néha meg nagyon szerencsétlenül a szüleim miatt.

17/L



2014. jún. 17. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
81%
Szomorú, hogy a szüleidre nem tudsz számítani, de tök jó, hogy ennyi ember segít. Szerintem vagyunk így egy páran, hogy a szüleink "elfelejtették", hogy mi a feladatuk.
2014. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez valahol nagyon szomorú, de a helyedben inkább megbecsülném azt, hogy voltak, akik felnevelték téged és törődtek, vigyáztak rád. Majd ha már még idősebb leszel, én tanácsolnám, hogy költözz szépen külön és állj a magad lábára, hátha rádöbbennek erre-arra. Ha meg nem... hát egyszer talán megérne egy beszélgetést a dolog, de valami nyilván tönkretette a szüleid házasságát és ezt rajtad (is) vezették le ahelyett, hogy intelligens emberek módjára állnak hozzá és nem rángatnak téged bele.
2014. jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!